Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
77 postów 9796 komentarzy

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

Duda miał wypadek.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pękła opona... ciekawe dlaczego?

Prezydent jechał po A4 - samochód po pęknięciu opony stoczył się do rowu. Nikomu nic się nie stało. Nie ma też zagrożenia dla zdrowia (akurat!). PAD wsiadł do innego samochodu i pojechał dalej. Szerokiej drogi!

Ale mnie zastanawia co stało się na prawdę.

Pamiętamy jak wcześniej prezydent LK zniknał na 2 dni a potem "spadł samolot".

Pamiętamy jak Millerowi spadł śmigłowiec.

Pamiętamy jak Bronkowi wykoleił się tramwaj...

Pamiętamy jak Sikorskiemu za bardzo rozpędził się samolot...

 

O co chodzi?

Może ma to związek z szafą czekiszczaka?

Może jakieś ustawy przygotowuje kancelaria...?

Gubię się w domysłach, ale coś czuję, że to ukryta wiadomość.

Proszę o pomoc w snuciu domysłów.... domyślajmy się.

 

Oto link do playlisty na YT:

 

 

KOMENTARZE

 • @Nibiru 21:03:47
  To nawet bardzo prawdopodobne...

  Dzięki za pomysł

  Może w ogóle chodzi o to, żeby jak najmniej "oponował"...

  Serdeczności.
 • Mnie też ostatnio pękła sprężyna w zawieszeniu i uszkodziła oponę
  Myślę, że był to zamach na moją osobę, a sprężyna pękła od podłożonego materiału wybuchowego, no ale nie zgłosiłem się do Zespołu..., bo mechanik powiedział, wie Pan to się zdarza.
 • Nie ma przypadków sa tylko ...
  http://zpopk.blox.pl/resource/paulalien_400x400.jpg  pozdr:)
 • @Zawisza Niebieski 21:34:17
  Ta A4 to jakaś dziwna jest. Wiele wypadków, w tym śmiertelnych.
  We wrześniu ubiegłego roku jechaliśmy ową "czwórką", trasa Kraków - Rzeszów, jadącemu przed nami tirowi eksplodowała opona, kierowca nie miał problemów z zatrzymaniem, nie jechał szybko, skrawki zaśmieciły jezdnię, jednak nikt inny akurat za tirem nie jechał a ja akurat jechałem lewym pasem aby tego tira wyprzedzić. Jednak trochę emocji było...
  Autostrada, autostradą a na drodze wojewódzkiej tzw. trasie szybkiego ruchu, kilka lat temu wyprzedziła nas kolumna czarnych aut z kogutami, ja jechałem 100km/h a ta kolumna, szus, szus, pewnie ile silnik dał, myslę, że 250 na liczniku mieli.
  Nie wiem, Kubica ich gonił?
 • @lorenco 22:04:26
  Dziwny jest też Trójkąt Bermudzki, choć jak przyjmiesz parametry, natężenie ruchu do powierzchni to okazuje się, że liczba wypadków nie przekracza średniej dla innych szlaków komunikacyjnych.
  Jak jeździ BOR? Było już to kiedyś mocno omawiane, filmik pokazuje jazdę nieoznakowanego wozu policyjnego, gdy staranowali skręcający samochód osobowy.
  https://www.youtube.com/watch?v=Dy1aYktBEU0
  Ich przepisy nie obowiązują.
  To co napisałem jest prawdą, sprężyna amortyzatora i to przedniego koła od kierowcy pękła mi podczas jazdy przez las, tyle, że jechałem jak ten, co mu się zabiera prawo jazdy, gdy trochę szybciej jeździ i utrzymałem się w pasie drogi, z zblokowanym kołem fragmentem sprężyny wbitym w oponę. Jedyna niedogodność to powrót na lawecie. Ale im przecież się śpieszy, do Smoleńska też myśleli, że godzinę krócej też można dolecieć. No ale jak wypadek ma Polak, to niedostosował prędkości do warunków jazdy, jak wypadek mają "Oni" to na pewno był zamach.
 • @Zawisza Niebieski 21:34:17
  Wiesz, to nie ma prawa się zdarzyć w takim samochodzie. Do tej pory nie słyszałam, aby w limuzynie jakiegokolwiek prezydenta na świecie pękła opona. Kiedyś miałam trzy podkowiaki wbite w oponę i nie miałam większych problemów z jazdą, bo była to bezdętkowa opona starego typu. A teraz są nowe technologie. Nie byłam zwolenniczką premiera Milera, ale przejęłam się tym jak miał wypadek, bo to człowiek. Tak samo zachowałabym się w stosunku do innego nielubianego przeze mnie polityka.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:20
  Daj sobie siana, może też być owies....
 • Myślę, że by rozwiązać ten problem warto rozważyć inną kwestię
  Każdy normalny Polak, którego by w tej sytuacji zastałą policja, otrzymał by mandat z wpisem "Niedostosowanie prędkości do warunków jazdy". Pytanie, czy traktujemy Andrzeja Dudę jako "normalnego Polaka"? A może jako nie normalnego Polaka, wtedy rozważajmy zamach.
 • @Nibiru 21:03:47
  Ponieważ Bóg wszystko może, może to ostrzeżenie od Boga, by się wreszcie opamiętał? By wreszcie zaczął być Polakiem, nie wykonawcą polecen prezesa. To drugie może zaprowadzić go przed Trybunał Stanu.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:20
  Ten wypadek na filmie: kierowca skręcającego samochodu pewnie bardziej spodziewałby się UFO niż strzała z lewej strony.
  Co do sprężyny, normalne jest, że może coś się zbyt szybko zużyć, bo ma "błąd" fabryczny. Cieszy to, że jesteś żywy i zdrowy.
  A, pośpiech jest tylko wskazany przy łapaniu pcheł, albo: gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy - to tak z mądrych przysłów.
 • @leoparda 23:03:35
  Wiesz co, jestem inżynierem i z kilkoma sprawami w życiu miałem do czynienia, ostatnio: czy ma prawo zepsuć się alternator renomowanej firmy niemieckiej, po 3 miesiącach jego użytkowania? Odpowiadam, ma prawo, bo się zepsuł i przed dwa dni i noce naprawialiśmy wymieniając całą elektronikę. Dla pęknięcia opony wystarczy najechać nią gwałtownie na krawężnik, nie ma takiej opony, której kord by taki eksperyment wytrzymał. Dwa razy w życiu miałem taki przypadek i nie kupuję opon z szrotu. Powstają najpierw pęknięcia poszczególnych nitek kordu a potem przy dużym obciążeniu jakim jest duża prędkość pojazdu opona wybucha. Zapytam się ciebie, czy ma prawo pęknąć opona samolotu? A pękają. Czy posiadające wszystkie niemieckie atesty silniku VW mogą fałszować dane? A okazuje się, że mogą? Więc Casey, smacznego sianka, zaś z płatkami owsianymi, kto wie, może jutro na śniadanie?
 • @Nibiru 22:31:15
  No właśnie. Miękka opona pod wpływem tarcia nagrzewa się dużo szybciej niż twarda w warunkach niezimowych a jak się jedzie "prędzej dziadu", opona nie wytrzymuje tak wysokiej temperatury, znaczy napięcia i ze wstydu pęka...
 • Straszny rasizm prezydenta!
  Pewnie opona była czarna,., i o zgrozo! W łańcuchach!
 • @Zawisza Niebieski 23:27:15
  Zgadzam się, że można mieć taki wypadek z wystrzałem opony. Można kupić jakiś niezawodny sprzęt i natrafić na jakąś ukrytą wadę. Tylko to są standardowe auta, czy sprzęty. Natomiast taka maszyna jaką jeżdżą głowy państw to powinna o wiele lepiej wykonana i zabezpieczona. Jeszcze jest kwestia użytkowania tego samochodu.
  Nie ma się czemu dziwić, że taka sprawa z tym samochodem może wielu ludziom wydawać się co najmniej dziwna. Szczególnie jak zdarza się wiele u nas jakiś dziwnych zdarzeń. Może być tak jak piszesz. Co mnie się nie podoba? Nie podoba mi się to, że podchodzi się do tego zdarzenia bez empatii. Przecież każdy wypadek samochodowy może się skończyć tragicznie. A tam byli ludzie. Ci ludzie mają swoje rodziny. Najgorsze co zdarzyło się w ostatnich latach to według nie zaniedbane sprawy gospodarcze itd. To, że wbito ludziom do głowy egocentryzm oraz wyzuto ich z uczuciowości względem drugiego człowieka.
 • @romanwers 23:51:32
  PS A tak poważnie, uważam, że to ostrzeżenie, które mówi "nie jesteś nietykalny"...
 • Nie moja broszka...
  Jego excelencja - być może - jedynie się uwiarygodnia wobec tubylców. Taki wypadek, a może PR zamach, budzi współczucie. Nasz ci on, a przy okazji i małżona, żeby się już nikt nie czepiał, jak zdziadziałej, że trefna. Nie wykluczam również żółtej kartki od arbitra, zanim ewentualnie z boiska...choćby za niewinność i słodycz wejrzenia.
 • @1abezmetki 01:14:06
  Nie sądzę, raczej wzbudza domysły, że coś jest nie tak. Pokazywanie słabości, nie jest w interesie żadnego polityka.
 • @romanwers 01:18:44
  U nas jest wciąż zapotrzebowanie na męczenników, już lub in spe. Pogłowie tak już ma. Lata 50-te, autentyczne: "Czy widziała pani, że Matka Boska na obrazie płakała? -Nie ale musiała!" Pamiętam jak dziś - a był to wtorek ;)
 • @Zawisza Niebieski 23:27:15
  Ten alternator był niemiecki ale albo robiony w Chinach albo w Niemczech na chińskich częśiach.
  Z tym siankiem to była taka propozycja jak w tym powiedzeniu: ....w żłobie dano, w jednym owies, w drugim siano....
  Czy naprawdę jesteś inżynierem? To czemu tak wciąż bez sensu ujadasz na PIS? Masz lepszy wybór?
 • @fan-wolności 21:24:24
  "Może przeceniacie siły sprawcze ignorując Pana Boga -'

  Jeśli tak, to był to "zwykły" wypadek - taka drobna uszczypliwość np za ustawkę z Hostią. Kto wie.

  Dzięki za odwiedziny.
 • @nocny gryzoń 21:53:10
  "mi to kiedyś pękł pasek, guziki też parę razy..."

  Powodzenia na przyszłość ;-)))))
 • @lorenco 22:04:26
  "wyprzedziła nas kolumna czarnych aut z kogutami, ja jechałem 100km/h a ta kolumna, szus, szus, pewnie ile silnik dał, myslę, że 250 na liczniku mieli."

  Właśnie - ciekawe ile oni mieli na liczniku. To mogłoby trochę wyjaśnić, ale dowiedziałem się, że takie opony mają zabezpieczenia i większą wytrzymałość.

  Pozdrawiam.
 • @leoparda 23:03:35
  "Nie byłam zwolenniczką premiera Milera, ale przejęłam się tym jak miał wypadek, bo to człowiek. Tak samo zachowałabym się w stosunku do innego nielubianego przeze mnie polityka."

  Rozumiem Pani podejście, ale domyślam się, że w świecie polityki, także w Polsce są ludzie, którzy zasługują nawet na karę śmierci. Przykładem jest branie pieniędzy z zagranicy za prowadzenie określonej polityki. Choćby nie wiem co stało się takim ludziom, to nie potrafiłbym się zdobyć na współczucie, a myślałbym o tym jak o karzącej dłoni Boga.

  Serdeczności
 • @Jaromir 23:08:10
  "Każdy normalny Polak, którego by w tej sytuacji zastałą policja, otrzymał by mandat z wpisem "Niedostosowanie prędkości do warunków jazdy"."

  Myśli Pan, że tak byłoby nawet w sytuacji gdyby opona posiadała ukrytą wadę fabryczną i pękła na dobrej drodze, przy dobrej pogodzie i przy prędkości niższej niż dopuszczalna? Myślę, że policja myśli....

  Serdeczności.
 • @Zawisza Niebieski 23:27:15
  "Wiesz co, jestem inżynierem i z kilkoma sprawami w życiu miałem do czynienia, "

  Inżynier.... pola walki? dźwięku? elektryk? Proszę bliżej ;-) Będę wiedział kogo prosić o opinię jak i ja będę miał do czynienia z kilkoma sprawami.
 • @romanwers 00:19:38
  "A tak poważnie, uważam, że to ostrzeżenie, które mówi "nie jesteś nietykalny"..."

  Sam jestem skłonny przyznać, że nawet mogło być coś bardziej niż ostrzeżenie, tylko, że.... nie wyszło.

  Pozdrawiam
 • @iwonka 47 00:40:36
  Twój komentarz świadczy o Tobie :-)
  Zostawiam. Bana nie daję. Proszę o więcej "merytorycznych' komentów. To nawet jest pocieszające ;-)

  Całuję rączki :-)
 • @Zawisza Niebieski 22:20:20
  "Dziwny jest też Trójkąt Bermudzki, choć jak przyjmiesz parametry, natężenie ruchu do powierzchni to okazuje się, że liczba wypadków nie przekracza średniej dla innych szlaków komunikacyjnych."

  Liczba liczbą, ale co z jakością?

  "Ale im przecież się śpieszy, do Smoleńska też myśleli, że godzinę krócej też można dolecieć. "

  Od dłuższego czasu mam wrażenie, że Pana komentarze i wpisy trącą gw i polszewią. Ma Pan z nimi coś wspólnego? Relacje zawodowe?

  Szczęść Boże!
 • sugestia...
  ...powołany został zespół do zbadania okoliczności pęknięcia opony, zapewne przewodniczącym będzie pan Antoni, który w końcowych wnioskach stwierdzi, ze był to wybuch opony...bo przecież każda opona, to potencjalna bomba termobaryczna...

  a tak na poważnie, to przyczyna może być prozaiczna, nie wierzę, żeby borowiki jeździły na oponach dwa sezony, opona sama z siebie nie strzela, a wytrzymują też odpowiednie predkości (ktoś chce jeździć szybko, kupuje wzmacniane i dostosowane index do różnych predkości ...np index "Y" oznacza max prędkość do 300km/h)

  http://www.opony.com.pl/narzedzia/indeks-predkosci-opon/

  ...przyczyną może być na przykład wyplucie wentyla, zdarzyło mi się takie coś, dlatego przy każdej zmianie opon zmieniam wentyle...
  ..no chyba, że jakieś żelastwo leżało na drodze, to faktycznie może strzelić...nie doszukiwałbym się próby zamachu...pozdrawiam
 • @trybeus 08:33:35
  wentyl wypluło mi w busie, na szczęście nie jechałem szybko, ale powietrze zeszło do zera praktycznie w ciągu kilku sekund...gdybym jechał ponad setkę, to pewnie zsiekałoby ją doszczętnie, a jeszcze takie coś przy przednim kole, to praktycznie ciężko jest wyprowadzić samochód..
 • "Kolejny zamach"?
  Czyżby na kolejnego "wybitnego" prezydenta PiS był zamach? Jak dotąd, nasz "wybitny" albo chodzi na postronku prezesa, albo jeździ na nartach w kombinezonie za kilka pensji minimalnych przeciętnego Polaka. Prezydent nie rządzi. Prezydent nie ma własnego zdania. Prezydent wypełnia polecenia. Najpierw zamach w Smoleńsku, gdy padł rozkaz, by lądować na pozbawionym świateł polu zwanym szumnie lotniskiem w rozpylonej sztucznej mgle? Teraz zamach na oponę? Zrezygnuję z Wersalu i napiszę dosadnie: jaja! PS Hipotezom BOR-u wcale się nie dziwię, lepiej zwalić własne niedbalstwo na innych niż ponosić za nie odpowiedzialność.
 • @Nibiru 21:03:47
  ...sęk w tym, że Duda za bardzo to nie "oponuje":))))we wspieraniu eurokołchoźnianej międzynarodówki nawet bardzo nie "oponuje":))pozdr
 • @nocny gryzoń 21:53:10
  //mi to kiedyś pękł pasek, guziki też parę razy//

  no i wyjechał ci dyszel przodem:))))))))))))))...ja bym to zaliczył do prawdziwej katastrofy :)))
 • Trzeba poszukać seryjnego....
  Możliwości jest wiele....
  1) coś majstrowali amerykanie albo seryjny samobójca....
  Ten wątek należałoby sprawdzić jednak, określić, kto nim jest, bo toto zagraża wszystkim politykom... na początku może mordować plebs, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia...
  2)styl jazdy.... borowcy wiadomo.... oponkę mogli nadwyrężyć... czyli..... to samo co w Smoleńsku - kiepska obsługa bor... jeśli 1) to i 2).... opony dzisiaj nie pękają w zwykłych autkach.... musiałaby takim autem jeździć albo gosposia "najgorszy kierowca", albo mieć mocnego pecha i jeździć po dziurach... nie wiem czy autko prezydenta jeździ po budowach... może jeździ....
  3) tanie państwo.... mały budżet tanie opony - może założyli na przykład oponki o niższym indeksie prędkości.. niemożliwe? Nie u nas heheheh... u nas wszystko jest możliwe.... patrz smoleńsk.
  Opony dzisiaj nie pękają.... ale fakt, borowcy słyną ze szpanowania na drodze..... może czas zwolnić, panowie politycy, bo i bor was nie ochroni.....
  Duda powinien zacząć czytać Biblię i nawiązać kontakt z samą górą... to lepsze niż bor xD....
 • @Jasiek 07:33:12
  Inżynier automatyk, jeśli chcesz koniecznie wiedzieć. Ani z POlszewią ani z PiSszewią nie mam nic do czynienia, ani z jakąkolwiek polityką, jestem z tych, co karmią krowę, a nie z tych co u cycków się biją, by więcej mleka dla siebie ściągnąć a przy okazji go rozlewając niszcząc dorobek narodu, stąd mogę pozwolić sobie na całkowicie bezstronną ocenę, mogę powiedzieć co myślę o człowieku, któremu ja w podatkach płacę pensję, czyli prezydencie, premierze, ministrach, posłach, senatorach i nie muszę z puszką wazeliny u drzwi pokoju stać.
 • @trybeus 08:38:06
  Z tego co dziś piszą, wcale nie musiała być to opona, możliwe jest, że kierowca załapał pobocze, albo coś innego. Faktem jest, że oni przepisowej prędkości 140 to raczej się nie trzymali. Jak bym postawił "na zamach", a zamachem jest przewożenie prezydenta z prędkością naruszającą przepisy o ruchu drogowym.
 • @chrisdigger 10:25:46
  Kuźwa Styrlitzky, opanuj się. To co napisałeś do z.b. jest karalne.
  Kasuję.
 • @Zawisza Niebieski 10:18:23
  To co w mediach piszą nie ma znaczenia, bo i tak powiedzą co uważają, że powinniśmy usłyszeć. Nie twierdzę, że był to zamach, jednak ilość dziwnych wypadków w naszych władzach w ostatnich latach jest zdumiewająca. Znaczy to, że albo jest to element wojny, albo naszych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo rządu po prostu nie ma.
  Słyszałeś jak zginął Pańko" W oponach by nawiercone maleńkie dziurki, które otwierały się przy dużej określonej prędkości wytwarzając poduszkę powietrzną pomiędzy oponą, a jezdnią. Nie trzeba Ci tłumaczyć czym to skutkowało. Jednak jeśli to była opona , to jestem zadziwiony. Nie znam najnowszych wynalazków w tej dziedzinie, ale opony w pojazdach wojskowych wytrzymują kilkanaście przestrzelin więc jeśli tak jednak było to znaczy , że w Polsce za bezpieczeństwo nas wszystkich nikt nie odpowiada.
 • @Zawisza Niebieski 10:18:23
  a kto się trzyma dziś przepisowej prędkości, jak jest sucho i pusto, to walę ile fabryka dała...nie róbmy znowu jaj...prędkość koło 200 na takie auta, to pikuś...
 • @fan-wolności 12:20:36
  To ja zrobiłem - myślę, że za bardzo się rozbujaliście w obrzucaniu się błotem, a w dodatku Szanowny Feldmarszałek von Styrlitzky wystosował groźbę karalną ku jakby nie patrzeć nieco zapóźnionej w poglądach (czy tylko?) osoby.... ufffff....
  Komentów tej osoby nie usunąłem, bo niech sobie ludzie jeszcze popatrzą jak można być "rozgarniętym" ;-)

  Tylko błagam - już bez mięsa i docinek osobistych.

  Iwonka47 to wyjątek - bo to wyjątkowa kobieta ;-)
 • @fan-wolności 12:19:16
  mówisz chyba o polonezie.. Ja prawie emeryt o czasami ze 200 sobie pozwolę. Z wiekiem nie pozwalam sobie tylko na ryzykowne manewry przy wyprzedzaniu i ograniczonej widoczności co kiedyś mi się zdarzało.
  Bardziej niebezpieczny jest kierowca starego fiata wyjeżdżający tylko w niedzielę do kościoła, niż osoba szybko ale pewnie jeżdżąca spędzająca dużą część życia w ruchu na drodze. Pomaga po prostu instynkt i doświadczenie.
 • @fan-wolności 12:19:16
  miałem na myśli poruszanie się po drogach potocznie u nas nazywanymi autostradami...u szwabów nie ma ograniczeń, fakt, to inna technologia dróg, ale jak jest pusto i sucho, to dlaczego miałbym nie pogonić koników i w Polsce...
 • @Jasiek 12:27:59
  Coś Ty narobił... skłóciłeś wszystkich polskich (i nie tylko) blogerów... hehe
 • @zadziwiony 12:47:34
  racja...popieram...mój staż prawa jazdy 26 lat bez wypadku, ani jednej stłuczki, choć lubię sobie pofolgować oczywiście w granicach rozsądku...i wbrew pozorom mocniejsze auto jest bardziej bezpieczne ...a problem jest z właśnie z takimi niedzielnymi...
 • @fan-wolności 13:06:34
  Dobry link - dzięki. I nawet koleś do rowu nie wjechał.... do BOR-u się nada ;-)
 • @trybeus 12:55:30
  "a problem jest z właśnie z takimi niedzielnymi..."

  "Tygodniowi" też mają wtopy. Jeden łoś miał chyba za dużą potencję i wskoczył znajomemu na samochód... Dosłownie. Nie "przed" tylko "na". Nawet go nie widział. Nie wiedział co się stało. Na początku łosia wcale nie było. Dopiero jak wyszedł z samochodu to zobaczył jak to łoś biegnie dalej oddalając się z miejsca wypadku - nawet się nie zapytał czy coś mu się nie stało, tylko skurwiel skasował mu auto i uciekł ;-) Całe szczęście znajomy wyszedł tylko z paroma zadrapaniami.

  Łoś skakał od strony pasażera. Miałem tam siedzieć....

  Pomylone łosie....
 • @chrisdigger 13:17:16
  "Shalom parchu und fuck off ."

  O co właściwie poszło? Ot, tak?

  Plizzzzz - bez wyzwisk.
 • @chrisdigger 13:33:05
  Mi się podobał. Mogłem się rozpędzić. Jeśli tak, to pokornie przepraszam.

  Kelnerzy? U mnie? Ułomnego blogera? No chyba, że sam robisz w rajchu w knajpie i jako autor masz możliwość kasowania swoich komentów.

  A ten do z.n. skasowałem, żeby ratować Ci 4 litery. Tak na wszelki wypadek.

  Pozdro.
 • @chrisdigger 13:33:05
  "Komentarz do ozy skasowales sam czy kelnerzy ?"

  Obiło mi się o uszy, że na niektórych taśmach słychać.... Obamę :-)))))))))))
 • Otóż uważam, że dnia 4 marca 2016 roku próbowano znowu upozorować tragiczny wypadek!
  http://m.neon24.pl/2d570d0be4a14340ec93cf436207f8ad,14,0.png
  http://m.neon24.pl/bc0b6695a3bfd9e4ece2576f9af8071c,14,0.png

  "Kto w to uwierzy, że na równej autostradzie przy temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza w ultranowoczesnej limuzynie pęka tylna opona tak sobie bez zewnętrznej przyczyny?"
  (...)
  "Poza tym w dniu 4 marca 2016 roku limuzyna Prezydenta RP nie jechała jako pierwsza w kolumnie i zapewne funkcjonariusze BOR zauważyliby ostry przedmiot leżący na autostradzie. Wystrzał opony w środku kolumny jest dalece mało prawdopodobny bez działań osób trzecich, czyli… zamachowców.

  Mnie się wydaje zbyt podejrzany ten dziwny zbieg okoliczności, natomiast mam wrażenie, że co wybuchnie jakaś afera, to mamy albo zawał serca, albo samobójstwo, albo katastrofę lotniczą, albo wypadek drogowy!"

  Więcej Tu ----------> http://pressmania.pl/?p=27282
 • @trybeus 12:13:11
  To wychodzi na to, że jestem dinozaurem, na autostradzie rzadko kiedy jadę powyżej 130 (raz w życiu rozpędziłem samochód do 170 i uznałem, że wystarczy), ostatnio śpieszyłem się z Łodzi do Gdańska, jechałem 145, dwa dni później strzeliła mi ta sprężyna z amortyzatora, gdyby strzeliła wtedy na tej autostradzie, to wydaje mi się, że byśmy dziś nie rozmawiali. Prosta sprawa, ile zyskam, powiedzmy jadąc 5 km/h szybciej? Na 300 km mam ok. 10 minut, to tyle co się kawę pije, więc wolę ją wypić te 10 min później, ale wypić.
 • @zadziwiony 11:50:42
  Tylko, że takie dziurki pozostają również po wypadku, czyli dość łatwo stwierdzić zamach. Idealny zamach to taki, co wygląda jak naturalna kraksa. Biorąc pod uwagę klasę tego samochodu, to raczej liczyć na śmierć pasażerów z przyczyny pęknięcia opony nie ma sensu. Gdyby przywalili w mur, drzewo skutki mogły by być poważne, ale nie w przypadku drogi typu autostrada.
  Opony o których się tu mówi, pozwalają jechać po pęknięciu nawet kilka kilometrów ale nie z prędkością powyżej 140 km/h.
 • @fan-wolności 21:24:24
  Dziadek PAD to Alojzy Duda, góral z Zarzecza, kuśnierz z zawodu, osiadły w Starym Sączu.
  Terminował w Nowym Targu, Zakliczynie, i Tarnowie, gdzie uzyskał kwalifikacje czeladnicze.
  Po II WŚ pracował w Starym Sączu.

  Drugi dziadek, Nikodem Milewski, mieszkał w Warszawie.
  Walczył w 1920r. z bolszewikami, w 1939r. trafił do niewoli radzieckiej, z której uciekł.
  Pradziadek, Aleksy Milewski pracował jako zawiadowca stacji kolejowej, przeniósł się do Warszawy, pochodził ze zubożałej szlachty zajmującej się administrowaniem odebranych jej, na skutek różnych zawieruch, majątkiem.

  Informacje te są powszechnie dostępne.

  Tak, że banderowcze, Myhaiło fanie-wolności, coś słabo przygotowałeś swoje prowokacje i oszczerstwa.
  Oficer prowadzący będzie niezadowolony, premii też chyba nie będzie.

  Mam prawo takie wnioski co do pana wyciągać, nieprawdaż???
 • Opona
  Ton komentarzy pod ta wiadomością na portalach onetu, interii i gazety (trzeba byc zalogowanym) jest wyjątkowo zjadliwy, wykpiwający i ośmieszający
 • @leoparda 23:03:35
  Po prostu.
  Opony nie pękają w samochodach prezydentów, tak samo, jak samoloty z prezydentami, całym dowództwem wojsk dużego kraju, nie lądują w lesie we mgle rozbijają się w drobny mak.
  Po prosu rachunek prawdopodobieństwa.
 • @Jaromir 23:08:10
  ???
  Przecież on jeździ z kierowcą.
  I co? Miał dostać mandat?
  Ciekawy sposób myślenia.
 • @leoparda 00:00:11
  Nie wierzę, żeby samochód nie był sprawdzony przed wyjazdem z oceną opon.
  Prawdopodobieństwo samoistnego pęknięcia opony istnieje, tak samo, jak jest jakaś szansa na trafienie prezydenta piorunem z jasnego nieba podczas przemówienia na wolnym powietrzu.
  I to właśnie wskazuje, że coś jest nie tak.
 • @Jasiek 07:07:57
  Bardzo prawdopodobne.
  Teraz dopiero zostanie ochrona wzmocniona.
  I dobrze.
  A może jakiś SSmany nie zważając na zagrożenie własne, jakiś ślad podejmą.
  To by dopiero było.
 • @Witkacy 14:14:15
  "Mnie się wydaje zbyt podejrzany ten dziwny zbieg okoliczności, natomiast mam wrażenie, że co wybuchnie jakaś afera, to mamy albo zawał serca, albo samobójstwo, albo katastrofę lotniczą, albo wypadek drogowy!"

  Ciekawe tylko jakiej aktywności PAD starali się przeciwdziałać ewentualni zamachowcy i kto ich nasłał, kto zapłacił, kto podjął decyzję typu "usunąć"... Dużo pytań. Ale sam cholernie bym chciał żeby to był tylko wypadek.
  Dzięki za odwiedziny i za link

  Ukłony
 • @Zawisza Niebieski 15:16:24
  "Prosta sprawa, ile zyskam, powiedzmy jadąc 5 km/h szybciej? Na 300 km mam ok. 10 minut,"

  Trzeba zatem zwiększyć dawkę/prędkość - zyska się więcej ;-)
 • @tadman 17:54:24
  Dobrze wiedzieć. Z ciekawości sprawdzę.
  Pozdrawiam.
 • @fan-wolności 18:06:52
  tylko byś nie zapomniał
 • @fan-wolności 19:31:19
  ,,coś tam widać, może nie będzie tragedii''


  Jeśli samolot nie wystartował, to jak piloci mogli powiedzieć coś takiego?
  Moim zdaniem to taka sama wrzuta jak "tak lądują debeściaki"

  Pytanie tylko jak to się znalazło na czarnych skrzynkach.... chociaż jeśli jest kilka wersji taśm o różnej długości i trzeba było "dograć końcóweczkę" to może dograli i co inne. Potem wpuścili w błoto wiśniewskiego i... "O! Czarana skrzynka!"
 • @fan-wolności 20:07:41
  ,,lataj nisko i powoli''


  To się właśnie odnosi do.... samochodów - lepiej nimi nie latać. Robienie hopków na krótkich górkach to raczej nie w seryjnych egzemplarzach. Trzeba wolno i nisko :-)
  Ale nawet w takich warunkach Zawiszy Niebieskiemu sprężyna rozwaliła oponę... pech normalnie, no..... :-)
 • @ All
  Oto link do filmu - wydarzenie nagrał rejestrator z pojazdu jadącego z naprzeciwka:

  http://www.dailymotion.com/video/x3w28kd_wypadek-prezydenta-dudy-na-autostradzie-polish-president-crash-on-highway-a4-english-subtitles_news

  Link jest daily motion - na YT nie działa i był właśnie ten odnośnik.
  Miał koleś refleks, żeby to opanować.
 • @fan-wolności 20:13:31
  ,,coś tam widać, może nie będzie tragedii''

  Uprzejmie informuję Szanownego Pana, że myślałem, że przytoczony cytat odnosi się do rzekomego lądowania na Siewiernym.
  Mylę się?
 • @fan-wolności 20:22:36
  "Opanowany kierowca czołgu na ogumionych kołach. Ach co za fachowiec!"

  To nie jest takie "hop siup" - jak trzy tony się urwą przy prędkości sto kilkadziesiąt km/h to są problemy. A dodatkowy myk polega tu na tym, że wszystkie systemy kontroli trakcji musiały raczej się pogubić, bo nagle zabrakło jednej opony.... "Jak żyć?!" "Jak jechać?!"

  https://www.youtube.com/watch?v=zvXZUfQCv5Y
 • @fan-wolności 20:43:39
  Bardzo konstruktywny link. Jeśli okazałoby się, że dla oszczędności opony wymienili na zwykłe, to byłaby wtopa.

  Ale kierowca mógł o tym nie wiedzieć. I te urwane 3 tony rzeczywiście stanowią problem.

  Uffff.... mi się ze dwa razy zdarzyło lekkie urwanie jednej tony. Niemiłe uczucie ( proszę mnie nie posądzać o posiadanie MCL F1 ;-) )
 • @Jasiek 19:14:50
  Jak widzisz, oni zwiększyli dawkę prędkości, z filmu wynika, że lecieli ile fabryka dała, zapominając, że tak wielkiego człowieka jak prezydent prawa fizyki nadal obowiązują. Dziś były oględziny, zamknęli pas ruchu na autostradzie, utworzyli 15 km korek. Masz butę władzy rozdętą do granic możliwości. Myślę, że kancelaria prezydenta powinna zapłacić za stracony czas i benzynę Polaków.
 • @Zawisza Niebieski 21:10:24
  "Masz butę władzy rozdętą do granic możliwości."

  Ja? To zwiększenie dawki to był żart. A urząd to nie władza tylko służba.
  Nie wyglądało jakby jechali ile dała fabryka - to autostrada, więc i prędkości są większe.
  Duda mówił, że opona się po prostu rozsypała, więc albo ktoś ponawiercał te małe dziurki (gołym okiem podobno nie widoczne) albo rzeczywiście ochrona odstawiła kichę i wymieniła opony na tańsze.

  Link od Fana Wolności może zawierać prawdę:

  http://jasiek.neon24.pl/post/130156,duda-mial-wypadek#comment_1285402

  Pozdro
 • @fan-wolności 21:04:58
  "straSzydło z dumą oznajmiła że mamy już milion (potencjalnych) banderowców na plecach "

  Tu bym się nie rozpędzał - nie każdy Ukrainiec to banderowiec - nawet potencjalnie. A argument dla UE w dyskusji o przyjmowaniu "imigrantów" jest dobry.
 • @Jasiek 21:21:13
  Czasami zdarza mi się pracować przy ruchu otwartym, wyobraź sobie, że żaden prywatny przedsiębiorca nie zdecydowałby się na zamknięcie ruchu tak, by powstał 15 km korek, koszty takiego pomysłu puściłyby go z torbami. Za zamknięcie drogi płaci się konkretne pieniądze, pytanie czy te urzędy za to zapłaciły? Prokuratura to nie jest urząd, to instytucja polityczna, zarządza nią polityk, Ziobro.
 • @fan-wolności 22:05:24
  "Z całym szacunkiem Panie Jasiek - myślę że jest Pan emigrantem."

  ?????????

  Skąd te myśli? Co ma do tego szacunek? Jest robota, to się bierze.

  A szacunek odwzajemniam po tysiąckroć :-)
 • @chrisdigger 22:15:39
  Już wiem - Ty jesteś Kosiur! :-)
  Następnym razem proszę w temacie.
 • @ All
  Oto co napisał Wujal jako komentarz pod wpisem S. Balceraca:

  "Wielu tu medrców więc może ktoś opisze film z netu. Filmowana z 4 pasa scena przedstawia jak z tyłu samochodu wystrzeliwuje wielka chmura różnej wielkości odłamków która wznosi się pod kątem 40% z dużą energią kinetyczną.Wiele odłamków ma średnicę prawie 10cm. Chmura ta uderza w ciężarówkę powyżej kabiny i ma jeszcze dość energii by po odbiciu od ściany naczepy zbombardować jadące po lewej stronie ciężarówki auto.Auto to zwalnia i stara się schować.Za psem rozdzielającym widać jak samochód Prezydenta zaczyna wykonywać obrót i jak mijają go wozy eskorty.Na zdjęciach samochodu w rowie i potem na lawecie widać, że tylne opony są na miejscu tylko ubłocone.Z tyłu po prawej stronie widac wygięte na zewnątrz podmuchem blachy karoserii Chmura przypominała zdmuchnięty z nawierzchi w duże ilości gruz. Miałem dwa wystrzały tylnych opon ale jeszcze w czasach dętkowych w tym jeden powyżej 130 km/h. Nie pozwoliłem na obrót tylko tańczyłem wozem na podwójnej ciągłej manewrując kierownicą. Po 100 metrach można było się zatrzymać. Słychac bylo huk ale nie było żadnych odlamków. Kolumna prezydenta jechała niewiele szybciej niż TIR ktory jechał przed nimi.Dziwne to dziwne."

  Oto link do komentarza:

  http://MonsieurB.neon24.pl/post/130166,wanna-brzoza-opona#comment_1285409


  Moim zdaniem to ciekawe spostrzeżenia.
 • @fan-wolności 23:35:18
  "Błoto (trawa) z wąskiego pasa zieleni oddzielającego dwie jezdnie (przeciwne kierunki) wyrzucone przez tylne koła.."

  No tak, ale to błoto i trawa to po załapaniu pobocza, tak?
  Zahaczenie pobocza na skutek pęknięcia opony, tak?
  Opony są na miejscu, widoczne na filmie, tak?
  Jest też wgniecenie na karoserii...

  Moim zdaniem Wujal zrobił dobry koment. Trzeba tylko teraz poskładać fakty. Co jest możliwe, a co nie jest. Muszę jeszcze raz obejrzeć film.
 • @Jasiek 20:16:21
  ...czyli chwycił lewego pobocza i to normalne, że wpadł w poślizg...koniec teorii spiskowej:))
  ...ja wiem, że wielu nie odpuści i będą na siłę tworzyć scenariusze, natomiast nie wierzę, żeby opcja pruska miała taką siłę, żeby zrobić zamach...pamiętajcie, że Duda zna język jidysz, więc pewna nacja nie pozwoli, aby spadł mu nawet jeden włos z głowy...
 • @trybeus 09:53:34
  "...czyli chwycił lewego pobocza i to normalne, że wpadł w poślizg...koniec teorii spiskowej:))"

  No właśnie nie - to jest dopiero początek teorii :-)
  Pojawia się bowiem pytanie:

  Dlaczego chwycił pobocze?

  Wybuch opony? Ok - ale wtedy wada konstrukcyjna czy może ktoś "pomógł"?

  Może coś odwróciło jego uwagę? Oślepiło go? Pilotów można laserem.... Nie wierzę, że gdyby szkopy chciały coś zrobić to by nie spróbowały. Mossad ma za mało ludzi, żeby wszędzie wystawić ochronę....
  Ciekawe ile kierowca jeszcze pożyje.... oby jak najdłużej. A nie jak ci policjanci, co pojawili się pierwsi na miejscu "wypadku" Pańki. Też była wersja oficjalna... :-(

  Ukłony
 • @Jasiek oto miarodajna i wiarygodna opinia.
  Według ekspertów z centrali BMW w Monachium opona montowana w tym modelu BMW nie powinna wybuchnąć. Nawet podczas jej przestrzelenia w trakcie jazdy z dużą prędkością. Do BMW serii 7 High Security homologowany jest tylko jeden typ opony. To Michelin PAX Pilot Primacy (letnia), Alpin (zimowa) o rozmiarze 255-720R490AC lub 245-710 R490. Tych samych używa również Mercedes w swoich opancerzonych modelach serii Guard. Nie jest to zwykły run flat, ale specjalnie przygotowana opona do poruszania się z dużymi prędkościami przy bardzo dużej masie auta. Pancerne BMW z uwagi na swoją moc silnika mogłoby rozwijać o wiele większą prędkość, ale to właśnie ze względu na wytrzymałość opon producent zdecydował się na ograniczenie prędkości do 210 km/h.

  Według ekspertów z centrali BMW w Monachium opona tego typu nie powinna wybuchnąć. Nawet podczas jej przestrzelenia w trakcie jazdy z dużą prędkością przed efektem wybuchu i destabilizacji jazdy ma chronić elastyczny pierścień zamontowany na feldze, który nie pozwala zsunąć się oponie z felgi. Z uszkodzoną oponą można podróżować do 80 km/h przez dystans około 80/100 km. Kierowca ostrzegany jest o utracie ciśnienia w oponie specjalną kontrolką na desce rozdzielczej. Co ważne - opony tego typu nie mogą być naprawiane. Nie zaleca się tego przy zwykłych run flatach używanych w normalnych samochodach.

  http://moto.pl Ps..My i nasi przywódcy mamy dwa wyjścia.
  Pierwsze, umiarkowane - iść ostro ze swoim planem przebudowy Polski!
  Drugie, ekstremalne i w/g mnie najlepsze
  - przywołać strategie Augusto Pinochet'a i pójść jego drogą!

  No mercy... dla zdrajców Ojczyzny - targowicy!!!
 • @Jasiek 06:48:40
  Czy nie tak w roku 1991 zginął ś.p. Walerian Pańko?
  Trafną te analogię przypomniały wiadomości TV Republika. Były szef NIK na parę dni przed wystąpieniem sejmowym n.t. FOZZ - też jechał służbowym autem z kierowca BOR, też był jakiś huk, wybuch i utrata kontroli (nie było jeszcze wtedy autostrad z pasem bezpieczeństwa i barierkami) a następnie zderzenie z autem jadącym z naprzeciwka. Żona przeżyła, huk/wybuch słyszała, ale oczywiście prokuratura niczego się jak to zawsze nie doszukała... Takie rzeczy służby załatwią poza prokuraturą i sądami - nie musimy się wszystkiego dowiedzieć ale pewno będzie gdzieniegdzie gorąco...Opis wypadku Marcina Kędryny http://www.3neg...Pękła prawa tylna opona, więc samochód zarzuciło najpierw w lewo, a kierowca kontrował w prawo. Odwrotnie niż na filmie. Nie wiadomo, jakie opony miał prezydencki pojazd, ale można sobie łatwo wyobrazić, że opony run flat nie dają żadnej gwarancji poza torem testowym, albo szeroką autostradą. Samochód jest w znacznej mierze niekontrolowalny, co dopiero dociążona wersja prezydencka, wystarczy sobie wyobrazić co by było na wąskiej drodze z przydrożnymi drzewami albo przy nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówce.
 • @Jasiek
  Mówiłem i pisałem to do znudzenia, ale powtórzę jeszcze raz. Budowanie wspólnoty, o czym marzy PAD, to niewykonalne mrzonki ! Polsce potrzeba w tej chwili mocnej i twardej ręki, a nie polityki miłości ! Jeśli obóz rządzący tego nie zrozumie to nie przetrwa do następnych wyborów !!! PiS popełnia te same błędy, które popełniał ś.p Lech Kaczyński i dostaje podobne cięgi. Analogii jest cała masa. Czas skończyć z głaskaniem kobry na siłę, tego gada trzeba zamknąć w zoo albo unieszkodliwić. W obecnej sytuacji geopolitycznej partia Kaczyńskiego jest skazana na zagładę lub na kurs kolizyjny z kobrami, innej drogi nie ma. Próby zagłaskiwania, tak jak ostatnie promowanie Belki, nic nie dadzą to jest wojna na zasadach albo-albo. Ja natomiast, na słowo "elity III RP" dostaje drgawek i w moim przypadku jest to choroba nieuleczalna ! Obserwuję to co się dzieje w Polsce. Widok ten niestety, jest przerażający ! Nie chce tu występować w roli Wernyhory, ale w tej chwili jest tylko jeden wybór dla Polski, albo my ich, albo oni nas. Na braterstwo niech nikt przy zdrowych zmysłach nie liczy, zawłaszcza PAD, który dalej żyje marzeniami niczym Martin Luther King !
 • @Jasiek
  W PiS nawet tego chyba nie rozumieją, że przy takiej okazji trzeba pokazać "całą potęgę państwa polskiego" - na tę autostradę powinien zostać natychmiast przeprowadzony desant jednostek specjalnych z helikopterów - nie tylko, żeby zablokować ją w celu zebrania czy zabezpieczenia śladów, ale żeby pokazać, ze prezydent będzie broniony z całą mocą, wszystkimi siłami, że nie będzie pozostawiony sam sobie, ani ci, którzy go ochraniają, że dochodzenie nie zostanie pozostawione przypadkowemu miejscowemu prokuratorowi, a będzie do tego powołany specjalny zespół doświadczonych śledczych. To jest kwestia powagi państwa. A tak w de łolstrit dżurnalu - wsj.com - drą łacha ze stanu naszej demokracji w związku z TK, broniąc układu, a o wypadku chyba próżno szukać informacji w zagranicznych mediach. Spektakl po takiej niecodziennej akcji powinien być na pełnej kurwie - włącznie za zamknięciem odcinka drogi i specami od wszystkiego. Jeżeli porównać obsługę kolizji w Warszawie, gdzie kilkunastu strażaków stawia Yarisa z boku na koła, a wyciąganie przez 2-3 osoby BMW prezydenta z rowu to mamy obraz sprawności państwa polskiego. Dziś w republikańskim radio wypowiadało się kilku żurnalistów amerykańskich plus jakiś były doradca Reagana i jednogłośnie stwierdzili, że to było ostrzeżenie. W dodatku stwierdzili, że Polska to jedyny kraj na świecie, ze kiedy dochodzi do przejęcia władzy przez stricte prawicowe partie i kiedy zachodzą zmiany nie podobające się zachodniej Europie, to Prezydentom przydarzają się "niefortunne" wypadki. Bo Polska to jedna z najbardziej dojnych bantustanów europejskich i dodatkowo ma bardzo ważne, strategiczne położenie w środku Europy, gdzie krzyżują się interesy państw poważnych. Zdaje się że u ruskich było takie powiedzenie - "Kto ma Polskę, ten ma Europę. W którą stronę by nie poszedł jakiś rząd i nie zawiązał sojuszy, to inni będą niezadowoleni. Tusk w tym kondominium robił laskę przede wszystkim Berlinowi, ale i innym nie odmawiał kosztem Polski. Dzisiejsza Polska przypomina czasy saskie w XVIII wieku.
 • @Jasiek 06:48:40
  założono do BMW Prezydenta Andrzeja Dudy, a ja Wam powiem jak i kto chciał Prezydenta zabić." Stawiam na to, że nigdy, ani Pan ani nikt inny, nie dowie się jaką oponę założono do tego BMW. Obawiam się coraz poważniej, że Polska jako organizm państwowy, jako struktura państwowa jest toczona przez chorobę która może być chorobą śmiertelną dla tegoż organizmu. To co się stało wczoraj, wyraźnie, jak dla mnie, świadczy o tym, że jeżeli nie zostaną natychmiast podjęte radykalne działania mające na celu zapobieżenie tej "chorobie toczącej Polski organizm państwowy" to chyba już możemy pożegnać się z Polską jako poważnym państwem. Polska będzie taką "wydmuszką", atrapą państwa. Albo już nią jest. W normalnym państwie, po czymś takim szef ochrony, jego zastępca i odpowiedzialni za sprawy obsługi taboru natychmiast zostaliby osadzeni w areszcie domowym pod stałym nadzorem uniemożliwiającym popełnienie samobójstwa. Ze nie wspomnę o zabezpieczeniu dokumentacji dotyczącej wszystkich samochodów używanych przez tą służbę. Ale to w normalnym, zdrowym państwie.
  O tym jak ciężko chore jest państwo polskie, kto wie może już jest to choroba śmiertelna, świadczy również sprawa sprzed kilku dni - sprawa tych paru generałów, co to polecieli do mediów i najpierw tam "dali głos", że właśnie postanowili odejść ze stanowisk i tak w ogóle ze służby ... olewając drogę służbową i swoich zwierzchników. Przypominam - to wojsko, struktura oparta na ścisłej hierarchii i dyscyplinie. Normalny, zdrowy organizm państwowy zareagował by na taki "numer" tylko w jeden sposób - tego samego dnia, a najpóźniej następnego dnia rano wszyscy zostaliby zdegradowani do stopnia szeregowego, karnie usunięci z wojska i pozbawieni praw do wojskowej emerytury. W normalny państwie ...I takich "objawów chorobowych" można jeszcze długo wymieniać ...Krótko - jeżeli rządzący politycy PiS (to skrót myślowy) nie podejmą zdecydowanych, radykalnych kroków w celu "wyleczenia Polski" to można się w niedalekiej przyszłości spodziewać, ze na ten przykład - posługując się słownikiem tego moralnego kurwiszcza foxdojcza - na drodze samochodu wiozącego Jarosława Kaczyńskiego stanie brzoza ...Mnie tylko zastanawia,czy w PiSie są sami głupcy czy tylko udają? Jak można wytłumaczyć wypowiedź prezydenta,że wszystko w porządku, nic się nie stało?
 • @Jasiek
  Za poprzednich rządów PiSu nie ujawniono wielu dokumentów(chyba próbowano dogadać się z częścią postubecji)-obecnie powtarzają ten sam błąd(znowu aneksu WSI nie ujawniają a i o zbiorze zastrzeżonym IPN zrobiło się jakoś dziwnie cicho). NIEUDANY zamach to dla inicjatorów sprawa znacznie gorsza niż nawet i brak zamachu. Ów NIEUDANY zamach jak sądzę pokaże frakcji "ugodowców"(umiarkowanych?"szachistów"?) wewnątrz PiSu, że z WSI dogadać się NIE MOŻNA!!! Cieszcie się-długo ukrywane papiery i "haki" teraz wreszcie zostaną ujawnione ponieważ TERAZ w PiSie jak sądzę zrozumieli w końcu, że to jest WOJNA i ze WSI trzeba ZNISZCZYĆ a nie po cichu odsyłać na sowitą emeryturę. Wielu z odpowiednich "służb" przeszło po 89 r. na stronę bezpieki niemieckiej, izraelskiej, amerykańskiej i nie wiadomo jakiej. Część po staremu pracuje dla ruskich. Dla wywiadów państw poważnych Polska jest tak przeźroczysta jak szkło, mają swoich konfidentów we władzach państwa, i robią co chcą. I to jest prawdziwy powód braku publikacji aneksu. Może to jest ostrzeżenie dla PADa od WSI aby nie ujawnił aneksu? Dlatego należy powołać zupełnie nową ochronę dla prezydenta i wówczas ujawnić aneks.
 • @kula Lis 66 11:55:03
  Zatem można założyć, że to nie opona była przyczyną zahaczenia o pobocze... Musi być to co inne.

  A zatem:

  - nieuwaga kierowcy (nie zadziałał też asystent pasa ruchu)
  - ktoś/coś kierowcę rozproszył/o
  - zdalne przejęcie kontroli nad samochodem....

  Dziękuję za odwiedziny.
 • @Jasiek 06:48:40
  Zamiast biadolenia należy przeprowadzić audyt w BOR i korzystając z tego faktu powołać nowy organ. Tak zrobił Łukaszenka. Zamiast reorganizować stary kontrwywiad, powołał nowy a tamci sami się zwolnili bo nic do nich nie miano (coś w tym stylu)..Widać, że BOR nie jest taki dobry, skoro takie karygodne rzeczy się zdarzają. Takie opony wytrzymują ostrzał z kałasznikowa. I nie sądzę, żeby w prezydenckiej luksusowej i opancerzonej limuzynie oszczędzano na oponach. Szef Boru jest synem borowika. Tamten ochraniał Kwasa. Jak tatuńcio ochraniał kwacha, czy 'gajowego', a synalek teraz ochrania prezydenta Dudę, to tym bardziej trzeba przeczyścić odpowiednie "służby". Żeby nie dochodziło więcej do takich "przypadkowych" zdarzeń.
 • @Jasiek 06:48:40
  Czy MY nigdy nie zaznamy spokoju, jako Naród i Państwo?
  To właśnie teraz jest szansa na załatwienie wszystkiego. Co dalej z Polską ? Analogia sytuacji w Polsce z Francją lat 1958 – 1960, która stała na skraju wojny domowej. Organizacja OAS oficerowie przeciwni de Gaulle’owi stojąca za zamachami terrorystycznymi i zamachami na prezydenta Francji. 11 marca 1963 r., rozstrzelany został w Paryżu 36-letni pułkownik sił powietrznych Jean Bastien-Thiry, organizator nieudanego zamachu na de Gaulle’a. Dobrano się twardo do tyłków odpowiednim inspiratorom i całej organizacji OAS. W efekcie w krótkim czasie organizacja została rozbita. Cała prezydentura de Gaulle’a zaznaczona była ogromnym podziałem społeczeństwa na zwolenników starej Vichy generalicji i kolonialnych oficerów, komunistów i czerwonej młodzieży zjednoczonych przeciw zwolennikom wielkiej Francji, patriotom i gaullistom. Może należałoby poszukać inspiracji i rozwiązania naszego polskiego problemu sposobie rozprawienia się z przeciwnikami jak zrobił to prezydent deGaulle ? --Nie ma wyjścia, demokracja na wierzchu a pod spodem stal. Czas pracuje na niekorzyść rządu i władzy reform, potrzeba zdecydowanych, bezwzględnych i chirurgicznych posunięć. Za dużo certolenia się w konwenanse.
 • @Jasiek 06:48:40
  Model security produkują od 2009 więc jeśli by ten egzemplarz miał oryginalne opony to by miałyby około 7 lat. Bul jeden komplet opon na pewno zajeździł więc zdrowy rozsądek podpowiada, że opony miały maksimum 4 lata a z wiadomości wiadomo, że były jeszcze na gwarancji a gwarancja na Michelin Pax to 10 lat od daty produkcji. To są opony po 1500 zł za sztukę a nie za kilkaset zł!
 • @Jasiek 06:48:40
  To był zamach i nic innego…. http://kontrowersje.net/to_by_zamach_i_nic_innego Ps..Czy wszyscy odpowiedzialni za stan taboru BOR i mający do niego dostęp siedzą już w aresztach wydobywczych ? Bezzwłocznie zwolnić wszystkie osoby, które „odziedziczył” po poprzednikach - od dyrektorów po kucharzy i sprzątaczki. Na ich miejsce należy zatrudnić osoby zaufane. Jak to jest w USA po zmianie prezydenta, tam 3000 osób idzie na bruk i nikt z nich z tego powodu nie skamle w sądzie pracy i biega ze skargami po redakcjach gazet czy do TV. Jeżeli nie, to Państwo Polskie NIE istnieje. Powtarzam z uporem maniaka - polskiego patrioty - jeżeli Prezydent Duda, Premier Szydło, Prezes Kaczyński, Posłowie i Senatorowie PiS nie zdecydują się na natychmiastowe pójście drogą Putina to możemy przestać marzyć o wolnej i suwerennej Polsce. Ale do tego trzeba jaj i pokazania gestu Kozakiewicza całej jewrejskiej unii. NATO też.
 • @Jasiek 06:48:40
  Piszę od listopada 2015, że zamach stanu się czai - a MY czekamy!!!?? KOD powinien być natychmiast zlikwidowany-w świetle podżegania do obalenia legalnego prezydenta i rządu. Każdy parlamentarzysta, nawołujący do przemocy, musi być pozbawiony natychmiast!!!! immunitetu i osądzony. Czy Wy nie widzicie, że powtarza się sytuacja sprzed 10 laty??? , zrealizowana 10 kwietnia 2010. Pierwsza - na szczęście nieudana próba , właśnie przeprowadzona! Wszystko runie, jeżeli zabiją PAD- nowe wybory wygra Komorowski. Dalej już im pójdzie łatwo, bo oni nie będą się szczypali, tylko WAS pozamykają. I Europa nie zaprotestuje......Należy wdrożyć szybko brutalne i skuteczne metody - nie wyrywanie może paznokci, ale zdecydowanie areszt prewencyjny w okresie śledztwa! I nie oglądać się na UE, jej POrąbany parlament i jakieś zidiociałe Komisje Wene-cyckie....Niestety rząd i otoczenie prezydenta boja się podjąć radykalne działania, gdyż obawiają się sankcji zagranicznych wywołanych kwikiem antypolskiej hołoty. Tym samym balansujemy na cienkiej linie,bo tu idzie gra o wszystko,o być albo nie być. O to czy prawie 36 milionowy Naród w środku Europy będzie suwerennym, wolnym czy skolonizowanym, zamieszkanym przez niewolników tyrających na śmieciówkach za ochłapy do śmierci. Jedynym wyjściem, wydaje się, masowe kontr poparcie obywateli dla rządu i prezydenta i pokazanie światu, że ta hołota organizująca co tydzień świńskie spędy pod szyldem KOD a teraz i Bolka to marginalna antypolska sitwa. Czekam aż znajdzie się jakiś charyzmatyczny lider, który pociągnie za sobą Naród Polski.
 • @Jasiek 06:48:40
  Warsztat floty samochodowej rządu został "sprywatyzowany" przez szabrowników z PO czyli przejęty z całym inwentarzem za przysłowiową złotówkę jak wszystko w Polsce, i przejął go oficer byłego WSI, więc wszystko jasne. Wygrażający Prezydentowi RP z KOD myślą, że są anonimowi w internecie, a to błąd, nie ma czegoś takiego jak anonimowość w internecie, już zostali rozkodowani ci którzy najpodlej wygrażają obecnemu rządowi PiS, i "życzą śmierci w mękach", niech wiedzą, że w razie rozruchów które sprowokują w Polsce pierwsi zostaną wzięci na widelec. Szybko się do nich dotrze. A tymczasem zabrać się za nich ma prokuratura z urzędu. Po IP dotrze się do każdego z tych czerwonych śmieci najgorszego sortu. Tylko najgorsze ścierwo stalinowska bestia może życzyć drugiemu człowiekowi "śmierci w mękach".
 • @Jasiek 12:03:22
  Po 26 latach złotej wolności stan Państwa i jego służb jest dramatyczny. Po kolei:
  1. Policja Państwowa - świeżo mianowany Komendant Główny rezygnuje, bo ma jakieś zarzuty. Policyjne służby umoczone w podsłuchy, wciągnięte do pacyfikacji niezadowolonych (przykład kibiców), tu musi być olbrzymia degrengolada.
  2. Wojsko - najpierw prawie siłowe odbicie "placówki NATO" i bunt pułkowników, teraz generalicja. Antoni wymienia dowództwo armii (przeczytane z dzisiejszego paska TV Republika). W Wojsku Polskim afera na aferze, głównie korupcyjne związane z przetargami
  3. Prokuratury - no tu się człowiekowi nóż sam w kieszeni otwiera
  4. BOR - tu stawiam znak zapytania. Nie wierzę, że nie było w nim przeglądu stanu osobowego, mimo wszystko mam duże wątpliwości.
  Zwracam uwagę, że to dopiero 4 miesiąc od objęcia władzy przez obóz Zjednoczonej Prawicy.
  W obliczu takiego stanu rzeczy trzeba bardzo uważać, bo z jednej strony aż się prosi danie po łapkach koderastom, tramwajarkom i czerwonym fujarkom, z drugiej zaś widać wyraźne oczekiwanie drugiej strony, że rząd da się sprowokować i będzie można to wykorzystać na arenie międzynarodowej. Pozostaje pytanie: co można zrobić żeby uspokoić nastroje? Niewiele. Wg mnie potrzebne jest zorganizowanie specjednostki z dużymi uprawnieniami do neutralizowania opozycji. Prowokacje, rozpracowanie co bardziej aktywnych (na każdego coś się znajdzie, jak nie alimenty, to w skarbówce itp.). Trzeba dużej determinacji rządzących i osób mogących to wykonać, czy tacy się znajdą, to też jest duży znak zapytania. Duże pole ma tu Prokurator Generalny, ale tu też trzeba zachować maksimum ostrożności, zero publicznych deklaracji, i tego całego medialnego cyrku. Ziobro powinien być tak niewidoczny jak Seremet, ale za to aktywny i sprawny.
  W grudniu kończy się kadencja Rzeplińskiego i to też jest jakaś granica czasowa.
  Przy okazji, na miejscu Prezydenta nie forsowałbym ustawy o frankowiczach, to nie ten elektorat, nie ten adres i szkoda wysiłku żeby im ulżyć czy pomóc. Niech bulą, im więcej będą mieli prywatnych kłopotów, tym mniej skłonni będą do politycznych awantur. To samo z "artystami", nie przywracać im 50% prawa do zwrotu kosztów, tacy z nich artyści jak z koziej dupy trąba. To są artyści? To są kurwy, nie artyści! Dziadek miał kurwy, to były artystki.
  Jak wojna totalna, to wojna totalna, bez brania jeńców. Łonet oficjalnie pisze o naciskach żydoamerykanów w sprawie komisji sycylijskiej,kolonia zaczyna wierzgać, trzeba ją ustawić. Sami jesteśmy niczym, a na kim się oprzeć oto jest pytanie na dziś ? Potrzebny charyzmatyczny lider,przywódca,który wyprowadzi Naród na ulicę w celu masowego poparcia rządu i prezydenta. Pan Kaczyński nieśmiało zasugerował, że przyjdzie czas próby. Myślę, że obóz patriotyczny sam nie wie jak duże ma poparcie w Narodzie. Miejmy nadzieję, że mądrych Polaków jest znacznie więcej od tej hołoty renegatów i odmóżdżonych tumanów.
 • @kula Lis 66 12:24:16
  "Warsztat floty samochodowej rządu został "sprywatyzowany" przez szabrowników z PO czyli przejęty z całym inwentarzem za przysłowiową złotówkę jak wszystko w Polsce, i przejął go oficer byłego WSI, więc wszystko jasne."

  W takim wypadku kwestia wypadku jest tylko kwestią czasu....

  Dzięki za info.
 • @Jasiek 13:12:28
  Macierewicz mówił, że 1 lutego odtajni zbiór i...cisza, to samo aneks do raportu, jak widać z tego to PiS przerasta rządzenie, są jak miękkie pussies którzy wiedzą, że ich rządy mogą się skończyć szybciej niż 8 letnia kadencja o jakiej marzy Kaczyński. PO, KOD, PSL czy Nowoczesna, robią ich jak chcą, właśnie Kodowcy w USA złożyli prośbę do Kerrego o pomoc w walce z PiS, tak to nie żart, PiS wchodzi bez wazeliny w lewacką administracje Obamy, realizuje ich politykę wobec banderowskiej zbankrutowanej i nie istniejącej już praktycznie Ukrainy, gdzie każdy już widzi co tam są za rządy, a administracja w Waszyngtonie i potężne lobby żydowskie jest ewidentnie po stronie 3 RP z powodów które w/w. A PAD biedak co miał powiedzieć, żyj z myślą i ukrywaj to, że to jednak mógł być zamach, on musiał całość tak skomentować, czy posłowie PiS, rząd nie zadają sobie dziś pytania, czy i mnie i kiedy założą spreparowaną oponę, ale PiS ma naród, nas, którzy walczą z hejterami tu w sieci—jeszcze tu... 38 konfidentów polskich jest na liście służb Węgier, Czechosłowacji w latach 80—Gadowski TV, kiedy owa lista się ujawni... Tylko opcja zerowa, jak w owych krajach a dla mnie model rumuński. To jest wojna i PiS musi już działać, inaczej będzie...czy nie będzie nas...
 • @fan-wolności 14:18:55
  "No cóż, powrotu do zdrowia życzę! A póki co możesz pan poklęczeć w kącie na grochu, za głosowanie - oddanie mandatu KORnikom."

  Kuźwa, głosować w Polsce to trudna sprawa. Ja się bardzo wk....em jak Kowalski nie wszedł do drugiej tury. I co było robić? Oddać bulowi i polszewii żyrandol? A guzik! Niech sobie demonstrują z kod-omitami i złapią jakiegoś wirusa i żeby ich konkretnie rozłożyło. Za głupotę trzeba płacić. A trzeba być totalnie ogłupiałym, żeby nie wiedzieć, że to polszewia podłożyła świnię. I teraz demonstrują. Kretynizm normalnie, no!

  A kor-niki nie były jednolite. Taką przynajmniej mam nadzieję.
  Ukłony
 • @Jasiek wysłałem poniższe do Pr. Okr. w Opolu.
  Pani Sieradzka...z prok. okr. w Opolu już bardziej ośmieszyć się w oczach Polaków i świata nie mogliście! Prokurator i prokuratura w tym opolska, jak z groteski. "nieumyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym"(SIC!!!, toż to czysty idiotyzm useful idiots lub?..mataczenie, to się kupy i dupy nie trzyma dla logicznie myślących! To zawodowa dyskwalifikacja prokuratorzyny bo nie prokuratora!), takie orzeczenie od razu na początku wyjaśniania sprawy jako żywo przypomina mi stwierdzenie w SMSie: "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił". Przecież gołym okiem widać, że wyklucza się tu wydarzenia ekstremalne !!! Szkoda, że z taką opieszałością prokuratura wzięła się do roboty a raczej jej markowania! Z tego powinny być wyciągnięte konsekwencje przez p. Ziobrę! 6 lat temu winna była brzoza i piloci, tym razem po 3 dniach może szukają skóry rozjechanego winnego jeża, bo przy takiej ilości kolców opona musiała się rozlecieć. :) To faktycznie przypomina PO-przednie PO-stępowania. W tej instytucji tylko nieliczni są czyści, reszta to "resortowi". Prokuratura wszczęła śledztwo, na papierze oczywiście. Za biurkiem jak na razie, spisano protokół na kartce papieru i podpisano, że wszczyna się, a dowody zabezpiecza się po dwóch dopiero dniach! W normalnym kraju, tego samego dnia zabezpieczono by wszystkie miejsca, w których zatrzymywało się prezydenckie BMW, zatrzymać powinno się wszystkich ludzi, którzy w ostatnich dniach mieli styczność z autem, podsadzić ich w areszcie do spowiedzi. A polska prokuratura co robi? A no nic!!. Celowo nie wstrzymali natychmiast ruchu żeby wnikliwie badać śladów po wybuchu na oponie(sam prezydent powiedział, że to był wybuch). Wpierw przejechało kilkanaście tysięcy pojazdów-w tym tiry, a na drugi dzień udają, że szukają śladów, a na trzeci dzień zaczniemy śledztwo-jakby chodziło o koński wóz Boryny. Ja wiem w jakim państwie kolonialnym żyję, w którym nadal w podziemiu funkcjonuje, dawne NKWD-UB i SB, Mossad, BND, CIA, i inne obce siły. Prokuratura a szczególnie opolska to CYRK na kółkach, niemoc totalna, katastrofa, to profanacja sprawiedliwości. Uważam, że od rozwiązania dylematu opony, która poszarpana w drobny mak wyleciała w powietrze, zależeć będzie przyszłość obecnej władzy. Albo będzie to szybko i sprawnie wyjaśnione, a następnie ustami Prokuratora Generalnego ukazana cała prawda, albo - obecnej władzy nie będzie...Jeżeli mówimy o zabezpieczeniu życia VIP-a, to mówimy o różnych zabezpieczeniach personalnych, proceduralnych i technicznych. Mówimy niejako o zabezpieczeniach zabezpieczeń. Jeżeli jednak udaje się przełamać te wszystkie zabezpieczenia i dochodzi do śmierci prezydenta lub jest o włos od śmierci to na pierwszym miejscu należy wziąć pod uwagę, że ktoś próbował zabić prezydenta a na ostatnim, że splot nieszczęśliwych wydarzeń przełamał zabezpieczenie za zabezpieczeniem. Tak mówi przynajmniej logika. Opłacane autorytety będą mówić coś innego.
 • @Jasiek
  Całe to śledztwo i zamykanie autostrady niemal 48 godzin po zdarzeniu, na drodze o takim natężeniu to przysłowiowa musztarda po obiedzie. Ja rozumiem, że bmw, nawet "7"-ką jechał sobie jakiś przysłowiowy Kowalski i mu oponę diabli wzięli. Nie było ofiar, pal diabli, nie ma co zamykać drogi, choć sądzę, że rutynowe oględziny dokonane przez funkcjonariuszy drogówki byłyby bardziej drobiazgowe, a co najważniejsze, zaraz po zdarzeniu, niż te, które fundują nam prokuratorzy, BOR i jacyś biegli pospołu. Nie chcę hamletyzować, dywagować był zamach, czy zwykły przypadek. Ale do cholery, to jechał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, i wszystkie służby, jak d..a od wiecie czego winny pracować 24 godziny na dobę nad wyjaśnieniem przyczyn, oraz ukaraniem ewentualnych winnych, pracować jawnie, transparentnie, pod okiem mediów. Panie Ziobro - walczył Pan jak lew, aby być dwoma w jednym - Ministrem i Prokuratorem Generalnym - i jest Pan. No to bierz się Pan do roboty, a nie czekaj, aż jakiś dupek z Opola odwali za Pana pańszczyznę. Gdyby podobna rzecz miała miejsce, gdziekolwiek w innym państwie Europy, na nogi zostałby postawiony cały aparat państwa, a u nas, nadal chyba okazuje się, że poza hasłami, PR i ustawami pod publiczkę, państwo istnieje teoretycznie, a jego motto przewodnie cytując klasyka ubiegłego sezonu to chuj, dupa i kamieni kupa. Róbmy tak dalej, a jak amen w pacierzu, wśród przyjaciół tylu rąbną nam kolejnego Prezydenta niewygodnego dla Niemiec i jeszcze paru szpeniów z finansjery.
 • @@@!
  Piszę od 4 marca, że to nie przypadek, że pękła opona i nie przypadek, że opona pękła na tej osi na którą był napęd. To było tak perfekcyjnie dopracowane, że za wypadek obarczono by kierowcę. Chcecie prawdy? To dajcie inżynierom z BMW zbadać sprawę, oczywiście w Polsce i pod nadzorem ABW czy SKW. Dowiecie się czego byście nie chcieli się dowiedzieć, że mamy zdrajców w otoczeniu Prezydenta.
 • @kula Lis 66 17:20:56
  Jakiś zespół międzynarodowy? Po co?. Po historii z wybraną przez rząd komisją wenecką wiadomo już wszystko. Jeśli ocenia takiego zespołu będzie zgodna z oceną nadzorowanej politycznie przez Ziobro PG to będzie OK, jeśli nie, zaraz napiszesz, że byli to lewacy i żydzi, a opinia nie ma żadnego znaczenia więc po co te pieniądze? Usłyszymy to co odpowiada politycznie i każdy pomyśli swoje.
 • @fan-wolności 08:44:51
  //A ja prowadziłem busa z ludźmi na pokładzie//
  Bus jednoosobowy, taki z LPR-u
  http://www.wprost.pl/G/elements_gallery/5_1455359847.jpg
 • Więc jednak da się...
  Jak to jednak łatwo ich załatwić. Wystarczy wentylek obluzować w oponie albo ziemię z fazą w gniazdku łazienkowym zamienić. Nawet jednego strzału nie trzeba oddawać, choć ze względu na tradycję zabijania państwowych głów, warto by dla pewności dobrego strzelca z ubezpieczającą go dwójką posłać.

  Gdyby tak się stać miało, co nie daj Boże, że i ten obecny prezydent nas oszuka i Naród oszwabi, to trzeba go będzie zgładzić. Tym poprzednim oszustom na prezydenckim stolcu upiekło się na razie, ich zgładzi się w terminie póżniejszem, lecz za to bardziej spektakularnie. Ale w ten ostateczny czas dla Ojczyzny naszej więcej zdrajców tolerować już nie można. Wyzdradzało nas już albowiem aż sześć scierew prezydenckich i jeden papióż (ten cały JPTwo, gdy nas w objęcia chunijne pchał).

  Dobrze wtenczas wiedzieć, gdyby i Duda żydem i masonem się okazać miał, że łatwo i niskobudżetowo można go do piekła wyeksmitować. Aż żałość bierze, że jego poprzedników Naród nie załatwił, skoro aż tak łatwo można.
 • @fan-wolności 22:29:52 ,,katolickich biegłych'' - ,,moher'' ,,piękna Helenka'',
  Moher to szlachetny gatunek wełny, więc proszę nie wycieraj sobie nim pyska.
 • @Jasiek
  2 dni temu przed wypadkiem limuzyna Prezydenta była w myjni, która należy do syna oficera WSI, myjnię PO mu sprzedała zaraz po przegranych wyborach!!!... Sprawa jest prosta, pis ma swego prezydenta, niedługo wejdzie do legislacji ustawa o sadach, ta wreszcie właściwa, mowa jest też o kolejnej ustawie lustracyjnej, mi się wydaje, że atak na tylna oponę to taka żółta kartka od 3 RP, Prezydent miał mieć wypadek, doznać uszczerbku na zdrowiu a wtedy TK na podstawie zapisu o możliwości odwołania PADa z powodu jego niezdolności do pełnienia tej funkcji, znacie ten punkt, który Rzepliński sam dodał. Nowe wybory, nowy prezydent i wetuje rząd oraz Wiejską...
 • @moher 21:13:50
  //nie wycieraj sobie nim pyska.//
  Tys prowda 8-)))))))))))
 • @fan-wolności 19:23:28
  "Niewygodny dla Niemiec - pewnie dlatego że obniżył VAT w Polin z 23% na 23% i teraz konkurencja dla Niemców jest straszna, przy ich wysokim 19% VAT pewnie pozamykają stocznie biedaczyska!"

  Patrząc na sprawę w ten sposób, to rzeczywiście masz rację, ale inne spojrzenie przedstawia się tak, że jakiekolwiek realne (a nie kosmetyka typu 500+) reformy w Polsce czyli wzmacniające gospodarkę (w tym obniżka VAT, ale też wyjście z UE, likwidacja ZUS i PIT, suwerenna polityka monetarna itd) muszą być poprzedzone LUSTRACJĄ. Nawet częściowa lustracja w postaci ujawnienia agentury ruskiej i pruskiej już wyjdzie na dobre. I stąd ta niewygoda dla Niemiec.

  Ukłony
 • @moher 21:13:50
  Dzięki za odwiedziny. Zaraz interweniuję.
 • @ Szanowny Fan Wolności
  Bardzo proszę nie robić personalnych uwag innym blogerom i proszę o zmodyfikowanie lub usunięcie komentu. Trzeba trzymać poziom. Nie tylko wolność ale i odpowiedzialność.
 • @fan-wolności 12:25:12
  Chodzi mi o nieobrażanie innych blogerów. A kasować komentów cholernie nie lubię.

  Pozdro.
 • @Jasiek 12:29:31-Coś takiego jak wiatraczek
  nie ma dostatecznej zdolności honorowej bym mógł się poczuć obrażony. -Ja tylko chciałem zwrócić na to uwagę. :))) -Za zauważenie tego dziękuję serdecznie. -SZCZĘŚĆ BOŻE!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej