Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
77 postów 9796 komentarzy

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

Atak "odwetowy"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA zaatakowało Syrię.

Ostrzelano bazę lotniczą w Syrii - z bazy tej wystartował samolot syryjski, który rzekomo dokonał ataku z użyciem broni chemicznej. Rzekomo przeciwko ludności cywilnej. Własnej.

Raz już doszło do prowokacji w Syrii, gdzie to sponsorowani przez Zachód rebelianci sami zagazowli ludność, żeby sprowokować atak USA na wojska Asada.

Innym razem USA najechały na Irak, bo ten rzekomo poisadał broń masowego rażenia. Oczywiście to było kłamstwo. I ponad milion Irakijczyków straciło życie. A kretynizm USA w prowadzeniu tam swojej polityki spowodował powstanie "państwa" islamskiego.

Czuję, że i tym razem to prowokacja szyta grubymi nićmi. Szkoda tylko, że Trump dał się w to wmanewrować.

Zdjęcie wprowadzające jest z "dziennik.pl"

KOMENTARZE

 • To w obronie dzieci!!
  http://www.pch24.pl/usa--przerazajacy-handel-organami-zamordowanych-dzieci--wycenili-mozg-abortowanego-dziecka-,42758,i.html
 • Prezessimus powinien ogłosić naszość wojny z Syrią jak Lech wawelski z Irakiem
  i na czele frontu jedności narodowej wesprzeć ją popisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowniejszym ziobrohakiem na niegonych tego frontu dexkulturystów razem z korwinowskimi małpami kukizowymi i wolnymi narodowcami.
 • Imperium dobra,ku pamięci!!film w artykule!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pamieci-pomordowanych-imperium-dobra-2016-11
 • Tym razem nie było na Rosjan
  US wystrzeliło 60 rakiet powiadamiając wcześniej Rosjan o ataku. Rosjanie dali znać Syryjczykom...
  Zniszczone puste lotnisko na którym prawdopodobnie nie było samolotów ,albo były atrapy ze sklejki (bo wszyscy wiedzieli o ataku), Trump wyszedł na silnego prezydenta , żydo-media zaczną go chwalić ,Ruscy trochę teraz zaczną biadolić i straszyć , Syryjczycy też ... , ktoś zarobił na rakietach . Może to tylko fajny deal, żeby się coś działo, a niczego nie zmieniać. Tylko dlaczego nikt nie pytał naszego ministra wojny ? Teraz w Polsce będzie tylko bardziej straszył strach z Rosji.

  pozdr
 • @trojanka 10:46:04
  "To w obronie dzieci!!"

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-nowonarodzonym-nanosi-sie-znamie-bestii-2017-04
 • @Zorion 11:06:24
  "Zniszczone puste lotnisko na którym prawdopodobnie nie było samolotów ,albo były atrapy ze sklejki..."

  Oby tak było. Ale "podgotowka" medialna przeciwko Asadowi już jest...
  Dobrze, że chociaż Rosjanie wiedzieli co zrobić z taką informacją.

  Ukłony
 • @trojanka 10:53:48
  Dziękuję Pani za linki. USA są przerażające.
 • @telewidzacy 10:47:16
  "Prezessimus powinien ogłosić naszość wojny z Syrią..."

  Jeszcze nie teraz - dowiedziałem się z radio, że Szydło spotka się w sprawie wydarzeń w Syrii z AM i PAD. Z całą pewnością będą to spotkania owocne inaczej.

  3m się.
 • Autor
  Syria jest w strefie odpowiedzialności Rosji - Obama tak postanoił.
  Rosja nie dopilnowała swego podwórka, więc próżne żale. Jeżeli aspiruje się do bycia mocarstwem światowym, to trzeba działać skutecznie. Na Sputniku pisali, że w Syrii znajdował się magazyn z bronią chemiczną, który trafiony został przypadkowo przez rebeliantów.
  Po prostu Amerykanie sprowadzili Rosję do jej miejsca w szeregu.
 • @Talbot 11:21:16
  "Po prostu Amerykanie sprowadzili Rosję do jej miejsca w szeregu."

  Przecież zaatakowali Syrię.

  "Rosja nie dopilnowała swego podwórka,"

  Przecież Syria to był w miarę suwerenny kraj.

  Dzięki za odwiedziny.
 • @Zorion 11:06:24
  skąd wiesz?
 • @roux 11:41:10
  Roux, wiesz ile kosztuje taki samolot?

  Nikt normalny nie wyciąga całego sprzętu na lotnisko bez obrony powietrznej, a poza tym skąd pismaki i ścierwomedia wiedzą?

  Nie wiedzą, piszą co im każą pisać. Był któryś tam?


  pozdr
 • @@@!
  Ostra reakcja Rosji na atak w Syrii. MSZ Rosji wzywa Radę Bezpieczeństwa ONZ do przeprowadzenia nadzwyczajnego posiedzenia w celu przedyskutowania sytuacji po ataku USA na syryjską bazę lotniczą - oświadczyło ministerstwo w komunikacie. Nazwało ten atak "aktem agresji wobec suwerennej Syrii". Rosja po ataku zawiesiła obowiązywanie zawartego z USA memorandum o unikaniu incydentów i zapewnieniu bezpieczeństwa lotów w trakcie operacji w Syrii poinformowała w piątek rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. Prezydent Rosji Władimir Putin uważa atak rakietowy USA na syryjską bazę za "agresję wobec suwerennego państwa i naruszenie norm prawa międzynarodowego" oświadczył z kolei w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Ocenił, że atak zaszkodzi stosunkom Rosji i USA. Putin "uważa amerykańskie ostrzały (rakietowe) w Syrii za agresję przeciwko suwerennemu państwu z naruszeniem norm prawa międzynarodowego, i to pod zmyślonym pretekstem" - powiedział Pieskow. "Armia syryjska nie ma zapasów broni chemicznej" - oznajmił przedstawiciel Kremla. Ocenił, że zniszczenie wszystkich zasobów tej broni, jakimi dysponowała syryjska armia rządowa, zostało potwierdzone przez wyspecjalizowaną agendę ONZ. Jak mówił przedstawiciel Kremla, Putin ocenia, iż atak amerykański w Syrii jest próbą "odwrócenia uwagi społeczności międzynarodowej od licznych ofiar wśród ludności, że amerykański atak na syryjską bazę "wyrządza znaczące szkody stosunkom rosyjsko-amerykańskim, które i bez tego znajdują się w opłakanym stanie". W ocenie Putina "ten krok (Waszyngtonu) przede wszystkim nie zbliża nas do ostatecznego celu w walce z terroryzmem międzynarodowym, przeciwnie - stwarza poważną przeszkodę w stworzeniu koalicji międzynarodowej w walce z nim i w skutecznym przeciwdziałaniu temu ogólnoświatowemu złu" - przekazał rzecznik rosyjskiego prezydenta. W rezultacie ataku na syryjską bazę nie zostali poszkodowani obywatele Rosji podało radio Echo Moskwy, powołując się na deputowanego do rosyjskiego parlamentu Dmitrija Sablina.

  Ps... Mam poważne wątpliwości co do zastosowanych kroków przez Trampa. Jakie są dowody, ze tego ataku chemicznego dokonał Assad i nie była to prowokacja ISIS??? Czy to jest takie gdybanie jak w przypadku ataku na Polski konsulat i niszczenie Polskich cmentarzy i pomników na Ukrainie z jednoznacznym wskazaniem na Putina? Oby nie było tak jak w przypadku Husajna - broni masowego rażenia nie odnaleziono, ale po obaleniu Kadafiego zdestabilizowano region. Z czego mamy się cieszyć? Z tego, że bojownicy ISIS otwierają szampana??? To prowokacja Turcji lub Izraela w obronie islamistów: Nadleciał anonimowy samolot z Turcji lub Izraela i oczywiście winna Syria. Tylko na syryjskim niebie lata kto chce bo Syria nie ma się jak bronić. Żadnych dowodów, całkowity bezsens operacyjny i strategiczny akcji - w momencie gdy islamiści przegrywają każdą bitwę i koniec wojny w Syrii jest już bliski. Dla przypomnienia - takie "anonimowe" samoloty bardzo często bombardowały instalacje w Iranie i potem bezpiecznie lądowały w Izraelu. Tak samo NATO lata bez pozwoleń na syryjskim niebie - i kto ich kontroluje? Dla przypomnienia - inwazja w Iraku miała pretekst - Saddam miał mieć broń atomową. A po inwazji okazało się, że to było kłamstwo CIA. Tylko te 600 000 ofiar u Irakijczyków to nie wróci do życia.
 • @Zorion 11:06:24
  Żałosne są komentarze (amerykanofilów) u SSakiewicza, cieszą się z uderzenia rakietowego w Syrii. Nie mając pojęcia w czym rzecz.Otóż warto zapytać co miałby zyskać w sensie wojskowym czy politycznym Assad wydając rozkaz użycia sarinu wobec cywilów? skąd pewność że to jego armia użyła tego środka?również rebelianci (terroryści) mogli mieć ws swoich zapasach tę bron. Wszak zdobyli wcześniej arsenały broni rządowej. Kolejna kwestia czy w Aleppo które zostało zdobyte przez wojska Assada używają żołnierze broni chemicznej teraz? Przecież ile to razy w mediach słyszeliśmy podczas szturmu wojsk rządowych na Aleppo jak to biedni cywile są strasznie traktowani i co teraz też są?Proszę pokazać. Kolejna sprawa czy Assad postanowiłby użyć BC w sytuacji gdy jego armia zdobywa kolejne tereny?Następne pytanie: dobra usunięto Assada i co dalej z Syrią? przecież ugrupowań walczących z jego "rezimem" jest kilkanaście i każde między sobą się użerają i walczą o wpływy. Wyobraźcie sobie, że nie ma legalnej władzy w Syrii rebelianci - obcinacze głów zdobywają cały kraj i co się dzieje? Powstaje chaos i władzę w rozszarpanej Syrii zdobywają różne odłamy religijne. I wówczas nikt już nie zapanuje nad krajem NIGDY! Amerykanie po obaleniu Assada wypną się i powiedzą: to wasz problem-przykład Libii. I co się dzieje dalej: wojna trwa i kolejne miliony imigrantów ucieka do Europy. A tymczasem kto zyskuje? 1. Izrael. 2. Arabia Saudyjska (osłabia potencjał Syrii w ropę) 3. Turcja która ma chrapkę na część terytorium Syrii. Więc dlatego kraje te są zadowolone z ataku. Oni liczą na upadek Assada i tym samym całej Syrii. Jeszcze oprócz Rosji Assad ma wsparcie Iranu dlaczego? czy wam nie przychodzi do głowy to że Iran obawia się że będzie kolejnym krajem "zdemokratyzowanym" jak Irak? ponadto Iran ma rozbieżne interesy z Arabią Saudyjską oz którą to rywalizuje o wpływy w regionie. A wy tylko opluwacie Rosję i cieszycie się jak głupki. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć pojęcie o sytuacji w regionie a nie kierować się rusofobią tylko.
 • cześć
  ...Trump okazał się zwykłym chujem...pozdr
 • @trybeus 12:36:16
  Przecież to było do przewidzenia .Wystarczyło,że izraelski obrzezany h..j zaszczekał na Syrię to od razu drugi czerwony na mordzie h..j wysłał tam swoje rakiety.
 • @Zorion 11:06:24
  Zorion Twój komentarz wydaje się być bardzo prawdopodobnym. Ale 99 % osób łyknie info i bedzie drżało. Dzieki.
 • @Zorion 12:16:33
  Racja " Był ktorys tam z (pismaków)". A nawet jakby był to czy to co widzi to wszystko w temacie ?
 • "atak" czy przedstawienie ?
  60-70 pocisków w cenie 1-1,5 mln usd z czego 23 ,jak twierdzi FR trafiły w bazę.
  Dzięki atakowi ,Federacja nie musi respektować umowy-memorandum z USA.
 • Szkoda tylko ze trump dal sie w to wmanewrowac?
  : ))))))))))))))))))

  Rozumiem ze ten schemat odpowiedzi, ktory krazy po miedzynarodowych portalach spisku, jest ppdswiadomym odsuwaniem od siebie poczucia wstydu jaki wynika z faktu ze trump wykonuje zalozenia globalsitow.
  W koncu kiedy byli tacy ktorzy mowili o tym ze trump tak jak clinton, ich czlowiek, przed wyborami w usa, wysmiewano ich i wspierano kult nowego zbawcy bialego czlowieka.
  'Wierzono' w jego zapewnienia mowiace o tym ze usa skoncza z polityka policjanta swiatowego 'nieladu' a akcja w syrii bedzie kosztowac pieniadze podatnikow i kolejne zycia.
  Niektorzy mowili, podajac tony przykladow ze cala akcja propagandowa mowiaca o tym ze to outsider i teraz osuszy bagno jest perfidnym cynizmem.
  Ale nie, idioci dalej spiewali swoja religijna piosenke podstawiona im pod nos, jak to teraz swiat zostanie uratowany.
  Nie ma dobrych owocow ze zlego drzewa, a to drzewo jest wyjatkow zle.
  W dniu zaprzysiezenia mowil o godzinie akcji i eradykacji ekstremizmow z powirzchni ziemii.
  Teraz wstyd pisac inaczej wielu, jak 'szkoda ze dla sie wmanewrowac'.

  Zaklamani idioci.
  : ))))))))))))))))))))
 • @kfakfa 13:07:28
  Sam fakt , że amerykanie zdecydowali się na takie posunięcie ... poraża.

  Ale jak już ogląda się zniszczenia na dostępnych materiałach ... zadziwia mała skala zniszczeń . To sugerowałoby wewnętrzne tarcia w USA .
 • @trybeus 12:36:16
  Okazal sie?
  Ludzie dawno temu pisali ze nie osuszy bagna w ktorym sam wyrosl.
  To wyjatkowa kanalia ktora jest pieskiem bankierow.
  Ma u nich 2.5 mld dlugow.
  A mial byc kolejna nadzieja bialych.
  Teraz piszecie, ze 'sie okazal'.
  Nie, to tacy jak Ty Trybeusz, okazaliscie sie dziecinnymi naiwniakami ktorzy chca o sobie myslec w kategorii 'wybudzeni'.
  Lekcewazyli ludzie wszystkiendowody na to ze to chloptas globusiow.
  To dopoero poczatek.
  'GODZINA AKCJI' i 'eraxykacja' nadchodza, a wraz z nimi koniec tej cywilizacji...
  Zanim to jednak nastapi, troche super kontroli, troche swiatowego przywodztwa onz ktory bedzie spajal wielopalarne centra wladzy globalistow...a pozniej, zegnaj gienia swiat sie zmieni...pora palenia...raka ktory sami uksztaltowali.
  Terraforming dla dusz.

  Apropos, ktos ta akcje z gazem ustawil pod atak tomahowkami, ktory tez jest ustawk i posluzy do dalszego etapu.
  Wiosna sie zaczela a aktorzy coraz starsi.
 • @kula Lis 66 12:18:17
  Masz watpliwosci, powazne?

  Zacznij porzadnie wietrzyc dusze bo zapyziala za scianami klamstw ktorymi sie na wlasne zyczenie dales obudowac.
 • @eonmark 13:37:10
  Cześć Marku,

  Jak zwykle dobrze poczytać głos rozsądku. Jak z Twoimi planami wystartowania (nowego) bloga?

  Pozdrawiam
 • @matterhorn 12:55:45
  Chrześcijanka z Syrii, której nazwisko rodowe jest w Biblii, błagała kilka lat temu Johna McCaina o to by zaprzestał podżegania do wojny. Oto jak ją potraktował, nie potrafił utrzymać kontaktu wzrokowego i stroił głupie miny gdy mówiła, że pokój osiąga się negocjacjami a nie bombami. To powinno być pokazane w każdym kościele w Polsce: https://www.youtube.com/watch?...
 • @trojanka 10:46:04
  Jak czytam takie artykuły to się zastanawiam, czy Bóg istnieje. Jeśli tak to czy jest wszechmogący, czy jest dobry (bo to się kłóci). Jeśli jest wszechmogący i toleruje takie praktyki, to nie jest dobry. Jeśli jest jest dobry i nie może postawić tamy dla takich praktyk, to nie jest wszechmogący. Ja wierzę, że istnieje, tylko go nie rozumiem. I to mnie trapi.
 • To już tak nie burzy spokoju!!już się wszyscy przyzwyczaili, tak ma być!!
  https://www.google.pl/search?q=Palesty%C5%84skie+dzieci&rlz=1C1TEUA_enPL499PL516&espv=2&biw=1242&bih=580&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwikubnZqpLTAhVEjCwKHSSYDpMQsAQIJg
 • @wercia 14:16:39
  Powiem Ci szczerze, że ja też często Go nie rozumiem, ale nie jesteśmy robotami i niestety wielu ludzi ,mając wybór woli wybrać zło, bo jest wg nich atrakcyjniejsze!!!!!No cóż dzieją się straszne rzeczy, głównie dzięki ludzkiej chciwości i pysze.Ci co maja wielkie pieniądze, uważają się za będących ponad prawem, którzy nigdy nie umrą i nie staną przed Bogiem wytłumaczyć się ze swojego życia.Jak pokazał przykład Rotchschilda jednak umierają, co do reszty , to myślę że ci którzy prą do wojny i chaosu i ci którzy ich popierają,dla swoich celów...lekko tam nie będą mieli!Nie ma usprawiedliwienia dla mordowania zwykłych , spokojnych ludzi dla nikogo!!
 • @Zorion 11:06:24
  Senat skrytykował Trumpa za rozkaz ataku na Syrię. Prezydent USA Donald Trump musiał ubiegać się o pozwolenie amerykańskiego Kongresu na przeprowadzenie ataku na bazę wojskową w Syrii - oznajmił republikański senator Rand Paul. „Prezydent powinien otrzymać pozwolenie Kongresu na przeprowadzenie działań zbrojnych" — napisał na swoim blogu na Twitterze. „Mimo że potępiamy przemoc w Syrii, USA nie były atakowane". USA w nocy z czwartku na piątek wystrzeliły w kierunku bazy rządowej w Syrii 59 pocisków Tomahawk z okrętów marynarki wojennej USA. Podkreślono, że celem ataku było lotnisko Szajrat. Ps..Z ostatnich doniesień wynika, że w lotnisko trafiło tylko 20 pocisków, straty to 6 starych migów, wychodzi na to, że koszt tych pocisków wielokrotnie przewyższył koszt tych starych migów, kompromitacja szykuje sie na całego.
 • @jaros 13:42:18
  Czesc Jaros,
  Pogadamy pozniej.
  Troche czasu uplynelo.
  : )
 • @Jasiek 11:11:56
  Źródło: terroryści PI zaatakowali syryjskie wojsko równocześnie z atakiem USA. Terroryści z ugrupowania Państwo Islamskie zaatakowali pozycje syryjskiej armii na trasie Homs-Furklus-Palmira równocześnie z atakiem rakietowym Stanów Zjednoczonych na bazę lotniczą Szajrat na wschód od Homs, poinformowało źródło agencji RIA Nowosti. „Czy to przypadek, że terroryści PI napadli na jedną z pozycji obrony trasy Homs-Palmira w tym samym czasie, kiedy USA atakowały bazę Szajrat” – zadaje pytanie rozmówca agencji. Według niego, terroryści zaczęli szturm na odcinku Homs-Szajrat około 2.00 i utrzymywali zajęte terytoria przez ponad godzinę, póki wojska rządowe nie przerzuciły w ten rejon posiłków. W tej chwili armia odepchnęła terrorystów wgłąb pustyni. Gubernator prowincji Homs Talal Barazi wcześniej informował RIA Nowosti o tym, że baza lotnicza Szajrat jest jedną z głównych sił wsparcia dla armii w walce z Państwem Islamskim we wschodnim Homs, w tym i na odcinku palmirskim. W nocy z czwartku na piątek USA dokonały zmasowanego ataku na bazę lotniczą w Syrii, łącznie wystrzelono 59 rakiet. Donald Trump nazwał działania Waszyngtonu odpowiedzią na użycie broni chemicznej w prowincji Idlib przez wojska rządowe. Ofiarami ataku według ostatnich danych zostało pięć osób, siedem zostało rannych. W Pentagonie poinformowano, że próbowano „zminimalizować ryzyko dla personelu bazy”, w tym również dla rosyjskich żołnierzy, którzy znajdują się na obiekcie. Ps..PI stworzyli jankesi i markują walkę z tymi terrorystami. Nie bez powodów dopiero rosyjskie bombardowania sprawiły, że PI przestało się rozrastać i zaczęło kurczyć. To bombardowanie lotniska syryjskiego nie jest skutkiem rzekomego ataku gazowego w rejonie Idlib, lecz wsparciem dla PI, które jest skutecznie zwalczane przez wojska syryjskie. No to przynajmniej wiemy, kto z kim po której stronie przeciw komu walczy. Jak terroryści z PI dostali cynk, że będzie atak rakietowy USA, to i zaatakowali sami. Wspaniała koordynacja działań! Amerykański atak z powietrza,bo terroryści islamscy nie maja lotnictwa, i równoczesny atak islamskich terrorystów na ziemi. I wszystko jasne-amerykańscy terroryści rączka w rączkę z islamskimi. Tyle, że to już co najmniej drugi taki "zbieg okoliczności", kiedy USA walczy przeciw armii Asada ramię w ramię z terrorystami. Już był przecież taki "przypadkowy i omylkowy" nalot na syryjskie pozycje w czasie, gdy były one atakowane przez terrorystów?
 • @kula Lis 66 14:45:45
  Pitolisz jak stara baba na jarmarku z grabiami :

  kto kim jest i co czyni ,to wiadomo od lat. Do tego sojusznik chazaro- syjonistyczny PO/PISsrael ubrany w kato-kiecę.
 • @Zorion 11:06:24
  Nie za bardzo wierz w te oficjalne przekaziory. Mamy rozum, aby się nim posługiwać. Niech sobie wsadzą w 4 litery tę wojnę informacyjną. Spokojnie.
  Putin gra razem z nimi. Jest bogatym człowiekiem i tylko człowiekiem. Nie zamierzam go już bronić, bo on nie broni biednych Rosjan tylko swoich 4 litetr. Nie jest żadnym mężem stanu, skoro pozwala na biedę Rosjan w XXI wieku mających tak bogaty kraj. Oni są suwerenem -ci Rosjanie- i oni powinni korzystać z dobrodziejstw ziemi, na której sie urodzili. Jak dalej damy się mamić w opatrznościową rolę Putina to wyjdziemy jak Zabłocki na mydle. I znowu powiemy : gdybym wiedział/a. Ja już głosowałam w czasie, kiedy startował Wałęsa. Nie głosowałam na niego i głośno o tym mówiłam. Głosowałam na Moczulskiego, bo nie było na kogo. Nie wiem czy byłoby lepiej czy inaczej, ale nie uważam, że tak żle jak jest nie byłoby. Teraz uważający się się za mundrych twierdzą, że Bolek ich oszukał. To ja się pytam: praktykanka jaką byłam w Rejonowym Urzędzie Pracy była mądrzejsza od tych mundrych? Dodam, że kierowniczka tego urzędu prowadziła intensywną kampanię na rzecz Wałęsy a ja jej w oczy powiedzałam, że nie należy na niego głosować. Dalej tu mieszkam, kierowniczka z biegiem czasu odeszła w niebyt (nie wiem nawet czy ma jakieś zajęcie. Widywałam ją w kościele, ale mam teraz inną parafię. W sklepie z butami wstydliwie odwróciła wzrok. Dużo z nią rozmawiałam jeszcze przed głosowaniem na Wałęsę. To jest tylko przykład. Polacy dostają po łbach za swoją głupotę. I jeśli ktoś twierdzi, że Walęsa go okłamał, to niech najpierw powie, że jest głupi i za jego głupotę płacą inni.
  I jeszcze dygresja: na naukach politycznych pan dr w czasie stanu wojennego opowiadał nam o planowanych perspektywach podziału Europy. Było ze trzy takie koncepcje. Na sali było z 30 osób, pan doktor-nie napiszę nazwiska, bo sam może obalić tezę o "obalaniu przez Bolka". Znam losy niektórych uczestników tego seminarium, ale nie wszystkich. Znajomi z mojej grupy zrozumieli co się dzieje i odpowiednio się ustawili.
 • @Jasiek 11:11:56
  MO Rosji: Czekamy na dowody USA ws. ataku chemicznego. potwierdzających użycie przez Syrię broni chemicznej - poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji. „Wszystkie wysunięte przez USA obwinienia pod adresem Damaszku nie mają podstaw. Już mówiliśmy, że syryjskie wojsko nie użyło broni chemicznej. Czekamy na wyjaśnienia od USA w sprawie posiadania przez nich twardych, według ich słów, dowodów, że broń chemiczna w Chan-Szejchun została użyta przez syryjską armię" — powiedział Konaszenkow.
 • @Jasiek 11:11:56
  Rosja zawiesza obowiązywanie memorandum USA o zapobieganiu incydentom. Rosja zawiesza obowiązywanie memorandum USA o zapobieganiu incydentom w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa lotów podczas operacji w Syrii - o tym powiedziano w MSZ Federacji Rosyjskiej. Rosja po atakach Stanów Zjednoczonych na bazę lotniczą wojsk rządowych w Syrii zawiesza obowiązywanie podpisanego z Waszyngtonem memorandum o zapobieganiu incydentom i zapewnieniu bezpieczeństwa lotów podczas operacji w Syrii — poinformowało MSZ Federacji Rosyjskiej.
  „Strona rosyjska zawiesza obowiązywanie Memorandum o zapobieganiu incydentom i zapewnieniu bezpieczeństwa lotów podczas operacji w Syrii, podpisanego z USA" — głosi oświadczenie rosyjskiego resortu polityki zagranicznej. „W obliczu nieprzewidywalności USA, wyjście z memorandum jest koniecznością". Zawieszenie przez Federację Rosyjską memorandum o zapobieganiu incydentom w Syryjskiej Republice Arabskiej pozwoli Rosji operatywnie reagować na rozliczne zagrożenia ze strony USA, takie jak piątkowy atak rakietowy na syryjską bazę - uważa wiceprzewodniczący komisji ds. obrony Dumy Państwowej Jurij Szwytkin. Po piątkowych atakach na rządową bazę lotniczą w Syrii, Rosja zawiesza realizację zawartego z Waszyngtonem memorandum o zapobieganiu incydentom i gwarancjach bezpieczeństwa lotów w trakcie operacji wojskowych w Syrii. Ta decyzja jest w pełni logiczna. Wielu zadaje sobie pytanie, dlaczego nie wykorzystano rakiet strzegących nieba? Dlatego, że Rosja działa w ramach memorandum. Wyjście z niego pozwoli w porę reagować na rozliczne zagrożenia, w tym również wobec naszych lotnisk i stacjonujących tam pododdziałów — powiedział Szwytkin w rozmowie z Ria Novosti.
  „USA przekonały się co do mocy armii syryjskiego prezydenta Baszara Asada i Rosji, i teraz podjęły próbę zachwiania sytuacją i pokazania, że trzeba się z nimi liczyć" — dodał rosyjski deputowany.
 • @Zorion 11:06:24
  co ciekawe w cel trafiło tylko 20 kilka rakiet a reszta poszła w piSSdu.
 • @Talbot 11:21:16
  Nie wiem, co tam Obama postanowił, ale Rosja chyba nie wywołała rebelii w Syrii? Skoro Rosja według Obamy nie potrafiła poradzić sobie z rebeliantami, to czy on nie powinien wziąć sprawy w swoje ręce? G. prawda, że Obama coś tam postanawiał. Nawet Izrael corocznie grubo finansowany przez podatników USA zaczyna bezczelne ataki na Syrię. Ciekawa jestem czy obywatele USA za Trampa dalej będą finansować Izrael. W dostępnych żródłach można się dowiedzieć jakie są to kwoty. Talibot 4 kroki w bok od Rosji. Ma prawo bronić swoich stref wpływów. Usrael już pokazał, co zrobił na Bliskim Wschodzie. Historia ma to do siebie, że prawda wychodzi na jaw jak oliwa sprawiedliwa. Szkoda, że nie dożyjemy tej sprawiedliwości. Chociaż ja mam nadzieję, że jednak dożyjemy-:))
 • @Jasiek 11:11:56
  Rosja zwołuje nadzwyczajne posiedzenie grupy ds. zawieszenia broni w Syrii. Źródło dyplomatyczne poinformowało agencję Ria Novosti o zwołaniu w Genewie nadzwyczajnego posiedzenia grupy do spraw zawieszenia broni w Syrii w związku z atakiem USA na syryjską bazę lotniczą. Rosja zwołuje w Genewie nadzwyczajne posiedzenie grupy do spraw zawieszenia broni w ramach Międzynarodowego Grupy Wsparcia Syrii. Posiedzenie ma się odbyć dziś wieczorem. Informator agencji dodał, że na nadzwyczajnym posiedzeniu mają być omówione "ostatnie wydarzenia związane z atakiem USA na bazę lotniczą w Szajrat".
 • @Jasiek 11:11:56
  Zachodnie media przypomniały Trumpowi, że był przeciwny bombardowaniu Syrii. Francuskie media po ataku rakietowym, przeprowadzonym na rozkaz prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa przypomniały, jak w 2013 opowiadał się on przeciwko bombardowaniu Syrii, w szczególności bez pozwolenia amerykańskiego Kongresu. „Wiele osób przypomina sobie wypowiedzi Donalda Trumpa z 2013 roku, kiedy Stany Zjednoczone były bardzo bliskie rozpoczęcia ingerencji wojskowej w Syrii" — informuje portal France TV Info.
  Komentarz zilustrowano zrzutami ekranu (screenshotami) dwóch wypowiedzi Trumpa na Twitterze z 29 i 30 sierpnia 2013 roku. [Donald J. Trump

  @realDonaldTrump

  The President must get Congressional approval before attacking Syria-big mistake if he does not!
  01:02 - 31 Aug 2013 ] [Donald J. Trump

  @realDonaldTrump

  What will we get for bombing Syria besides more debt and a possible long term conflict? Obama needs Congressional approval.
  20:14 - 29 Aug 2013 ] „Co nam da bombardowanie Syrii oprócz zwiększenia długu i możliwego długofalowego konfliktu? Obama musi otrzymać pozwolenie Kongresu" — pisał Trump prawie cztery lata temu. W drugim wpisie również mówi o tym, że „prezydent powinien otrzymać pozwolenie Kongresu, zanim zaatakuje Syrię" i podkreśla, że „byłoby dużym błędem nie otrzymać tego pozwolenia".

  Po objęciu stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych Trump samodzielnie podjął decyzję o przeprowadzeniu ataku rakietowego pociskami manewrującymi na bazę wojskową w Syrii. Syryjska baza lotnicza została zbombardowana w nocy z czwartku na piątek.

  Jak powiedział amerykański senator z ramienia Partii Republikańskiej Rand Paul, Trump powinien był zwrócić się o pozwolenie do amerykańskiego Kongresu, aby przeprowadzić ataki rakietowe na bazę wojskową w Syrii.
 • @Jasiek 11:11:56
  Akcja USA w Syrii służy odciągnięciu uwagi od sytuacji w Mosulu". Akcja wojskowa USA w Syrii jest próbą odciągnięcia uwagi od sytuacji w Mosulu znajdującego się na krawędzi katastrofy humanitarnej - poinformowało MSZ Rosji. „Niewątpliwie, akcja wojskowa USA jest próbą odciągnięcia uwagi od sytuacji w Mosulu, gdzie w wyniku działań, między innymi amerykańskiej koalicji, zginęły setki cywilów i szerzy się katastrofa humanitarna" — czytamy w oświadczeniu rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.
 • @kula Lis 66 15:32:43
  Zaczyna docierac komu sluzy trump?

  Jeszcze zrozumiesz ze putin siedzi w tej samej kieszeni a bedziesz odswiezony niczym po kapieli w gorskim strumieniu.

  Nikt z elit nie stoi po stronie ludzkosci
  ...ta jest dobra dla nich tylko jako niewolnicy.
  Koniec.kropka.

  : )))
 • @wercia 15:19:29
  //Ciekawa jestem czy obywatele USA za Trampa dalej będą finansować Izrael. //

  Barack rzutem na tasmie dal bibiemu 38 bilionow dolcow militarnej pomocy na okres dekady.
  Trump w trakcie kampani nazwal to slaba pomoca.
  No i masz.
  Izrael teraz i na zawsze - 100%-1000% jakos tak to ujal donnie.
  Ale jego ziec-potomek gwiazdy poludnia, ma przeprowadzic 'me deal'....

  : )))
 • @Jasiek 11:11:56
  Gubernator Homs o znaczeniu bazy lotniczej Szajrat. Baza lotnicza Szajrat, która padła ofiarą amerykańskiego ataku rakietowego, odgrywa zasadniczą rolę w walce syryjskich sił rządowych z ugrupowaniem terrorystycznym „Państwo Islamskie" w prowincji Homs - powiedział z rozmowie z Ria Novosti gubernator prowincji Talal Barazi. „Syryjskie siły zbrojne walczą z terroryzmem, w szczególności na wschodzie Homs. W ostatnim czasie osiągnęły w tej walce znaczące postępy, wyzwalając spod kontroli terrorystów złoża gazu ziemnego i Palmirę. Baza lotnicza Szajrat, położona na wschód od Homs, odgrywa zasadniczą rolę w operacjach przeciwko PI, w szczególności we wschodniej części prowincji" — powiedział Barazi w rozmowie telefonicznej. Zdaniem syryjskiego gubernatora, Amerykanie udzielili bezpośredniego wsparcia terroryzmowi, bo atak osłabił syryjską armię w jej walce z PI. „Amerykański atak jest aktem międzynarodowego terroru. Przedwcześnie mówić o jego wynikach. Chcę tylko podkreślić, że nie wpłynął on na morale wojsk, w tym sensie, że Syria, syryjska armia nie przerwą walki z terroryzmem, i wojna przeciwko terrorowi trwa" — podkreślił rozmówca agencji.
 • @Jasiek 11:11:56
  MSZ Chin o Asadzie: został wybrany przez naród! Chiny szanują rząd prezydenta Syrii Baszara Asada, o jego losach powinien decydować naród syryjski - oznajmiła dzisiaj na briefingu rzeczniczka MSZ Chin Hua Chunying. „Po pierwsze pozwolę sobie powiedzieć, że Chiny nigdy nie ingerują w sprawy wewnętrzne innych państw. Prezydent Syrii Asad został wybrany przez naród syryjski, szanujemy decyzje narodu syryjskiego w kwestii wyboru ich własnego przywódcy, ich własnej drogi rozwoju" — oznajmiła Hua Chunying. Według niej jeśli chodzi o ostatnie działania USA, czy oznaczają zmianę polityki Waszyngtonu, to z tym pytaniem trzeba zwrócić się do USA.
  „Co się tyczy Chin, szanujemy wybór dokonany przez naród syryjski. Uważamy, że naród syryjski powinien zadecydować o losach (Asada)" — podkreśliła Hua Chunying. Według niej Chiny mają nadzieję na wzmocnienie koordynacji współpracy międzynarodowej.
 • @Jasiek 11:11:56
  Szwecja: ciężarówka wjechała w ludzi. Są ranni. W centrum Sztokholmu w tłum ludzi wjechała ciężarówka. Są ranni - informują media, powołując się na policję. 3 osoby zginęły w Sztokholmie po tym, jak ciężarówka wjechała w tłum ludzi na na głównym deptaku miasta — ulicy Drottninggatan — informuje Sveriges Radio AB powołując się na świadka zdarzenia. Według jego relacji ciężarówka wjechała w spacerujących ludzi z dużą prędkością i zatrzymała się dopiero wtedy, gdy staranowała witrynę jednego ze sklepów — podaje Sveriges Radio AB. Według szwedzkich mediów miejsce zdarzenia otoczył kordon policji, wśród ludzi panuje panika. „Widziałem minimum trzy ofiary, ale może ich być więcej. Panuje niesamowity chaos". Policja prosi ludzi, aby opuścili miejsce zdarzenia. Ofiarami wjazdu ciężarówki w tłum ludzi w Sztokholmie są 3 osoby, jest wielu rannych — podaje szwedzka policja. Policja bierze pod uwagę atak terrorystyczny. Służby biorą pod uwagę możliwy atak terrorystyczny. Nie wiadomo kto był kierowcą ciężarówki. Policja rozpatruje incydent w Sztokholmie jako potencjalny zamach terrorystyczny. Świadkowie mówią też o strzelaninie, do jakiej miało dojść na miejscu zdarzenia. Po incydencie metro w Sztokholmie zostało zamknięte. Media podają, że policja zatrzymała potencjalnego podejrzanego, który wjechał w tłum ludzi w centrum Sztokholmu.
 • @kula Lis 66 16:05:16
  Zamach, zamachem. Mogę się tylko modlić za ofiary i współczuć bliskim osób, które zginęły. Ale skąd do jasnej ciasnej na naszych ulicach, autobusach i sklepach tylu oliwkowych typów? Łażą w grupkach po 3-4, bawią się drogimi telefonami, są dobrze ubrani. Skąd się oni tutaj wzięli? Dlaczego policja i straż miejska nie mogą ich prewencyjnie legitymować, spisywać dane? Sułtan Erdogan wam mówił, że będziecie się bać chodzić po ulicach swoich miast. Krul EU Donald Tusk wyraził się, że to wynik małej integracji w EU. Wolałbym, żeby Rząd Beaty Szydło - przywrócił z powrotem granice RP. Innego wyjścia w sumie nie ma, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polski.
 • @kfakfa 13:07:28
  Więcej i taniej zabił dziś w Sztokholmie niż te wszystkie 59 tomahawki.
 • @kula Lis 66 12:30:41
  Posługiwanie się logiką wobec durni jest formą okrucieństwa i znęcania się nad bezbronnymi. Jak Panu nie wstyd?
 • @Pedant 16:35:00
  Oto szwedzka armia(chyba zbawienia, Łukaszenka, Putin i Szojgu kulają się z niej ze śmiechu!) https://www.youtube.com/watch?v=QBhOzRvkERc
 • @Pedant 16:35:00 Policja potwierdziła, że zginęły trzy osoby.
  https://pbs.twimg.com/media/C80VaG_XkAAFDE6.jpg To nie był zamach tylko jazda próbna "szweda" na zdjęciu wygląda na blondyna aż przypalany. Brawo Szwecja tak trzymać! Głupota lubi głupców, idiota idiotów itd...A teraz potomkowie wikingów wezmą kredki do ręki i będą walczyć z najeźdźcami! Niech wyślą gang Olsena to złapią zamachowców. Jestem skurwielem, mogę im tylko wysłać kredki, resztę mam w dupie. Czy to nie wymowne, że zatrzymali go pod kebabem? Wkrótce przerażona policja zamieści sprostowanie i przeprosi za ten rasistowski i faszystowski incydent - a właściciel kebaba dostanie odszkodowanie. Sprawę załatwi Captain Sweden
  https://www.youtube.com/watch?...
 • @kula Lis 66 15:32:43
  "Trump powinien był zwrócić się o pozwolenie do amerykańskiego Kongresu, aby przeprowadzić ataki rakietowe na bazę wojskową w Syrii."
  A może podpuścili D.Trumpa by mieć pretekst do impeachmentu, o którym Demokraci mówią od samych wyborów?
 • @35stan 17:56:18
  Być może? żydolewactwo szukają pretekstu.
 • @kula Lis 66 17:47:49
  Kilka dni wstecz "podpalana" minister z rządu Szwecji ganiła
  państwa blokujące napływ islamistów do Europy...chwaliła się,
  że wdrażają naiwni Szwedzi program integracyjny dla bojowników
  ISIS aby ich zasymilować ...ten zamach to jest zamach integracyjny, przygłupy skandynawscy zrobią z tego gnoja ofiarę i zaczną cytować jego żale, już bąkają że może to tylko zdarzenie...będzie nie tylko męczennikiem ISIS ale i polityki głupich rządów a ofiary te barany rządzące w tych krajach już mają w kalkulowane ....lewackość i liberalizm wzorem Stalina uzna, że te ofiary to nawet nie "statystyka" !!! I dalej
  będą brnąć w tą głupotę oraz namawiać innych by też byli głupi.
 • @35stan 17:56:18
  Trump to idiota, po prostu. Chciał "ukarać" bazę lotniczą, z której to niby wystartowały samoloty z bronią chemiczną. Bez dowodów, na podstawie zdjęć "zagazowanych" dzieci.
  Bez zgody Kongresu, tak. Teraz może być to podstawa do impeachmentu.
  Do tego, jak czytam komentarze na FB Trumpa, poprzez to ostatnie działanie w Syrii, Trump stracił wielu, wielu swoich zwolenników.
  To dobrzy ludzie, wierzyli, że coś się zmieni w polityce USA, dlatego na niego głosowali. Niestety, Trump okazał się fałszem albo zwykłym idiotą.
  Niestety.
 • @lorenco 18:52:11
  A może Trump wysłał nam zaszyfrowaną wiadomość, typu
  - Paczcie, nie jestem żadnym agentem Putina, jestem taka sama gnida jak Busz, Clinton i Obama.
 • @lorenco 18:52:11
  http://x3.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ACg9KiDuL1YJRsrGFkaqZbUJQImqYaZC,w400.jpg Pozdrawiam. Z 59 pocisków doleciało ok 20 . Tu film z rosyjskiego drona po bombardowaniu . https://www.youtube.com/watch?v=oKtJjPypT7I Ciekawe jaki zasięg mają te zabawki chroniące Bazę w Tartusie . :))) Wyłączyli im zasilanie ?. http://www.defence24.pl/191177,rosyjska-odpowiedz-na-awacs-i-drony-system-walki-elektronicznej-krasucha
 • @Zorion 11:06:24
  "Zniszczone puste lotnisko na którym prawdopodobnie nie było samolotów ,albo były atrapy ze sklejki (bo wszyscy wiedzieli o ataku), Trump wyszedł na silnego..."/Zorion/

  SANA (Syryjska Agencja Prasowa) podała, że ofiarami amerykańskiego ataku było dziewięciu cywilów, w tym czworo dzieci - ich domy zostały zniszczone.
  http://sana.sy/en/?p=103759

  Trump zaatakował Syrię i złamał przepisy prawa międzynarodowego rzekomo w obronie cywilów. "Pompous-Trumpus" tak się wzruszył losem dzieci, ofiar grubymi nićmi szytej prowokacji, iż postanowił wspomóc syryjskich rebeliantów. Ofiarami ataku Trumpa były również dzieci. Radują się żydowskie media i liberalni demokraci. "Pompous-Trumpus" stracił już poparcie swoich wyborców ale zyskał łaskawość syjonistów i neokonów z partii Demokratycznej. Szok widoczny był na stronie zerohedge.com, która skupiała wielu wielbicieli Trumpa. Pod informacją dotyczącą ataku USA na Syrię przerażeni komentatorzy ograniczali się najczęściej do krótkiego i dobitnego: "FUCK TRUMP!!!, " FUCK YOU TRUMP", "Donald is the new Hillary."
 • @kula Lis 66 15:12:43
  ...Rosja zawiesza realizację zawartego z Waszyngtonem memorandum o zapobieganiu incydentom i gwarancjach bezpieczeństwa lotów w trakcie operacji wojskowych w Syrii.
  Ta decyzja jest w pełni logiczna.
  Wielu zadaje sobie pytanie, dlaczego nie wykorzystano rakiet strzegących nieba?
  Dlatego, że Rosja działa w ramach memorandum.....
  Facet gada głupoty, bo niby latanie tomahawków było dozwolone w ramach memorandum?
  Innymi słowy jak będziecie do nas strzelali to będzie w ramach memorandum OK.
  Właściwą reakcją byłoby zniszczenie stanowiska z którego odpalane były rakiety tomahawk, czyli zatopienie obu okrętów wojennych USA.
  Powie ktoś, to by Syria z mety miała wojnę z USA.
  A czy Syria tej wojny obecnie nie ma?
  Czy ta sama śmierć która zabiła Sadama Huseina i Kadafiego nie krąży wokół Asada?
 • @kula Lis 66
  Dobry wywiad z W.Szewko : http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/atak-usa-w-syrii-i-atak-chemiczny/72s7cke
 • Pentagon: USA chcą zachować kontakty z Rosją w kwestii bezpieczeństwa lotów w Syrii
  USA wciąż jeszcze podtrzymują kanał łączności zapobiegający incydentom lotniczym nad Syrią. USA kontaktowały się ze stroną rosyjską po ataku rakietowym w Syrii, aby upewnić się, że kanał działa, poinformował wysokiej ragi urzędnik Pentagonu. Mamy memorandum o porozumieniu z siłami rosyjskimi i to memorandum wciąż jeszcze jest wykorzystywane i podtrzymywane. Kontaktowaliśmy się z Rosjanami po ataku, aby potwierdzić, że kanał działa — powiedziało źródło podczas brifingu.

  Po atakach USA na Syrię rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że memorandum z Waszyngtonem ds. bezpieczeństwa lotów w Syrii straciło sens. Poinformował, że możliwości technologiczne w zakresie wymiany informacji o atakach w Syrii pozostają, ale wymiany danych już nie będzie.

  Memorandum o porozumieniu w zakresie zapobiegania incydentom i zapewnieniu bezpieczeństwa lotów podczas operacji lotniczych w przestrzeni powietrznej Syrii między wojskowymi Rosji i USA działa od października 2015 roku. Jego założenia mają na celu podniesienie bezpieczeństwa lotów nad Syrią.

  Strony regularnie przeprowadzały wideokonferencje grupy roboczej wysokiego szczebla ds. realizacji memorandum. Ostatnia taka wideokonferecja odbyła się 24 marca. Ps...USA jak widać chcą zjeść ciastko i ciągle mieć ciastko.
 • @lorenco 18:52:11
  //Niestety, Trump okazał się fałszem albo zwykłym idiotą.//
  Jest calkowicie jednym i troche drugim...ale...nie ostrzelal bazy na podstawie zdjec i emocji chwili...
  Obiecal w wystapieniu inauguracyjnym ze nadeszla godzina akcji...ze bedzie eradykowal ekstremizm islamski z powierzchni ziemii.
  W trakcie kampani mowil o tym ze za wtc stoi arabia saudyjska.
  Marudzil tez ze deal z iranem to potwarz dla izraela ktoremu obiecywal dozgonna wiernosc.
  Facet otwarcie o tym mowil a ludzie jak zombi bredzili o tym ze o to teraz trump uratuje cywilizacje bialego czlowieka.
  Jeszcze troche i zrozymiesz ze putin siedzi przy stole z globalistsmi na przyjeciu na ktore biedoty sue nie wpuszcza.
  Nie mamy nikogo po stronie elit.
  Nikogo.
  Wszyscy oni przygotowuja swiat na nwo.
  Lacznie z orbanem i kaczynskim.
 • @Oświat 19:50:57
  Oni nie posiadali tego co ma Bashar al-Assad . Parasol nad Syrią został uruchomiony . Wsparcie też ruszyło do Tartusu. http://x3.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_rqnp2Ii6uQEDfMbH795WS8xxkX5Z4xTY,w400.jpg
 • @@@!
  Ze strony Daily Mail zniknął artykuł o planowanym przez USA ataku chemicznym w Syrii. Brytyjska gazeta Daily Mail usunęła ze swojej strony internetowej artykuł pod tytułem „USA wsparły plan przeprowadzenia ataku chemicznego w Syrii i obarczenia winą za niego reżim Asada", który ukazał się 29 stycznia 2013 roku. Autorka artykułu Louise Boyle pisze w nim, że atak chemiczny miał, według zamysłu USA, posłużyć jako pretekst do wzmocnienia prowadzonych przez koalicję działań wojskowych w Syrii.
  „Do obiegu trafiły listy elektroniczne, które najpewniej stanowią dowód na to, że Biały Dom dał zielone światło na przeprowadzenie ataku chemicznego w Syrii, o który można będzie posądzić reżim Asada i, tym samym, wzmocnić międzynarodowe działania wojskowe w osłabionym kraju. W opublikowanym raporcie jest zawarta korespondencja między dwiema wysokimi rangą osobami pracującymi w firmie zbrojeniowej Britam Defence z siedzibą w Wielkiej Brytanii, i w którym czytamy, że „zaaprobowany przez Waszyngton" schemat zakłada, że Katar sfinansuje atak z użyciem broni chemicznej zlecony syryjskim powstańcom. Autor publikacji wskazuje na to, że korespondencję opublikował malezyjski haker, który otrzymał też przez niestrzeżony serwer firmy dostęp do CV i kserokopii paszportów dyrektorów firmy. Agencja Ria Novosti wysłała do Daily Mail zapytanie, dlaczego i kiedy doszło do usunięcia tej publikacji ze strony internetowej gazety. Ps..W sieci czasami nic nie ginie ;)
  web.archive.org/web/20130130091742/http://www.dailymail.co.uk/news/article-2270219/U-S-planned-launc A my nadal czekamy na dowody, że to Syria użyła broni chemicznej, to miały być twarde dowody, gdzie one są,co zginęły albo zostały utajnione, bez jaj panowie "spece" od demokracji i pokoju!
 • @35stan 17:56:18
  Miejsca, gdzie spadły tomahawki na syryjską bazę lotniczą
  http://cs604629.userapi.com/v604629229/49594/Fu2JNZzRUB0.jpg
 • @lorenco 18:52:11
  Fregata „Admirał Grigorowicz" obrała kurs na Syrię. Fregata Floty Czarnomorskiej „Admirał Grigorowicz"w najbliższym czasie minie cieśniny czarnomorskie i wypłynie na Morze Śródziemne, aby wzmocnić zgrupowanie okrętów Marynarki Wojennej Rosji - poinformowała „Rossijskaja Gazieta". Najpierw „Admirał Grigorowicz" przypłynie do punktu logistycznego rosyjskiej marynarki wojennej w syryjskim porcie Tartus. Zespół fregaty będzie działać w dalekiej strefie morskiej odpowiednio do dynamicznie rozwijającej się sytuacji w regionie — poinformował rzecznik Floty Czarnomorskiej kapitan Wiaczesław Truchaczew.
  „Admirał Grigorowicz" jest czołowym okrętem patrolowym dalekiej strefy morskiej (fregatą) projektu 11356. Został uzbrojony w pociski manewrujące Kolibr, artylerię okrętową A-190 o kalibrze 100 mm, torpedy 533 mm, śmigłowce pokładowe KA-27Pl (lub K-31). Ps..A tam na morzu pływa komandor Andria Slough, winna zdradzieckiego ataku na Syrię.
  www.c6f.navy.mil/staff/commander-andria-slough
 • @35stan 17:56:18
  ....A może podpuścili D.Trumpa by mieć pretekst do impeachmentu....
  Trump dał rozkaz do odpalenia tomahawków by udowodnić, że jest ,,właściwym „ amerykańskim prezydentem i pasuje zarówno do ogólnej polityki neokonów jak i Izraela.
  Teraz może być spokojny, impeachment mu nie grozi
 • ...
  -Sluchaj no sasza, trampek wygral, bydlo kupilo bajeczki o outsiderze, poczekajcie jeszcze chwile i zaraz bierzemy me w podwojne obroty.
  -Ok john, no my wiemy.
  Czyli jak zawsze, zrobimy akcje pod publiczke, wstrzasajace obrazy i te sprawy, wasz czlowiek potepi to na forum onz...a chwile pozniej odpowiecie na bestialstwo uderzeniem...
  -A wy najpierw puscicie ostrzezenie o standardowym brzmienie: ze kazdy nieuzasadniony atak spadnie odpowiedzialnoscianna tych ktorzy sie go dopuszczaja,
  -no wiem john, i pozniej my zerwiemy umowe z memomrandum i bedziemy mieli...
  -i bedziemy mieli sasza, wieksze pole manewru dondalszych akcji w regionie.
  -john trzeba wam jakis posilkow w dostawach dla izydy?
  -Spoko sasza, ostatnie zapasy starcza na caly sezon, chociaz wiesz co, jak cos tam jeszcze dorzucicie, tyz nie bedzie problemu...jak to mowia, zabawek nigdy za wiele.
  -to na razie,
  -siema...
 • @AgnieszkaS 19:46:28
  //Ofiarami ataku Trumpa były również dzieci. Radują się żydowskie media i liberalni demokraci//

  Aga, nie ma o czym mówić.

  pozdrawiam i miłego weekendu życzę;)
 • @
  - Alio, Donuszka?
  - Da, moj komandir!
  - Tu trzeba byłoby czymś zająć naszych sieciowych ekspertów od spraw wszelakich, coś dawno nam tu swoich mądrości nie pisali, nudzi nam się
  - OK. Coś się znajdzie, akurat mamy przeterminowane tomahawki.
  - Nu, budz zdorow, odmaszerować.
 • @eonmark 20:06:47
  No pewnie!

  Hollywood! Czyli robienie w Ch..ja ludzi!

  pozdrowił
 • @Zorion 20:30:17
  Zastanawia mnie jednak fakt, że tylko 23 pociski z 59 wystrzelonych (40%) dotarły do celu. Czyżby było to za sprawą rosyjskiego systemu obrony powietrznej?

  Miłego wiosennego wypoczynku życzę!
  Pozdrawiam!
 • @Zorion
  Assad: Rozlew krwi w Syrii ma zabezpieczyć interesy Izraela i jego partnerów. Prezydent Syrii Baszszar al-Assad oświadczył, że krwawe akty terroru dotykające jego kraj są obliczone na obronę wspólnego interesu Izraela i jego partnerów, podkreślając, że „jedyną opcją”, która pozwoli na ocalenie narodu będzie „zwycięstwo” nad wspieranymi z zagranicy terrorystami.

  – Można zakładać, że ci terroryści walczą dla Izraela. Nawet jeżeli nie są w szeregach regularnej izraelskiej armii, nadal walczą dla Izraela. A Izrael ma ten sam cel co Turcja, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Arabia Saudyjska, Katar i inne kraje. Oni wszyscy mają ten sam cel – powiedział Assad w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla chorwackiej gazety Vecernji.

  – Izrael czyni wysiłki, aby udzielić wsparcia tym terrorystom w każdym miejscu, gdzie robi postępy syryjska armia. Atakują w ten czy inny sposób w celu udzielenia wsparcia terrorystom i grania na zwłokę, aby syryjska armia się z nimi nie starła – dodał.

  Assad wyraził przekonanie, że „bez zachodniej interwencji” Damaszek mógłby zakończyć tę wojnę w kilka miesięcy.

  Odpowiadając na pytanie, czy jest nadzieja na zakończenie wojny Assad stwierdził: „Oczywiście, jako że bez nadziei ani kraj, ani ludzie, ani państwo nie mogłoby wytrzymać sześciu lat w szczególnie okrutnych warunkach wojny wspieranej przez dziesiątki regionalnych i zachodnich krajów, z których niektóre to najbogatsze i najsilniejsze kraje świata”.

  Mówiąc, że Syria nie ma innego wyjścia jak tylko zwyciężyć w wojnie z terroryzmem, Assad zaznaczał: „Jeżeli nie wygramy tej wojny, będzie to równoznaczne z wymazaniem Syrii z mapy. Nie mamy innego wyboru, jak tylko stanąć do walki i dlatego jesteśmy pewni, wytrwali i zdeterminowani”.

  Assad ostro skrytykował Zachód za wykorzystywanie pretekstu wojny z terroryzmem jako narzędzia do osiągania celów politycznych, mówiąc: „Oni nie walczą z terroryzmem… Prawda jest taka, że oni wykorzystują terroryzm jako kartę w celu uzyskania różnych politycznych celów, nawet jeżeli ów terroryzm odbija się rykoszetem na ich własnych krajach, pociągając za sobą ofiary. Oni zupełnie tego się nie przyznają”.

  – Europa, czy raczej wiele krajów europejskich wspiera terrorystów na dużą skalę, wysyła do Syrii dziesiątki tysięcy terrorystów, lub wspiera ich bezpośrednio i pośrednio, logistycznie, zbrojnie, finansowo, udzielając politycznych przykrywek etc. – wskazywał syryjski przywódca.

  Prezydent Syrii potępił nieautoryzowane ataki amerykańskie na Syrię jako część polityki Waszyngtonu zabezpieczenia swoich punktów oparcia w kraju, dodając: „Mówiąc ogólnie, polityka amerykańska jest oparta na tworzeniu chaosu w różnych częściach świata i wywoływaniu konfliktów pomiędzy państwami”.

  – Przez te konflikty, USA zabezpieczają swoje punkty oparcia przez sprzeczności i przez swoich pełnomocników, którzy już tam są, ale byli zdolni zdobyć prominentne pozycje ze względu na nowe okoliczności. Następnie biorą udział w negocjacjach w celu zabezpieczenia swoich interesów w danym regionie – tłumaczył.
  http://prawy.pl/48861-assad-rozlew-krwi-w-syrii-ma-zabezpieczyc-interesy-izraela-i-jego-partnerow/
  Źródło: Press TV
 • Kim są „rebelianci” w Syrii?To oni użyli broni chemicznej, w 2013 r. ich okrucieństwo nie zna granic.. [+18]
  https://jarek-kefir.org/2013/08/27/kim-sa-rebelianci-w-syrii-video-to-oni-uzyli-broni-chemicznej-ich-okrucienstwo-nie-zna-granic-18/

  Syria do wojny!!
  https://youtu.be/k1_pdtYPkJU

  http://pokazywarka.pl/3hcipn/

  teraz:
  http://pokazywarka.pl/ln0u56/

  USA i Syria: Fakty, które powinniście znać źródło PRACowniA
  http://pokazywarka.pl/vmci9e/
 • @Zorion 20:30:17
  Cudotwórcy. 'Białe kaski" czy jak ich tam zwą/ Potrafią zabitych uzdrowić.

  https://cs541604.userapi.com/c626116/v626116907/608d8/6aiUY4hIF-g.jpg
 • Szokujące filmy ujawniają prawdę stojącą za syryjskimi "bojownikami o wolność".
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/szokujace_filmy,p1627568346

  W tym filmie, członkowie rodzin zabitych dzieci oskarżają syryjskich rebeliantów o popełnienie zbrodni.

  https://youtu.be/R0gvkzYxVVs

  Pro-Assadowscy działacze, którzy zorganizowali manifestację poparcia rządu zostali porwani, torturowani i zabici przez syryjskich rebeliantów.

  https://youtu.be/WJGOHf-zwm4

  W tym filmie ciała żołnierzy zabitych przez rebeliantów są wrzucane do rzeki Orontes. Ludzie śpiewają "Allahu Akbar
  https://youtu.be/fSYQzkxapB4


  W tym klipie, syryjscy działacze opozycji śpiewają antychrześcijańskie slogany. Jest to ważne ze względu na nasz poprzedni raport o tym, jak syryjscy rebelianci splądrowali kościoły chrześcijańskie i beszcześcili miejsca kultu.

  https://youtu.be/2WyN0FK5drg
 • @Siedzący Byk 12:56:12
  "Zorion Twój komentarz wydaje się być bardzo prawdopodobnym. Ale 99 % osób łyknie info i bedzie drżało."

  Przyznaję się bez bicia, że mnie to info strasznie dobiło. Ale oby było jak pisze Szanowny Zorion.

  Ukłony
 • @lorenco 21:26:23
  Taa Białe kaski!!nawet martwe dzieci są użyteczne!
  http://www.veteranstoday.com/2017/04/06/swedish-medical-associations-says-white-helmets-murdered-kids-for-fake-gas-attack-videos/

  https://youtu.be/3GXz9ww7JY4
 • @kula Lis 66 15:12:43
  "Rosja zawiesza obowiązywanie memorandum USA o zapobieganiu incydentom w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa lotów podczas operacji w Syrii - o tym powiedziano w MSZ Federacji Rosyjskiej."

  Tyle dobrego, że Ruskim trochę to ręce rozwiązało.

  Dziękuję Panu za liczne komentarze.

  Serdeczności
 • @kula Lis 66 15:41:33
  "akcja wojskowa USA jest próbą odciągnięcia uwagi od sytuacji w Mosulu, gdzie w wyniku działań, między innymi amerykańskiej koalicji, zginęły setki cywilów i szerzy się katastrofa humanitarna..."

  Właśnie, zapomniałem zupełnie o takim ujęciu sprawy. Zawsze trzeba dociekać czego dane wydarzenie może być przykrywką.
 • @Oświat 19:50:57
  "Czy ta sama śmierć która zabiła Sadama Huseina i Kadafiego nie krąży wokół Asada?"

  Krąży. Ale oby się potknęła i nadziała się na własną kosę.

  Ukłony
 • @kula Lis 66 19:58:15
  "Miejsca, gdzie spadły tomahawki na syryjską bazę lotniczą"

  Dziwnie to wygląda. Jakby strzelali tak, żeby nie trafić.

  Dzięki za grafikę.
 • @fretka 20:39:39
  "Tu trzeba byłoby czymś zająć naszych sieciowych ekspertów od spraw wszelakich, "

  Nie wierzę, że takie były powody.

  :-)
 • @trojanka 21:40:28
  No popatrz, jakie cuda!
  https://pp.userapi.com/c837435/v837435600/2924/G8bQE5cuvUI.jpg

  https://pp.userapi.com/c837435/v837435600/292d/BStX7G9qkas.jpg
 • @trojanka 21:35:00
  Nie mogę uwierzyć w bestialstwo tych ludzi.
  Niech to już się skończy.
  Dlaczego nasze media tak łżą...
 • @AgnieszkaS 20:46:14
  Głowica bojowa rakiety Tomahawk ( i nie tylko) może eksplodować bezpośrednio po uderzeniu w cel, ale też może eksplodować nad celem w zależności od typu rakiety tj. od 10 - 100 metrów.
 • @trybeus 12:36:16
  "...Trump okazał się zwykłym chujem..."

  Coś mi się wydaje, że sprawa ma drugie a może i trzecie dno.

  Ukłony
 • @Husky 22:26:28
  "Głowica bojowa rakiety Tomahawk ..."

  Szkoda, że przynajmniej jeden Tomahawk nie zawrócił z powodu "awarii" i nie pier...ł w miejsce z którego został wystrzelony.

  Dzięki za rzeczowy koment.
 • @Jasiek 22:37:32
  To 30 letnie już rakiety.
  Nie musi zawracać.
  Może być i tak że zanim wystrzelą to eksploduje 8-)))
 • @kula Lis 66 12:18:17
  "Dla przypomnienia - takie "anonimowe" samoloty bardzo często bombardowały instalacje w Iranie i potem bezpiecznie lądowały w Izraelu."

  Stąd już blisko do zaangażowania się w sprawę.... polskich f-16 :-/

  Nie zdziwiłbym się.
 • @czerwony baron 15:14:08
  "co ciekawe w cel trafiło tylko 20 kilka rakiet..."

  Czy mogę zapytać o Pańską opinię na temat możliwych przyczyn tego stanu rzeczy?

  Ukłony
 • @kula Lis 66 16:05:16
  "Szwecja: ciężarówka wjechała w ludzi. Są ranni. W centrum Sztokholmu w tłum ludzi wjechała ciężarówka."

  Nie sądzę żeby tu była jakaś koordynacja. Ale sprawa może dotyczyć rozpadu UE. Niedługo po zamachu w Londynie spotkałem się z opinią, że jest to efektem rozbieżności interesów City of London i rządu UK. Jak rząd chce brexitu to dostał ostrzeżenie. Może to tylko przypadek, ale niedawno spotkałem info, że i Szwecja chce opuścić UE. Też dostała ostrzeżenie?

  Jeśli chodzi o Londyn, to nie wierzę, że zamachowiec skazany wcześniej za propagowanie terroryzmu może być tak głupi, że chce zaatakować parlament przy pomocy.... noża. Ale jak jest ze Szwecją to nie wiem.
 • @Jasiek 23:36:41
  Dodałbym jeszcze jedno pytanie.
  Kto dokładnie (i tak "precyzyjnie") policzył ile tych rakiet trafiło w cel/e.
  Kto ?
 • @Husky 23:53:56
  Zaraz tam precyzyjnie ;-) do 30 bez żadnego miejsca po przecinku każdy liczyć potrafi ;-)

  Ale tak na serio, to czy to takie trudne do ustalenia? Przecież widać po uszkodzeniach - strefy wybuchów itp, może USA samo podało dane na temat swojej "skuteczności" (?)

  Nie wiem. Ale dzięki za zwrócenie uwagi na problem.
 • @Jasiek 00:02:30
  Pisałem że to już wiekowe rakiety.Niska prędkość przelotową 600km/h sprawia że są dość łatwe do zestrzelenia.
  Dlatego już dawno te rakiety pozbawione są głowic jądrowych. Niemniej jednak nikt poza jednym dziennikarzem który był tam po ataku nie poinformował czy te rakiety zestrzeliła obrona czy też jak pisałem cześć z nich eksplodowała nad celami i stąd tak trudno to ocenić.
  Wiem jedno, że nic nie wiemy
  konkretnego
 • @ All
  W ostatnich wiadomościach w radio usłyszałem, że to zbombardowane lotnisko już działa i że wystartowały z niego syryjskie samoloty. I dokonały potem nalotu na "państwo" islamskie.

  Przynajmniej jakiś pozytywny news.
 • @Husky 00:11:52
  "Wiem jedno, że nic nie wiemy
  konkretnego"

  Chyba jednak Szanowny Zorion był blisko prawdy. Syryjczycy ewakuowali większość swoich samolotów przez bombardowaniem.
 • @Jasiek
  Szef STRATCOM: USA nie nadążają za Rosją w modernizacji armii...Ameryka ryzykuję utratę przewagi militarnej and swoimi przeciwnikami, głównie nad Rosją i Chinami – powiedział szef Dowództwa Strategicznego USA (STRATCOM) generał John Hyten w trakcie przesłuchania w komisji sił zbrojnych Senatu USA, jak informuje Breitbart. Na modernizację armii brakuje pieniędzy, ale po dziś dzień amerykańskie siły odstraszania pozostają „niezawodne i gotowe do działania”.

  Stany Zjednoczone, podtrzymując swoje zdolności obronne, napotkały na „poważne wyzwania”, pisze Breitbart, cytując Hytena. Jak podkreślił generał, Ameryka ryzykuje przede wszystkim, że utraci przewagę militarną nad swoimi przeciwnikami.

  — Jednym z naszych najważniejszych zadań na przyszłość jest dążenie do wyprzedzenia tempa zmian, które zachodzą u naszych rywali. Mamy do czynienia z problemem szybkiego reagowania na nowe zagrożenia z ich strony. Niewystarczająco szybko przechodzimy od teorii do praktyki – ocenił szef Dowództwa Strategicznego USA.

  Przez dziesięciolecia mieliśmy przewagę militarną nad przeciwnikami pod względem zarówno broni konwencjonalnej, jak i sił jądrowych. Ta sytuacja zmienia się. W miarę tego, jak bardzo nasz naród skupia się na walce z okrutnymi ekstremistycznymi organizacjami i krajami, które je wspierają, nasi przeciwnicy korzystają z okazji, by rozwijać zaawansowaną broń jądrową i konwencjonalną, mogące konkurować z wieloma naszymi systemami – dodał Hyten. Jego zdaniem niezdolność Ameryki do modernizowania swoich sił powietrznych, lądowych i morskich spowodowała, że jest ona podatna na ataki ze strony takich supermocarstw, jak Rosja i Chiny. Generał powiedział też, że niektóre amerykańskie systemy ICBM (np. międzykontynentalne pociski balistyczne Minuteman, stacjonujące w podziemnych silosach) i bombowce, pozostające na uzbrojeniu sił powietrznych USA, są przestarzałe. Jak podkreślił, wsparcie strategicznie ważnego dla kraju odstraszania wymaga długotrwałych i wieloaspektowych inwestycji.

  Hyten zapewnił, że obecnie amerykańskie siły odstraszania są niezawodne i gotowe do działania. Jednak – jak dodał – strategiczny potencjał Ameryki powinien mieć „nadrzędny” status w budżecie obronnym. Jednak, pomimo wszystkich problemów, z którymi boryka się amerykańska armia, szef STRATCOM wyraził przekonanie, że wszystkie nasze wojska znajdują się w stanie gotowości bojowej, są gotowe odpowiedzieć, jeśli zajdzie taka konieczność, gdy będzie tego domagał się naród”.

  Te siły przekonują wszystkich naszych potencjalnych rywali, że wszelkie korzyści wynikające z inwazji na nasz kraj zostaną zanegowane przez cenę, jaką będą musieli zapłacić – podsumował Hyten. Ps..I nie dogonią bo tam najzwyczajniej w świecie nie ma pieniędzy i już nie będzie. No i pokaz siły w Syrii był dowodem sprawności amerykańskiej armii :)
  Wystrzelono 59 rakiet, 23 dotarły do celu. Pasy startowe nienaruszone. Zniszczono ponoć? połowę samolotów (7).
  Czyli mamy dwie możliwości:
  - Amerykanie mają kiepski sprzęt, który nie dolatuje i nie trafia.
  - Rosjanie mają super sprzęt, którym mogą spowodować, że amerykańskie rakiety nie dolatują i nie trafiają.
  Jest jeszcze trzecia możliwość. Trump będąc marionetką przeprowadził nieudolny atak żeby skompromitować USA.
 • @Jasiek
  Ministerstwo Obrony Rosji zawiesza pracę gorącej linii z Pentagonem od 8 kwietnia......Attache wojskowy Stanów Zjednoczonych otrzymał odpowiednią notę - powiedział dziś dziennikarzom rzecznik rosyjskiego resortu wojskowego generał Igor Konaszenkow. Około pół godziny temu rosyjski resort wojskowy wezwał attache wojskowego przy ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Moskwie, któremu została oficjalnie wręczona nota o zatrzymaniu przez stronę rosyjską od godz. 00:00 8 kwietnia 2017 roku wypełnienia swoich zobowiązań w zakresie Memorandum o wzajemnym porozumieniu między Ministerstwem Obrony Rosji i Pentagonem o zapobieganiu incydentom oraz zapewnieniu bezpieczeństwa lotów podczas operacji w Syryjskiej Republice Arabskiej" — powiedział. Generał odrzucił informacje amerykańskich mediów o tym, że Rosja zachowała gorącą linię z przedstawicielami resortu wojskowego USA w ramach Memorandum o zapobieganiu incydentom przestrzeni powietrznej Syrii. Ps..To może oznaczać praktycznie zamknięcie przestrzeni nad Syrią a Rosja ma czym tę przestrzeń zamknąć. Teraz nasuwa się pytanie. Czy amerykanie przetestują Rosję i puszczą nad Syrię klucz swoich samolotów bez uzgodnienia? Podczas ataku USA na Serbię przedpotopowa S125 "Mewa" zestrzeliła f117, ówczesny cud techniki. Testowanie możliwości S300 może skończyć się podobnie, a później jest prosta droga do wojny. Czekam czasów gdy wreszcie jakaś flota dopłynie do wybrzeży USA i tam spuści im dobry wpierdol żeby wiedzieli jak to jest atakować inne kraje !!! Bo czasów wojny secesyjnej na ich terytorium nikt nie obracał w ruinę milionowych miast i nikt nie mordował 6 milionów mieszkańców jak Niemcy u nas. Podczas 2 wojny stracili tylko 300 tyś zabitych żołnierzy. Amerykanie nie mają pokory przed wojną, bo jej nie znają tak jak kraje Europy Wschodniej gdzie pożoga wojenna zdewastowała i zabiła całe pokolenia. Ps.II..Baba Wanga, słynna bułgarska jasnowidzka, która wsławiła się wieloma bardzo trafnymi przepowiedniami na temat przyszłości. Jej zwolennicy twierdzą, że ponad 80% jej przepowiedni już się spełniła. Słowa Wangi o Syrii i losie świata po jej upadku mogą mieć zatem głębsze znaczenie. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, w ostatnich latach życia słynnej wizjonerki, gdy pytano jej o III wojnę światową odpowiadała, że "jeszcze przyjdzie na to czas, bo Syria nie upadła". Teraz, gdy widzimy zakusy państw zachodnich na walczącą Syrię warto to przypomnieć.
  "Często pytają mnie kiedy przyjdzie czas. Odpowiadam im, jeszcze nie teraz. Jeszcze nie upadła Syria! Syria padnie u stóp zwycięzcy, ale zwycięzca nim nie będzie" - odpowiedziała nagabywana o apokalipsę Baba Wanga
 • @Jasiek
  Independent: W marcu międzynarodowa koalicja zabiła więcej cywilów w Syrii niż PI....W marcu z powodu działań koalicji przeciwko PI, kierowanej przez Stany Zjednoczone, zginęło znacznie więcej cywilów niż z rąk terrorystów „Państwa Islamskiego”, donosi The Independent.

  Według gazety jest to spowodowane tym, że islamiści porzucają terytorium, a walki przenoszą się do gęsto zaludnionych obszarów i do miast, a także z tym, że zmienia się również charakter operacji USA — one zwiększają kontyngent i są gotowe do bezpośredniego udziału w konflikcie. Liczba cywilów, którzy zginęli w Syrii w wyniku działań koalicji przeciwko PI, którą kierują USA, w marcu znacznie przekroczyła liczbę ofiar „Państwa Islamskiego”. O tym informuje The Independent, powołując się na organizację ochrony prawnej Syrian Network for Human Rights.

  W nalotach sił międzynarodowej koalicyjnych zginęło 260 cywilów, donosi publikacja, podczas gdy „naloty rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych” czy PI pochłonęły znacznie mniej żyć. W atakach islamistów, przypomina brytyjskie wydanie, zginęło 119 osób. Syrian Network for Human Rights poinformowała również, że z rąk syryjskich sił rządowych zginęło 417 ludzi.

  Jednocześnie łączna liczba ofiar śmiertelnych wśród cywilów od bombardowań USA w Syrii i Iraku w poprzednim miesiącu osiągnęła 1472 osób, zaznacza brytyjska grupa obserwatorów Airways. Brytyjska gazeta podkreśla, że ​​liczba nalotów koalicji, a także liczba amerykańskich wojsk lądowych w Syrii i Iraku w ostatnim czasie znacznie wzrosła. W tym samym czasie Rosja ograniczyła skalę swojej kampanii wojskowej po tym, jak w grudniu 2016 roku zostało osiągnięte porozumienie o częściowym rozejmie. Wzrost liczby ofiar amerykańskich nalotów organizacje łączą z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim w Syrii i Iraku PI traci terytorium i walki coraz częściej przenoszą się ze wsi do gęściej zaludnionych obszarów i miast, takich jak Mosul i Rakka.

  Oprócz tego w marcu Stany Zjednoczone dodatkowo rozmieściły w Syrii 400 żołnierzy, praktycznie podwajając swój kontyngent w tym kraju. W ubiegłym tygodniu amerykańskie władze również poinformowały, że zamierzają wysłać do Iraku kolejnych 240 żołnierzy do zachodniej części Mosulu w celu udziału w walkach. Według niektórych ekspertów wzrost liczby amerykańskich wojsk może doprowadzić do tego, że amerykańscy dowódcy będą gotowi zaakceptować większe straty wśród ludności cywilnej, jeśli to będzie konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskich żołnierzy.

  Ponadto jeden z ekspertów, który wcześniej pracował w Departamencie Stanu, zaznaczył, że zmienia się również charakter operacji USA. One przeszły teraz z prób wyeliminowania oddzielnych jednostek do bezpośredniego uczestnictwa w konflikcie i dlatego też było więcej ofiar wśród ludności cywilnej. Ps...Jak widać ostatnio Independent pisze prawdziwe newsy, widocznie nie stać ich na dalszą utratę czytelników a i forsa z CIA przestała płynąć.
 • @Jasiek 01:00:42
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/520/54/5205415.png
 • @Jasiek
  Indianie też kiedyś używali tomahawki. I skończyli w rezerwatach...Tak, tak! Historia lubi się powtarzać. Trump jak na razie zyskał, raz - nikt już nie pyta się czy jest poplecznikiem Putina, a dwa zniknął problem z mordowanymi( kulturalnie, w cywilizowany amerykański sposób) cywilami w Mosulu. A jaka będzie cena tej polityki to zobaczymy.
 • @Jasiek 23:42:11
  http://wrealu24.pl/images/2016/08/islamduzegwalt.jpg Islam wprost nawołuje do mordu "niewiernych". Muzułmanie zabijają i będą zabijać! Shaded na ostro! Prezes Fundacji ESTERA - Miriam Shaded była gościem Telewizji Republika w programie Ewy Stankiewicz. Działaczka w dalszym ciągu domaga się delegalizacji islamu. "Islam jest bardzo krzywdzący dla praw człowieka, a dla kobiet przede wszystkim, ponieważ one w Islamie nie mają żadnych praw. Muzułmanie nie znają czegoś takiego jak "miłość boga do ludzi". Są wychowani w nienawiści i cała ta agresja idzie w kierunku obcych" - powiedziała Miriam Shaded.

  Islam to nie religia tylko ideologia?

  "Jedną sprawą jest sama ideologia i to jak ta wiara funkcjonuje w społeczeństwie, tzn. jak kształtuje i demoralizuje ludzi. Inną sprawą jest to, jak Ci ludzie odbierają tę ideologię, tzn. czy przesiąknęli nią albo nie.

  W momencie, w którym studiuje się Koran i nauczanie Mahometa oraz zna się jego historie to idzie się w kierunku tzw. Państwa Islamskiego. Terror i mord w stosunku do "niewiernych" i masowe prześladowania oraz nienawiść to są główne wyznaczniki wiary muzułmańskiej" - powiedziała Shaded.

  Mordowanie "niewiernych"

  "Koran wprost mówi o samobójstwach i morderstwach na korzyść Islamu – jest ponad 160 wersów nawołujących do dżihadu i mordu. Niektóre mówią o tym, że "niewiernych" należy mordować, krzyżować, odcinać rękę i nogę naprzemiennie. Inne mówią o tym, że muzułmanie mają walczyć a cała Ziemia będzie wtedy podlegać Allahowi.

  W całej Europie wprowadzone są zakłamania, które dzielą Islam na zły i dobry. Ludzie nie widzą, jak wiara muzułmanów rozprzestrzenia się czy na Bliskim Wschodzie czy w Unii Europejskiej. Są kraje, w których w wyniku prześladowań (molestowanie, gwałt, agresja, przemoc) w ciągu ostatnich 20 lat zginęło, uciekło lub zmieniło swoje wyznanie 2 mln chrześcijan. To ogromna liczba pokazująca jak wiara Mahometa się rozprzestrzenia" - emocjonalnie mówiła prezes Fundacji Estera.

  Muzułmanin stoi wyżej niż chrześcijanin?

  "W 80 proc. przypadków to muzułmanin dostanie zgodę na wjazd do Europy a nie chrześcijanin. Dzieje się tak przez politykę Unii Europejskiej oraz Angeli Merkel ale dzieje się tak również przez lobbing islamski czy wpływy środowisk LGBT. To dąży do tego, by Stary Kontynent został zislamizowany. To totalizm absolutny, który nie kontroluje jedynie życia politycznego, zawodowego czy prywatnego ale także życie wyznaniowe.

  Środowiska lewicowe postępują bez żadnej logiki. Moim zdaniem środowiska te są opłacane przez bogatych muzułmanów, którzy próbują wprowadzić tu "swoich" - skomentowała Miriam Shaded.
 • @Jasiek
  Max Kolonko Mówi Jak Jest - Ameryka uderza w Syrię. Mariusz Max Kolonko wypowiada się na temat ataku Ameryki na Syrię. https://youtu.be/S2spewODL4c
 • @kula Lis 66 10:52:43
  Dzięki za link z Maxem - tym razem jakoś nie p...y trzy po trzy. Za to przemówienie Trumpa to dno. Jak można mówić coś tak głupiego?
  Może rzeczywiście chodziło o jego ośmieszenie i jest to przygotowanie do jego obalenia?
  Bardzo dobrze, że Max zwrócił uwagę na wywiad Izraela. W takim bjzlu jaki jest w Syrii teraz to oni muszą się czuć jak ryba w wodzie - i mącą bardziej. Przy okazji nurzając USA w szambie....

  uffff....

  Dobrze, że chociaż lotnisko już działa.

  A jeśli Trump jest taki wrażliwy na los dzieci, to dlaczego nie zbombarduje lotnisk i jednostek armii Izraela? Może nie widział zdjęć pomordowanych palestyńskich dzieci?
  Nie wiem jak mu je podesłać...
  Co za róznica z jakiej broni ginie dziecko? Bo nie chemiczna to nie atakujemy? To znaczy z innej broni i kto inny może zabijać dzieci, ale z chemicznej i "Syryjczycy" to nie....
 • @kula Lis 66 10:44:46
  "Środowiska lewicowe postępują bez żadnej logiki."

  Logika jest - zrobić wszędzie bajzel, długi i nędzę. Po to, żeby banksterzy przejęli cały świat za darmo. Bo to banksterzy stoją za lewicą. Te tłuste nienapasione świnie.
 • @ All
  Bardzo dziękuję Wszystkim za wymianę komentarzy i odwiedziny.

  Ukłony
 • @jasiek
  Odwdzięczę się piątką. Dzięki za zachętę.
 • @Bankometr 21:17:32
  I znów "byk" ;-)
  I to w zaadresowaniu komenta :-))))

  Ale dzięki za odwiedziny.

  Myślę nad czymś nowym. Szukam "punktu oparcia" i "dźwigni"...

  Cel jest taki żebyśmy Ty i ja robili wpisy o poezji :-)

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej