Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
79 postów 10087 komentarzy

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

TW Faraon

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak urabiano młodego Zelnika ;-DDDD

Oto nagranie archiwalne:

www.youtube.com/watch

 

Pytanie: do czego jest "przykrywką" akcja z Zelnikiem?

Przepraszam Wszystkich Czytelników, ale musiałem ten wpis zamieścić właśnie w takiej postaci.

Będę wdzięczny za podzielenie się opinią.

A to moje zdanie w tej sprawie pochodzące z komentarza do Szanownego Reflexión:

"Pytanie czy on zbłądził, czy go wrobili? A wrabianie nastolatka świadczy jak najbardziej o "zbłądzeniu", ale esbeków. Wyciąganie przeciwko temu nastolatkowi papierów po ponad 50 latach, kiedy jest chyba jedynym aktorem przeciwstawiającym się polszewii też świadczy o czyimś zbłądzeniu/obłąkaniu."

Osobom, które są zainteresowane poznaniem większej ilości szczegółów wrabiania i urabiania Faraona podaję link do wpisu Szanownego Blogera Zbójnickiego Psa:

dd.neon24.pl/post/130229,jerzy-zelnik-agentem-sb

 

 

KOMENTARZE

 • Jerzy Zelnik ustawie lustracyjnej nie podlega
  Jerzy Zelnik jako aktor ustawie lustracyjnej nie podlega.
  A nie podlega, ponieważ ustawodawca uznał, że fakt ewentualnej współpracy jakiegoś aktora czy piosenkarza z SB nie ma absolutnie żadnego wpływu na decyzje kluczowe dla funkcjonowania państwa.
  Tyle
  5+
 • @Jasiek 23:05:32
  Jaśku napiszę tak:
  Głupota jest ulubieńcem ciasnych umysłów.
  - Ralph Waldo Emerson
 • @Zbójnicki pies 22:58:21
  Dzięki za odwiedziny, koment i gwiazdki.
  To major Bień mnie natchnął do napisania tego posta.... zawsze wymiękam jak przypomina mi się ta logika wypowiedzi.

  Kłaniam się nisko.
 • @Jasiek 23:08:43
  Bardzo niewiele osób ze środowiska aktorskiego popiera PiS i to tak jawnie, Zelnik robi to od lat konsekwentnie i dlatego należało go "umoczyć".
  panświnizm
 • @Nibiru 23:18:13
  Pod wpisem Zygmunta Wrzodaka Jacek0003 zamieścił komentarz o podobnym charakterze - oto link do tego komentarza:

  http://wrzodakz.neon24.pl/post/130174,szpiedzy-kontra-agenci-ii#comment_1285513

  Poprosiłem go o zamieszczenie jako oddzielnego wpisu. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

  Gorąco pozdrawiam.
 • @Zbójnicki pies 23:14:37
  Casus Zelnika jest typowym przykładem relatywizmu moralnego PiS-ogrodu. Wielu było umoczonych, ale tylko niektórym czynownikom nowa władza dała glejt moralności. Vide prokurator Piotrowski, czy dawny kacyk partyjny Jasiński.

  Samego zaś aktora, po ludzku żal. Każdy bowiem, ma prawo zbłądzić i się nawrócić i winy odkupić, a społeczeństwo po chrześcijańsku powinno takiemu przebaczyć. To samo dotyczy w/w oraz innych bolków.

  I tu jest hipokryzja nowowładców. Dla partykularnych geszeftów, jednych bolków rozgrzeszają, a innych opluwają.

  I jak to zwykle bywa, najwięcej do powiedzenia mają ci kryształowi, niezłomni z czystym, bo nieużywanym sumieniem.

  Tacy nie poczuli nigdy pały milicjanta na swych plecach, nie spędzili najlepszych lat za kratami, a ich największym zmartwieniem były kanapki zapakowane przez rodziców do szkoły i kieszonkowe.
 • @Nibiru 05:18:42
  ///
  Dobry aktor, przez tyle lat grał uczciwego;
  Totenchamuś Zelnik spowodował że aktorom nie wierzę jak psom.
  nadużycie link skomentuj ////

  Czas na babcię Józię z Plebanii?
 • Oj tam, oj.
  Z mych obserwacji wynika, że każdy artysta był albo pod opieką, albo pod nadzorem władzy. Ta władza traktowała siebie i swoje zadania poważnie. Osobnicy tacy jak artyści nie mogli być zostawieni samopas. Jednych się hołubiło, innych nadzorowało, a innych tylko pilnowało/obserwowało. Który konkretnie artysta był w której grupie, to trudno ocenić. Obecny status materialny oraz obowiązująca o nim narracja w mediach mogą być pomocą w ocenie. O poetach pięknie pisze Pink Panther (aka bobry7) na (uwaga: brzydkie słowo) salonie24. Panthera usilnie Ci polecam.
 • @reflexión 08:12:42
  //Z ujawnionej teczki wynika jednoznacznie, że pan Zelnik podpisał tekst wskazujący na to, że będzie współpracował z kontrwywiadem PRL, a nie z SB. To jednak nie jest wszystko jedno, ponieważ współpraca z SB a współpraca z kontrwywiadem mają różny ciężar gatunkowy.//

  Teczka Zelnika i teczka Wałęsy według Wyborczej
  http://awojt.salon24.pl/700469,teczka-zelnika-i-teczka-walesy-wedlug-wyborczej
 • ------- podpisy ważne !! A GDZIE !! NAZWISKA zleceniodawców !!!
  --osobiście znam osobę, która zapisała się do SB / 19 lat / dla TANICH OBIADÓW na stołówce . Warunkiem korzystania było zapisanie się . Po czterdziestu latach ktoś to wyciągnął , osoba zrobiła kwadratowe oczy. ZAPOMNIAŁA ! zwyczajnie zapomniała.
  Podpis jednak nie przeszkodził OPRAWCOM internować jej w stanie wojennym i wyciągać o trzeciej w nocy na przesłuchania świecąc lampą 300 wat w oczy. Podpis nie przeszkodził też w zniszczeniu jej międzynarodowej kariery.
 • @reflexión 08:12:42
  "Samego zaś aktora, po ludzku żal. Każdy bowiem, ma prawo zbłądzić i się nawrócić i winy odkupić, a społeczeństwo po chrześcijańsku powinno takiemu przebaczyć. To samo dotyczy w/w oraz innych bolków."

  Pytanie czy on zbłądził, czy go wrobili? A wrabianie nastolatka świadczy jak najbardziej o "zbłądzeniu" ale esbeków. Wyciąganie przeciwko temu nastolatkowi papierów po ponad 50 latach, kiedy jest chyba jedynym aktorem przeciwstawiającym się polszewii też świadczy o czyimś zbłądzeniu/obłąkaniu.

  Warto sobie zadać pytanie kto to robi?
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/130245,wybiorcza-lista-gmyza

  Oczywiste jest, że mogą być to osoby powiązane jakoś z tymi wrabiającymi Zelnika esbekami ale równie oczywiste jest, że przecież takich powiązań mieć nie muszą.

  Czuję maskirowkę.

  Ps.

  Jeśli PiS i PO to dwie strony tego samego medalu, to Zelnika znów oszukali....
 • @bez kropki 09:17:33
  "Z mych obserwacji wynika, że każdy artysta był albo pod opieką, albo pod nadzorem władzy. "

  Całe PRL było. Zostaliśmy wrobieni.... jak nic :-(

  Ale nie każdy z nas wrobionych miał okazję wzmocnić lewą stopę, uwalić rząd Olszewskiego, wydzierać kartki z dokumentów, skakać motorówką przez płot, pić wódkę z cze.kiszczakiem i odbywać z nim "tradycyjne spacerki" wokół willi na Zawracie. A potem trzymać z polszewią....

  Dzięki za odwiedziny i komentarz.
  Kwiatuszek dla Ciebie:

  @------>>>>>>>>>>>>>>>-------------------------
 • @Nibiru 05:18:42
  "Totenchamuś Zelnik spowodował że aktorom nie wierzę jak psom."

  Wrobili dzieciaka, wyciągają papiery po ponad 50 latach gdy jest przeciw polszewii, a Ty mu jeszcze dokładasz... Nieładnie.

  Rzekłbym nawet.... zastanawiające... ;-)

  Trzym się.
 • @ninanonimowa 10:19:08
  "osobiście znam osobę, która zapisała się do SB / 19 lat / dla TANICH OBIADÓW na stołówce . Warunkiem korzystania było zapisanie się ."

  Kuźwa, ich chyba całkiem poj...ło. Małolatów metodą "na stołówkę" wrabiali. Wszystko jasne.

  ps.

  Teraz swetru też ma metodę na nastolatki: "3x16"....
  Ciekawe czy też jest teczka...? :-) I jak gruba?

  Serdeczności.
 • @ All
  Do głównego tekstu wpisu wstawiłem swoją opinię z mojego komentarza do wypowiedzi Szanownego Reflexión. Uznałem, że wpis jest za mało jednoznaczny w tej sprawie i może to utrudnić niektórym osobom wyrażenie swojego stanowiska. Teraz mam nadzieję, że będzie jaśniej.

  Serdeczności.
 • @Jasiek 11:25:15
  //Wrobili dzieciaka, wyciągają papiery po ponad 50 latach gdy jest przeciw polszewii, a Ty mu jeszcze dokładasz... Nieładnie.//


  Nie żartuj!

  W szkole średniej chodziliśmy na demonstracje, a nie chodziliśmy na pochody 1-majowe. Spotykały nas za to restrykcje w szkole, m. in. obniżone stopnie z zachowania. Nie byliśmy bohaterami ani męczennikami. Nie roszczę sobie prawa do żadnych zasług. Dzisiaj jestem z dala od polityki(!).


  Ale nie wmawiaj, że byliśmy nieświadomymi dzieciakami.
  Niektórzy koledzy z tzw rodzin inteligenckich, "pięknie" deklamowali na trybunie "honorowej" przy czerwonych sztandarach . . . i punktowali na maturze a potem dobrych studiach.
  Zapewne też byli nieświadomi, wrabiani !!!???

  Może w dzisiejszej kulturze 20-30 latków traktuje się jak niedojrzałych bobasów. Wtedy dorastało się szybciej.

  Ps
  Znam wiele przykładów współpracy i zapisywania się do PZPR w zamian za klucze do M-3.
 • @reflexión 13:06:06
  "W szkole średniej chodziliśmy na demonstracje, a nie chodziliśmy na pochody 1-majowe."

  Nie wiem czy on chodził na pochody. Ja w podstawówce może też byłem i machałem chorągiewką (kuźwa, nie pamiętam...) Pytanie co by było gdyby paru "kontrwywiadowców" wyciągnęło z takiego pochodu jakiegoś chłopaka lub dziewczynę i "zaprosiło" na spotkanie, a po 50 latach wyciągnęło papier, że był na spotkaniu. Najeżdżanie na kogoś takiego w sytuacji gdy potem nie uwalił rządu, nie donosił na kościół i opozycję jest znęcaniem się nad kimś kto przypadkiem został wrobiony/oszukany. I nie przypadkiem tylko z powodu poglądów jest przeciw polszewii.... Mówię Ci, to nie przypadek.

  Myślę, że w tym przypadku sprawa tak właśnie wygląda. Ale do czego jest to przykrywka?
 • @Jasiek 13:13:54
  /// Pytanie co by było gdyby paru "kontrwywiadowców" wyciągnęło z takiego pochodu jakiegoś chłopaka lub dziewczynę i "zaprosiło" na spotkanie, a po 50 latach wyciągnęło papier, że był na spotkaniu///
  Mogło/może/ i tak być.
 • @reflexión 14:26:21
  "Mogło/może/ i tak być."

  Ja mam podejrzenie graniczące z pewnością, że wyciągnięcie teczki Zelnika jest spowodowane tylko i wyłącznie jego antypolszewicką postawą obecnie.

  Naiwnym też moim zdaniem byłoby sądzić, że te teczki, których nie ujawniono nie istnieją. A tak może być w przypadku wielu osób, które odbyły spotkania na "zaproszenie" jako nastolatki, albo jak pisała ninanonimowa.... zapisały się na stołówkę. Teczek nie wyciągnięto tylko dlatego, że ówcześni nastolatkowie nie zdobyli żadnych wpływowych stanowisk. Stan moralny osobników-werbowników jest dla mnie wprost niemożliwy do opisania.

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej