Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
77 postów 9796 komentarzy

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

"Ruskie możliwości"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ku rozwadze fikającym ratlerkom - zanim będzie za późno.

Kilku blogerów poruszyło już na NEonie sparawę uzbrojenia rosyjskiej armii. Chciałbym jednak spojrzeć na problem z nieco mniej oficjalnej strony. Kto wie, może ciekawszej... Przyszły mi na myśl następujące kwestie:


- Konflikt nad rzeką Ussuri -co tam właściwie się stało? Kiedyś w książce, chyba "Nietypowe techniki zabijania" czytałem o laserach, ale to przecież lata sześćdziesiąte i potrzebna byłaby chyba elektrownia...

- UFO nad Mazurami - widziałem kiedyś w jakimś czasopiśmie zdjęcia - to nie wyglądało na spodek czy cygaro, tylko na jakby wyświetlone na niebie kwadraty i kółka - dość niewyraźne zresztą. Według badaczy linie przeprowadzone z miejsc obserwacji krzyżowały się w Okręgu Królewieckim. Później skojarzyłem to z HAARP-em - czyżby Ruscy też próbowali uskutecznić coś takiego?

- Generał Lebiedź wspominał kiedyś, że podczas "pierestrojki" "uległo zniknięciu" o ile dobrze pamiętam ok 100 bomb walizkowych - czy takie zaginięcie to może być kwestia bałaganu w "taktycznym dziale broni jądrowej" czy może Lebiedź nie był wtajemniczony w utajniony projekt "zniknięcie walizek"? Jak Szanowni Blogerzy obstawiają ewentualną lokalizację "zaginionych" walizek? Ja obstawiam że część jest w Waszyngtonie i Londynie... Inne lokalizacje?

- Kwestia niszczyciela (chyba) Donald Cook - podleciał do niego stary "szturmowczyk" Su-25 i symulował po wielokroć atak rakietowy na okręt, a Amerykanie  nie mogli nic mu zrobić, bo zablokował im jednym urządzeniem całą elektronikę... Podobno część załogi oficjalnie zrezygnowała ze służby....

 - Skype - czytałem wcześńiej na NE, że komunikator został opracowny przez estońską firmę przy wykorzystaniu programu komputera wojskowego jaki pozostał w Estonii po ewakuacji ZSRR. Obecnie Skype został kupiony przez Microsoft. Jak Państwo myślą - czy możliwe, że Rosjanie mają teraz backdoor'a w Microsofcie?

- Firma Kaspersky - ta od antywirusa. Jej twórca Eugene Kaspersky ukończył szkołę matematyki KGB i to nie żaden Eugene tylko Jewgienij, a kwatera główna znajduje się w Moskwie... Ktoś ma ich antywirusa? ;-) Kiedyś Jewgienijowi zaginął syn Iwan. Odnalazł się wkrótce. Jak Państwo myślą - dawni "znajomi ze studiów" zrobili po prostu koledze przysługę, czy może chodziło o "mały szantażyk" i potomek został uwolniony po uzyskaniu przez "klub nieznanych sprawców" dostępu do komputerów chronionych przez firmę Kasperskiego?

- Szkolenie delfinów dla zastosowań militarnych - ciekawa sprawa. Ale oprócz zadań bojowych te przesympatyczne stworzenia są też używane do terapii chorych dzieci. Podkładanie i wykrywanie min pewnie też mają opanowane w stopniu... delfinim ;-)

- Torpeda superkawitacyjna - typ bardzo szybkich torped o prędkościach kilkukrotnie przewyrzszających torpedy "tradycyjne". Rosjanie rozpoczeli prece nad tą bronią w latach 60, a Amerykanie w 90 ubiegłego wieku. Czyżby ktoś tu był do przodu?

Coś mi się widzi, że Wańki i Alosze mają również trochę ciekawego sprzętu. I po tym jak wygląda sytuacja na Ukrainie widać, że wiedzą jak go używać. Kto wie, (vide zdjęcie wprowadzające) co jeszcze kryje się pod lodem...

P.s.

Wpis ten jest moim zmodyfikowanym komentarzem, jaki zamieściłem pod jednym z post'ów Prof. Nathanela, ale tematyka wydaje mi się zwłaszcza teraz na tylne ciekawa, że może warto podzielić się wiadomościami z szerszym gronem osób. Będę wdzięczny za opinie.

 

KOMENTARZE

 • @partyzant 23:40:00
  Częściowo się zgodzę, ale z bombą atomową to USA się pierwszym udało wysunąć na prowadzenie. Z kolei CCCP pierwsze miało sztucznego satelitę i człowieka w kosmosie. Ale rzeczywiście, bez udziału naukowców niemieckich USA w rakietach USA byłoby bardziej opóźnione.

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Netwalker 23:48:50
  "Inna sprawa to rakiety hipersoniczne i działa elektromagnetyczne, Pentagon planuje wprowadzić je za dwa lata."

  Dzięki za zwrócenie uwagi na te kwestie. Działo elektromagnetyczne to już nawet debiut filmowy zaliczyło w Transformersach ;-) Są do przodu ;-)

  Oto dowód:
  https://www.youtube.com/watch?v=3Z_spI5lRdA

  Szczęść Boże!
 • @partyzant 00:10:55
  Pierwsze testy były chyba w Nevadzie. Nie wiem czy udało im się przewidzieć wtedy długotrwałe skutki użycia tej broni. Faktem jest, że atakowanie miast to barbarzyństwo. Japończycy gorsi w okrucieństwie raczej nie byli, ale miasto to jednak miasto. Kobiety, dzieci. Trzeba o tym pamiętać.
 • @Netwalker 00:19:56
  "A samoloty to z kogo zerżnęli, he?"

  Też od Niemców?
 • @
  Ogólne wrażenie jest takie, że "strona zachodnia", w tym USA, lepiej radzi sobie z wdrażaniem i wykorzystywaniem nowych technologii na szerszą skalę.

  Natomiast innowacyjność - to raczej domena wschodu.

  Jest pytaniem w jakim zakresie osiągnięcia "technologiczne" są dziełem ludzi wschodu mieszkających na zachodzie.?

  Wygląda na to, że Słowian można tu utożsamiać z "ludźmi wschodu". USA werbowało "duże umysły", które pracowały na ich rzecz. Obecnie ten proceder zamiera i objawia się brakiem innowacyjnych rozwiązań.
 • @Netwalker 00:25:27
  MiG 25 to rzeczywiście sprzęt jak się patrzy. Wspaniała maszyna. Nie wiem jak jest teraz, ale Raptor chyba rulez.
  Dziękuję za ciekawy film.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:30:08
  "Natomiast innowacyjność - to raczej domena wschodu."

  To jest rzeczywiście bardzo interesujący problem. Myślę, że wiele nowatorskich rozwiązań w wielu dziedzinach życia ma swoje źródło w umiejętności stawiania sobie pytań, myśleniu abstrakcyjnemu, filozofii. W wojsku wyścig jest chyba najszybszy z możliwych. Kiedyś ruskie chciały nam zaiwanić technologię produkcji grafenu, żeby móc robić szybsze komputery dla... wojska. To właśnie o to chodziło w próbie przejęcia Azotów w Tarnowie. Miały udziały w firmie się tym zajmującej. Chyba w radio słyszałem, że już się im udało to zrobić. Załamka.

  Ukłony
 • @komisarz 00:38:54
  "Ten świat to jedna wielka manipulacja medialna"

  A podobał się Panu głośny film Kubricka "Landing on the Moon" ;-D Podobno to właśnie on był reżyserem spektaklu.

  Ale już mniej humorystycznie wygląda sprawa WTC. Samoloty podobno nawet niektórzy widzieli na własne oczy... w telewizji. Nie chciało mi się wierzyć, aż do momentu gdy w radio usłyszałem o zeznaniach byłego pilota CIA, że niemożliwe jest latanie samolotami pasażerskimi z takimi prędkościami na tak małych wysokościach... Ponieważ zeznania były składane pod przysięgą, są traktowane jak prawda. Ufff...
  Mówili, że wiek XXI zaczął się właśnie od tego wydarzenia i będzie naznaczony walką "wolnego świata" z terroryzmem... a wyszło, że to będzie wiek propagandy.

  Szczęść Boże!
 • @Netwalker 00:49:41
  "Masz rację, pytanie tylko czy to na pewno "ruskie""

  Rzeczywiście - tak przynajmniej mówili. Ale podejrzewam, że tym z NATO lub BW to sami by "nasi" politykierzy dali za darmo... oj...co za świat.

  Ma Pan na ten temat jakieś info?

  Ukłony
 • @Jasiek 00:20:19
  "Japończycy gorsi w okrucieństwie raczej nie byli"
  Tu można polemizować.
  Rzecz w tym że np masakra cywilnej ludności, która dla nas będzie z pewnością dowodem okrucieństwa, dla przeciętnego Japończyka wychowanego w duchu bushido nie będzie niczym zdrożnym a nawet może być postrzegana jako dowód łaski w postaci honorowej śmierci.
  Ot taki kulturowy paradoks.
 • @Pope Nimrod 03:53:47
  Nie wiem jakie "Ruskie" mają technologie, na pewno cos tam mają ciekawego. Natomiast USowskie technologie są do d.py i same przechwałki, niby ich satelity potrafią zobaczyć która jest godzina na zegarku jakiegoś przechodnia.
  Może zegarek przechodnia widzą, lecz nie potrafią zobaczyć wielkiego samolotu pasażerskiego linii lotniczych Malezji.
 • "- Konflikt nad rzeką Ussuri -co tam właściwie się stało?"'
  Popalono Chińczyków białym fosforem.
 • - UFO nad Mazurami -
  Widziałem osobiście na niebie, Ale nie było kwadratowe i było to na południu Polski na początku lat osiemdziesiątych. Pierwsz zauwazyła je moja mama.
 • Jak Szanowni Blogerzy obstawiają ewentualną lokalizację "zaginionych" walizek? Ja obstawiam że część jest w Waszyngtonie i Londy
  O tym nie mam zielonego pojęcia, a Generał też już nam ściślejszych informacji nie jest w stanie przekazać.
 • "- Kwestia niszczyciela (chyba) Donald Cook -"
  -No cóż...,przy tym też mnie nie było.
 • //Jak Państwo myślą - czy możliwe, że Rosjanie mają teraz backdoor'a w Microsofcie?//
  Jak mają, to i tak się nie przyznają. Pan zadaje zbyt trudne pytania -:)))
 • ...
  //-czy może chodziło o "mały szantażyk" i potomek został uwolniony po uzyskaniu przez "klub nieznanych sprawców" dostępu do komputerów chronionych przez firmę Kasperskiego?//. W tym podłym świecie wszystko jest możliwe... -;(((
 • //- Szkolenie delfinów dla zastosowań militarnych -//
  Przykra sprawa. Czego to ludzkie bestie nie wymyślą w służbie zła. -;(((
 • - Torpeda superkawitacyjna -
  - Amerykanie otrzymali tą technologię od Rosjan po zakończeniu afery szpiegowskiej z zakupieniem planów. Podobno Putin powiedział, że Ruscy dysponują już czymś lepszym....
 • // Kto wie, (vide zdjęcie wprowadzające) co jeszcze kryje się pod lodem...//
  To nakurat najłatwiejsze pytanie. Jest to rosyjska łódź podwodna o napędzie atomowym, w amerykańskim nazewnictwie znana jako "Class Typhoon". Jest to największa łódź kiedykolwiek zbudowana na swiecie. (26,000 ton wyporności Zbudowana w latach osiemdziesiątych i przystosowana do pobytu pod lodem w strefie arktycznej i uzbrojona w balistyczne rakiety z nuklearnymi głowicami była bronią, której Amerykanie panicznie się obawiali. (Obecnie twierdzą, że przy ich dzisiejszej technologii wojskowej jest to broń łatwa do unieszkodliwienia. Jakoby taki sobie pływający złom z czasów sowieckich.
 • @Netwalker 05:15:24
  "ma się nam utrwalić, że to Rosjanie."

  Chyba tak samo jest ze "Smoleńskiem".
 • KIEDYŚ...
  W latach 90-tych, miałem znajomego Rosjanina (notabene profesora muzyki), który był bardzo wiernym fanem UFO. Przywoził z Rosji ich prasę w której opisywano UFO. Profesor dawał mi ta prasę a ja ze zwykłej ciekawości wyszukiwałem fajne teksty. Tam było opisane jak to Rosjanie mają za Uralem bazę (podobna do strefy 51) i ze w tej bazie kontaktują się z trzema gatunkami "ufoludków". Lecz nie UFO mnie zainteresowało tylko cykl artykułów o sprzęcie wojskowym. Opisano tam działo elektromagnetyczne które powstało w latach 70-tych w okolicach Moskwy (około 300 km od Moskwy, lecz dla ruskich to okolica), a które miało służyć do spowodowania wybuchu głowic atomowych Izraela. Według autora artykułu, Rosjanie chcieli je użyć lecz ze względu że na kierunku wykonania strzału znajdowały się ich własne składy i wyrzutnie pocisków balistycznych, obawiali się ze mogą spowodować wybuch własnych głowic. Działo było tak duże, że nie mogli go przemieścić bliżej własnych południowych granic, bez zainteresowania agentury państw obcych.
  Inną bronią była tzw. "broń plazmowa", która działała na zasadzie rozbijania cząstek stałych np. obiektów latających. Następnym wynalazkiem był GPS!. Tak to Rosjanie w 1973 roku po raz pierwszy wykorzystywali bojowo GPS-a. Zgromadzili sześciu żołnierzy z rożnych jednostek wojskowych, którzy znali tylko swoje imiona, wyposażyli ich w motocykle i na pustyni Gobi szkolili w lokalizacji tajnego obiektu i likwidacji elektrowni atomowej, magazynów z bronią atomowa. Do czego to miało służyć?. Do likwidacji w Izraelu składów głowic atomowych na pustyni. Plan mieli prosty. Przy wybrzeżu Izraela, motocykliści zjeżdżają na ląd i przy pomocy GPS-a podążają do obiektu. Akcja nie doszła do skutku, gdyż zostały podpisane porozumienia "Start". I tak dalej, itd.
 • @moher 07:06:37
  Dziękuję za za tak dużo informacji.

  - Ciekawe skąd się zatem wziął pomysł z laserem, jeśli nad Ussuri był biały fosfor.
  - Czy mógłby Pan napisać post na temat spotkania UFO?
 • @moher 06:34:48
  "Pan zadaje zbyt trudne pytania"

  Oj tam. Jak ktoś wie jaka jest odpowiedź, to pytanie jest zawsze łatwe. Czyjeś opinie też są ważne, bo otwierają oczy na nowe możliwości.

  Ukłony
 • @Pope Nimrod 03:53:47
  Marudzisz pan; wiesz pan chociaż, co to jest kod maszynowy?
  Ten, kto się na tym zna "wejdzie " w każdy system komputerowy.
  Ale obecne programy operują na kilkukrotnie wyższych składowych, a tych, który doszliby do kodu maszynowego - to musieliby mieć duuuuużą głowę. Może jest takich kilku - kilkunastu na świecie.
 • Co się tyczy UFO
  Według autora tamtych artykułów, istnieją trzy rodzaje UFO, które odwiedzają ziemię. Jak dobrze zapamiętałem to jeden gatunek rozmnażał się przez dotyk i był "ścisłe reglamentowany" przez ich władze, tak aby nie doszło do przeludnienia, drugi gatunek to formacja najbardziej rozwinięta, rozmnażająca się w sposób podobny do ludzi (o tym gatunku było bardzo mało informacji), a trzeci gatunek zamieszkuje swoją planetę pod ziemia, gdyż ich planeta jest całkowicie skażona, w wyniku wojny atomowej. Co ciekawe to ze ufoludki, odwiedzają przede wszystkim okolice elektrowni atomowych i składów atomowych. Ufoludki obawiają się ziemian - ze względu na posiadania przez ludzi broni atomowej. Prawdopodobnie obserwują rozwój naszych "broni kosmicznych", w tym możliwości wykonywania uderzeń atomowych na inne planety. Dla mnie to było sciancefiction, lecz autor potwierdzał swoje materiały cytatami wysokiej rangą Akademików Rosyjskich. Ja natomiast pytałem Pana Profesora, czy taki "akademik" istnieje, a on to potwierdzał nawet mówiąc że dwóch który przytoczył autor artykułu, znał osobiście. Ile prawdy było w tym artykule, nie mogę ocenić, gdyż akurat UFO mnie nie interesuje, są na 100%, a czego chcą nie jestem w stanie powiedzieć.
 • @Pope Nimrod 06:12:21
  Znowu pan marudzisz; toż to, czy zginie 1 mld, czy 6 mld - nie ma znaczenia.
  Kiedyś, jak była podobna sytuacja jak obecnie to metodą naukową wywołano potop. Zostało kilku a potopili się i ci, co nad tym pracowali.
  Teraz ma być tak samo, tylko, że ogniem.
  Wystarczy podnieść temperaturę ziemi do 100 o C.
 • @Syndrom2 09:01:39
  Ale klimat. Daję Panu 5 milionów gwiazdek za komentarz. Niesamowite.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:12:27
  "Może jest takich kilku - kilkunastu na świecie."

  Jeśli KGB miało swoją wyższą szkołę matematyki... no cóż ;-)

  Z kodem maszynowym to rzeczywiście jazda na poziomie...

  Ukłony
 • @Jasiek 09:20:35
  Dziękuję, pozdrawiam.
 • @lorenco 04:47:32
  Dzięki za ten wątek. Rzeczywiście - Malezyjski samolot to niezła zagadka. I był plan żeby leciał do Pekinu. Ja myślę, że w USA wiedzą gdzie był te samolot, ale chcieli to jakoś wykorzystać, albo... nie chcieli się przyznać do własnej roboty.

  Pozdrawiam gorąco.
 • Jestem pewny, ze przynajmniej jedna walizja jest w Polsce.
  Nasi polityczni wynajęci klauni podskakują, poszczekują na Rosję nie zdając sobie sprawy w jakim miejscu się znajdują. Na miejscu Rosjan, kiedy będą już mocno przyparci do muru przez nato czy instytucje finansowe, odpaliłbym gdzieś walizkę. Oczywiście zrobią to nieznani sprawcy. Miejsce powinno być w kraju natowskim, ale niekoniecznie Berlin czy Londyn, bo to poważne państwa. Warszawa wydaje się być idealna. Po odpaleniu walizki przesłanie Rosjan byłoby jasne i czytelne dla zachodu, a i tak dobrze wiedzą że nikt palcem nie kiwnie w obronie Polski, bo przecież to nieznani sprawcy zrobili, albo terroryści.
 • @Andron 10:04:57
  Rzeczywiście Warszawa może być celem - atak już ruscy ćwiczyli... Jednakowoż zdają zapewne sobie oni sprawę, że dla zachodu zniszczenie Warszawy może nie być czym wystarczająco dotkliwym ciosem i tym razem będą chcieli rozwiązać problem systemowo - np. żeby już im nikt cara nie podmienił, nie przysłał agenta pociągiem i nie zainstalował jakiejś nowej rewolucji itd, itp. Zniszczenie Warszawy przez ruskich może być wręcz wykorzystane przez zachód propagandowo i spowodować konsolidację "trochę" trzeszczącej koalicji. Myślę, że rozwiązanie systemowe byłoby lepsze... Oby zimny czekista myślał podobnie.

  Ukłony
 • @Jasiek 09:32:51
  był tu, na Neonie, bodaj przez Zygmunta Białasa ten wątek poruszany: słowa klucze, to baza wojskowa Diego Garcia, specjaliści od nowych technologii pozyskiwania energii. Pod tekstem szczególnie warte przeanalizowania komentarze Kuli Lisa
 • @Andrzej Tokarski 10:42:48
  Tak, rzeczywiście. Wpisy Zygmunta Białasa i komentarze Kuli Lisa to klasa sama w sobie. Wygląda na to, że USA mają teraz sporo roboty - Syria, państwo islamskie, Ukraina, stopowanie Japonii (tsunami), powstrzymywanie rozwoju technologicznego Chin (właśnie sprawa samolotu malezyjskiego) , giełda ropy w Iranie, podjudzanie Europy przeciwko Rosji.... uffff... Muszą się dwoić, troić, czworzyć itd. Wszystko robią jak słoń w składzie porcelany, z tą różnicą, że taki słoń chociaż może porządnie wk.. właściciela sklepu, to jak mu się da słoński smakołyk to ze składu wyjdzie i na trąbie delikwenta pobuja. A USA... Szkoda gadać... Najgorsze dla Polski jest to, że jak USA padnie, to rusko - pruskie imadło zaciśnie się na Polsce do reszty i nie będzie nawet i tego żandarma, żeby je odkręcić. Na tym polega teraz moim zdaniem tragizm naszego położenia.

  Szczęść Boże!
 • @Jasiek 11:11:29
  proszę zwrócić uwagę, że ów słoń jest na smyczy - czyli: na jednym końcu smyczy jest słoń. Pytanie: gdzie jest drugi koniec smyczy?

  pozdrawiam
 • @Andrzej Tokarski 11:37:16
  Bliski Wschód... Ogon macha psem. Ciekawe, czy USA się z tego uwolnią i czy jak to nastąpi, to dalej będą zainteresowane w rozdzieleniu Europy od Rosji, co dla Polski oznacza być albo nie być.
 • WALIZKI ATOMOWE I NIE TYLKO...
  "Walizki atomowe" na 100% nie zaginęły. Aż tak Rosjanie w latach 90-tych nie byli, aby gubić tak wartościowe przedmioty. Prawdopodobnie, rezydenci dawnej KGB, doskonale wiedzą co się z nimi stało i gdzie są. Jednakże przypomnę historię (fakt), która wywołała w połowie lat 90-tych sensację na zachodzie. Otóż w Holandii - za zgodą Jelcyna - Ambasada Rosji - przekazała Holendrom plany na których były zaznaczone miejsca ukrycia sprzętu dywersyjnego dla grup SpecNazu. W całej historii ciekawe było kilka faktów. Po pierwsze - miejsca były ulokowane w pobliżu węzłów drogowych, po drugie - magazyny były umieszczone na głębokości 5 metrów, po trzecie - magazyn był zaminowany. Rosjanie w przypływie szczerości, odkopali magazyny, rozminowali i przekazali sprzęt Holendrom. W magazynach były: broń strzelecka, tłumiki dźwięku, materiały wybuchowe, radiostacje dalekiego zasięgu, oraz inne materiały o których nie napisano. Pytanie należy zadać takie. Jak Rosjanie je wybudowali w latach 60 - 70 tych, czy pokazując takie schowki nie zatuszowali innych magazynów w których jest o wiele bardziej nowoczesny sprzęt niż ten który przekazali? Pytań jest więcej, choćby takie jak to możliwe aby po wybudowaniu przez Niemców Leoparda 2, po kilku miesiącach taki czołg znalazł się na terytorium ZSRR i był przeznaczony do testów. W 1995 roku, późno w nocy na drugim programie TV, oglądałem wywiad z pułkownikiem KGB, który odpowiadając na pytania, potwierdził ze KGB przeprowadziło akcje przechwycenia Leoparda 2 z terytorium Niemiec. Powiedział jedno to nie był jeden a trzy i zginęły z transportu kolejowego. Więcej nie wracał do tematu, choć dziennikarz starał się dociekać prawdy. W dalszej części programu, ów oficer opowiadał o tym że KGB ma na terytoriach państw zachodnich kilkadziesiąt skrytek, dla tak zwanych "sportowców", oraz mówił jak została przeprowadzona w Kabulu akcja zdobycia pałacu, oraz działań na Bliskim Wschodzie.
 • @partyzant 12:08:54
  Powalające. Jest Pan wielki. Ale zdjęcie Amerykanie mają kolorowe ;-))))

  Dzięki.
 • @Syndrom2 11:49:08
  Dostaje Pan następne 5 milionów gwiazdek za komentarz. Czasem ciężko ogarnąć, co się dzieje w tym świecie "pod dywanem".

  Proszę zacząć pisać blog. "Nie po to jest światło, by pod korcem stało" :-)
 • @Jasiek 12:20:36
  Dziękuję za ocenę, lecz może za rok (sprawy prywatne), oczywiście jeśli ktoś, he, he, NEONA nie zamknie za zbyt niekorzystne treści. Aczkolwiek takich wieści jest o wiele więcej. W latach 90-tych, naprawdę Rosja otworzyła się na świat, nawet trwały prace aby Rosja była w NATO. Co by było gdyby aktualnie Rosja była w NATO?. Prawdopodobnie nie byłoby wojny w Gruzji, aktualnie na Ukrainie, może sprawa Syrii i innych państw, nie istniałaby. Najwidoczniej komuś na tym zależy aby takie konflikty trwały. USA, traci wpływy w południowo-wschodniej Azji (min. poprzez układ BRICS =Brazylia, Rosja, Indie,Chiny, Salwador). Co będzie czas pokaże.
 • @Syndrom2 12:57:03
  "Co by było gdyby aktualnie Rosja była w NATO?. "

  To jest ciekawe pytanie. Myślę, że NATO albo przerodziłoby się w klub dyskusyjny, albo... zwiększyłoby swoją skuteczność i wiarygodność. Wszystko zależy od tego jak kraje zachodnie traktowałyby Rosję. Jeśliby chcieli przejąć surowce, zniszczyć do reszty przemysł, zadłużyć kraj, pozbawić Rosję armii itd to mielibyśmy do czynienia z klubem dyskusyjnym. Jeśliby traktowali Rosję jako równorzędnego partnera, to banksterzy nie mieliby zbyt wiele do powiedzenia... Uważam, że pierwsza możliwość jest bardziej prawdopodobna.
 • @Jasiek 23:56:48
  Oto co dzisiejsza Rosja może zaofiarować światu. To teraz prosiłbym rusofobów i żydobanderowskie pomioty z nierządu PO/PSL...etc...oraz z PiS wymachujących zardzewiałą i poszczerbioną szabelką, prących do wojny z Rosją o przykłady co może i ma do zaoferowania światu prócz jabłek/owoców, etc...obecna Polska po 25 latach "demokracji" i restrukturyzacji czytaj złodziejstwa i rozwaleniu, zniszczeniu wszystkiego co polskie, przemysłu, gospodarki, etc... obszczekująca niedźwiedzia i grożąca mu wyleniałym ogonkiem. ....z czego tak Putin i Rosjanie pokładają się ze śmiechu. 1. Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  2. Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  3. Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportów powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  4. Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  5. Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  6. Inżynieria kosmiczna - Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  7. Inżynieria lotnicza - „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85.
  8. Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  9. Usługi telekomunikacyjne - „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  10. Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  11. Metalurgia - eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  12. Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  13. Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Sąt to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  14. Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  15. Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  16. Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  17. Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  18. Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  19. Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  20. Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów - Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  21. Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  22. Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, samochody pancerne.
  23. Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  24. Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słoneczną itd.
  25. Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie.....etc..
 • @Kula Lis 62 17:14:25
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za przytoczone dane - one bardzo dobrze obrazują wzmiankowane przeze mnie w tytule posta "ruskie możliwości"
  - za pozwoleniem będę je przytaczał osobom, które mogą mieć skrzywione spojrzenie na te sprawy.

  Szczęść Boże!
 • @night rat 19:25:31
  Pamiętam ten film jak leciał kiedyś w polskiej TV. Byłem mały. Wtedy film oglądałem, jakby to było nie wiadomo jakie cudo. Dzięki za przypomnienie.
 • @Jasiek 18:55:10
  Przytaczaj, powielaj, rób co chcesz. Także Szczęść Boże.
 • @partyzant 22:31:31
  Ave ,wytniemy gamonia. Pzdr .
 • @Jasiek
  Obecnie to 6 Rekinów siedzi cicho po 6 miesięcy pod lodami i czeka na????... Jedna burtowa salwa rakiet z głowicami o sile 10 kiloton tylko jednego Rekina zmiata całe wybrzeże Dużego Izrahella, Obama to dobrze wie. A z 6 to cały Duży Izrahell, którym kiedyś była Ameryka.
 • @Kula Lis 62 09:18:14
  Swoją drogą ciekawe, czy Amerykanie jakoś są w stanie namierzyć te okręty?

  Szczęść Boże!
 • rosyjski na skypa za darmo
  Witam)
  W moim wypadku mi bardzo pomógł ta web strona
  http://preply.com/pl/rosyjski-przez-skype
  Szukałam fachowców , które nie tylko znają że robią, ale i mają konieczne jakości, z doświadczeniem pracy i z ogromnym bagażem wiedz i umiejętności. Jeśli Państwu trzeba korepetycje z języka rosyjskiego, "native speaker" nośnik mowy doradzam tę stronę internetową. Tam prawdziwi fachowcy, bardzo odpowiedzialny podchodzą do swojej pracy nie tylko z dorosłymi ale i z dziećmi. I całkiem możliwy do przyjęcia koszt. tak że spróbujcie))
  język rosyjski bardzo łatwo mi poszedł po Skype zajęciach )
  Można otrzymać lekcje online Skype za darmo!

  nauka na Skype jest bardzo efektywna !

  Doradzam)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej