Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
77 postów 9783 komentarze

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

Wpis rocznicowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak to było z tym "obalaniem" - subiektywnie:

Szanowny Bloger Husky był uprzejmy zadać mi kiedyś pytanie następującej treści:

"Czy rola Kościoła Katolickiego w obalaniu systemu komunistycznego była pozytywną czy też należy ją potępić"

Oto jak ja widzę ten problem:

1. Katolickość Kościoła:

Czy Kościół po Soborze Watykańskim II nadal pozostał Katolickim jeśli prawdziwe są podejrzenia o udział masonów w zorganizowaniu tegoż soboru? Ja mam wątpliwości.

Sam Sobór Watykański II został natomiast podsumowany przez prof. Swieżawskiego w trzech słowach: otwarcie, ekumenizm, dialog. Na całe "nieszczęście" (cudzysłów subiektywny ;-) ) jest też inny profesor. Profesor Wolniewicz. I właśnie on przytoczył koncepcję swojego ucznia - też profesora - Schrade (no co za pech normalnie - same profesory ;-) ). Przeciwstawił on słowom prof. Swieżawskiego trzy inne słowa. Były to: odpór (zamiast otwarcia), odrębność (zamiast ekumenizmu) i walkę (zamiast dialogu). Dlaczego tak zrobił? Bo jego zdaniem otwarcie, ekumenizm i dialog to droga do... rozkładu. Teraz możemy sobie przypomnieć papieża Franciszka, święto "sześciu Króli", myszki - agresorki itp.

2. Komunizm

Bez wątpienia za czasów Bieruta, Minca i Bermana mieliśmy do czynienia z terrorem, centralnym planowaniem, całkowitą podległością wobec ZSRR. Za czasów Gomułki i Gierka zjawiska te jednak zmalały lub zanikły niemal całkowicie. Zaczął się liczyć przemysł, podatki, produkcja i to do tego stopnia, że do dzisiaj jest co... "prywatyzować".

Jak natomiast mierzyć poziom komunizmu? Wydaje się to trudne, bo to przecież ideologia - rzecz z natury raczej nie poddająca się bezpośrednim pomiarom. Ale ja pokusiłem się o bardzo prostą metodę pośrednią (wszelkie prawa zastrzeżone), polegającą na zsumowaniu wszystkich danin jakie płaci obywatel na rzecz państwa. Założenie? - Im suma wszystkich danin jest wyższa, tym wyższy jest poziom zaawansowania komunizmu. Dlaczego tak jest? Ponieważ jednym z celów komunizmu jest likwidacja własności prywatnej i jesli państwo zabiera obywatelom tak dużo, że zaczyna to ograniczać mozliwość nabywania przez obywateli własności, to osiągany jest jeden z celów komunizmu - właśnie likwidacja własności prywatnej (własność, własność, własność...) Moim zdaniem metoda prosta i skuteczna. Można zatem (i należy) postawić pytanie: kiedy suma danin płaconych przez obywatela była wyższa - teraz, czy w czasch przed "obaleniem"?. Niewygodne pytanie, prawda?

3. Po dość ciężkostrawnych daniach 1 i 2 -  gorzki deser: samo "obalenie":

Na poczatku "obalania" był "Klub Krzywego Koła" (kapitalna nazwa) - zainicjowany przez pracowników wojskowej bezpieki. Potem był KOR. A potem "doradzana" przez jego członków "Solidarność". Potem był stan wojenny i oddzielenie prawicowej "ekstremy" (ludzi powiązanych z tradycją AK i II RP)  od "lewicy laickiej" - ludzi pod wpływem głownie dawnych stalinowców usuniętych z partii po 1968r. Potem wziął był i się wydarzył (po przygotowaniach na Zawracie i w Magdalence) "stół oczywiście bez kantów" - zasiedli przy nim byli (?) współpracownicy zbrodniczej Informacji Wojskowej posądzani przez dr Krajskiego za pośrednictwem GRU o związki z masonerią (organizatorzy) oraz właśnie owa "lewica laicka". Porozumienie było dodatkowo uwiarygodnione przez przedstawiciela Kościoła. Właśnie tego po SW II. Potem były wybory. Częściowo wolne :-DDD

Czy taki skład mógł obalić komunizm. Czy cokolwiek może być częściowo wolne?

Moja główna myśl?

Otóż uważam, że komunizm nie został obalony lecz wzmocniony.

Dowody: obłożenie daninami wzrosło (likwidacja własności prywatnej), prawo stanowi się gdzie indziej, granice nieszczelne (likwidacja państw narodowych), Kościół w zasadzie antypaństwowy i w stanie rozkładu (likwidacja religii). Zamiast obalania zmieniono tylko taktykę osiągania celów - w nawiasach podałem trzy główne cele tej obłędnej ideologii.

A to sentymentalny link - sam w to wierzyłem :-(

www.youtube.com/watch

 

Ps.

Powyższy wpis jest stworzony na podstawie mojego komentarza jaki zamieściłem pod wpisem Szanownego Husky'ego: "1 Maja - czyli..." Myślę, że nadażyła się okazja, aby podzielić się moimi przemyśleniami także z osobami, które nie brały udziału w dyskusji pod tym postem.

Zdjęcie wprowadzające to prosty kolaż graficznych "cytatów" z internetu.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Szanowny autorze
  Skoro to ja byłem "powodem" tego wpisu............
  to bez czytania (zaliczkowo) daje 5* 8-))))))))
  pzdr.
 • Czarzasty do Frasyniuka: "Żeście komunistów pokonali?
  Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li"

  Frasyniuk, były działacz „Solidarności”, a obecnie sympatyk KOD i opozycji totalnej, w swoim wpisie na Twitterze lamentuje na „pisowską telewizję” i zrównuje działania opozycji spod znaku Michnika, Geremka czy Mazowieckiego do bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych.

  W pisowskiej telewizji ciągle o zniewolonym narodzie, o klęsce, o komunistach. Tylko, że myśmy ich, ku***, po-ko-na-li! To nie jest temat na dobry film, równy „żołnierzom wyklętym”?
  — napisał.
  Można by powiedzieć, że już jeden film, przedstawiający wspaniałą mitologię lansowaną przez Frasyniuka et consortes, już istnieje. To „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wałęsa jawi się tam jako bohater, który nie współpracował z SB pisząc donosy, ale jedynie „coś tam podpisał, bo mu kazano”.
  Na wpis Frasyniuka zdecydowanie zareagował Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

  http://wpolityce.pl/p/459255

  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k…wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li
  — dobitnie odpowiedział Czarzasty.
  Zdaje się, że Frasyniuk został, jak to mówią młodzi ludzie, „zaorany”.


  http://wpolityce.pl/polityka/342578-czarzasty-do-frasyniuka-zescie-komunistow-pokonali-wyscie-sie-z-nami-kwa-przy-okraglym-stole-i-4-czerwca-1989-r-do-ga-da-li
 • @Husky 23:19:55
  Natchnąłeś mnie :-)

  Ale właśnie tak sprawę widzę. A jeśli mam rację to musimy obalać dalej. Pomożecie? ;-)

  Dzięki za ocenę.

  Uprzejmości.
 • Bolki dogadały się z Olkami. PRL trwał w najlepsze
  https://pbs.twimg.com/media/DBdRBaVXsAAbD3D.jpg
 • Rok 1989 pokonany przez Frasyniuka komunista wraca do domu po oddaniu władzy.
  https://pbs.twimg.com/media/DBd4hpUWAAAttym.jpg
 • @Husky 12:46:15
  tak dokładnie ;)
 • 4 czerwca 1992. Głosowanie dotyczące rządu premiera Jana Olszewskiego.
  https://pbs.twimg.com/media/DBf2XUcXkAQ9qKh.jpg
 • W rządzie Mazowieckiego NIE było członków PZPR tylko jacyś "bezpartyjni". Tak twierdzi Wikipedia...
  https://pbs.twimg.com/media/DBgHw-tXYAEKbWW.jpg
 • @Husky 12:46:15
  Zapamiętajcie te słowa wypowiedziane przez premiera Jana Olszewskiego: W wolnym państwie nie mogą rządzić, oskarżać i sądzić innych ludzie zniewoleni własną przeszłością. Dotyczy to zarówno rządzących, posłów, senatorów ludzi stanowiących prawa, prokuratorów i sędziów oraz Policji, służb. Inaczej panuje w państwie bezprawie.
 • Ile zła zrobili to się w głowie nie mieści
  Jak to dobrze, że tych parszywych pejsow już nie ma.
  Tych Kuroniów,Mazowieckich, Geremków.
  Ta grupa skur....ów najgorszego sortu odebrała Polakom Ojczyznę na 25 lat
 • @Husky 22:51:10
  "Ta grupa skur....ów najgorszego sortu odebrała Polakom Ojczyznę na 25 lat"

  Teraz radośnie uprawiamy "bycie członkiem" UE.
  A długi rosną :-(
  Także dzięki 500+
  Ciekawe kiedy przestaną skupować nasze obligacje. I zażądają tych kilku bilionów złotych długu.

  Husky jesteśmy tak zadłużeni, że Ojczyzna jest skradziona na wiele setek lat. No chyba, że będzie wojna....

  Pozdro!
 • "Nocna zmiana" - zapis choroby, która toczy Polskę do dziś.
  Jej główni "bohaterowie" to obecnie czołowe postaci przemysłu nienawiści i pogardy
 • @kula Lis 67 22:29:24
  A faktycznie - był też inny czwarty czerwca.
  Dziękuję za przypomnienie.
 • @Husky 23:27:16
  15 lipca 1981, Józef Mackiewicz - "Solidarność": totalitarny zlepek autocenzury - komuny, Kościoła, i najniższego gatunku nacjonalizmu; w szarości, nudzie i zakłamaniu. Śmieszna była naiwna wiara w skuteczność wszelkich aksamitnych rewolucji, bez stadionów typu chilijskiego i spuszczeniem komunistów z klozetową wodą historii. Tymczasem rzeczywistość była bardziej prozaiczna i sztampowa we wszystkich demoludach - od Warny po Warszawę. Po wyraźnym imprime Gorbaczowa czerwone kanalie ze służb i partii stosowały ten sam schemat w imię zasady "Wolność wasza, kasa nasza"! Te same metody: Wcześniej przygotowany barchanowy ćwok - legenda (robotnik, dramatopisarz itp), grupka uwikłanych doradców (najczęściej wyznania handlowego) i świta wcześniej przygotowanych na zachodnich uczelniach różnych Balcerowiczów itp. Niestety, wolności nigdy nie dostaje się za darmo. Chyba, że jest to patologiczna wolność niewolnika marzącego aby kiedyś zostać Panem...Czyli państwo nasze po 1989 roku to była sowiecko-polska „joint venture”. A co powiedzieć o państwie za Tuska, gdy Rosjanie (po tragedii smoleńskiej!) urzędowali w wysokich polskich urzędach? To samo. Państwo za peo to „joint venture”, peerela rediviva. Polityczny horror.
 • @Husky 08:41:20
  Bolek pomógł oszukać Polaków, że komuna się skończyła ale za czasów stoczni był zwykłym kapusiem. Narobił ogromnych szkód ale to jeszcze nie był jego szczytowy okres działalności. Jako prezydent RP narobił znacznie większych szkód. Szczególnie niepokojące są zeznania szefów grup przestępczych którzy używają terminu "ludzie Wałęsy", zupełnie tak jak by mówili o innym szefie grupy przestępczej a to daje wiele do myślenia. Myślę że sprawa Wałęsy jest rozwojowa.
 • @Jasiek 08:19:21
  Menel Bolek i analfabeta po szkole specjalnej(skończył tam zaledwie 5klas-coś jak 5 klasowy generał Kiszczak jego promotor) bo do normalnej się nie nadawał(mówią to o nim sąsiedzi którzy go znają), który biegał ze sztachetami z płotu wraz z braćmi w swojej rodzinnej miejscowości, a potem kapuś UB jak może być uczciwym człowiekiem? Chyba wszyscy to już zrozumieli i ten zdrajca został wykluczony z naszego Narodu. Niech tylko jeszcze odepnie ten znaczek z Matką Boską z klapy bo drogo za bezczeszczenie go zapłaci. Już zapłacił śmiercią syna. Na przykładzie Bolka, wyraźnie dziś widać, jak wielkie spustoszenia w głowach Polaków uczyniły wrogie polskojęzyczne media. Szczucie, napuszczanie jednych na drugich, wrogość, ośmieszanie polskich wartości, to wszystko znajdujemy codziennie w 70% wrogich Polakom mediów. O Bolku już w 91 wiedzieli
  https://www.youtube.com/watch?...
 • @kula Lis 67 08:29:51
  ""Solidarność": totalitarny zlepek autocenzury - komuny, Kościoła, i najniższego gatunku nacjonalizmu; w szarości, nudzie i zakłamaniu. Śmieszna była naiwna wiara w skuteczność wszelkich aksamitnych rewolucji, bez stadionów typu chilijskiego i spuszczeniem komunistów z klozetową wodą historii. "

  No cóż, pióro przez wielkie "P".
  A i przenikliwość pierwszorzędna.
  Szkoda, że następców brak. A może są?

  Dzięki za cytat.
 • @Jasiek 08:19:21
  //A faktycznie - był też inny czwarty czerwca. //

  Chinska armia na rozkaz władz 4 czerwca 1989, przy użyciu czołgów i ognia z broni maszynowej, rozpędziła uczestników protestów. Większość ofiar zginęła podczas walk na przylegającej do placu Tian’anmen alei Chang’an Jie

  Według oficjalnych danych rządu chińskiego, podczas protestów zginęło 241 osób, w tym żołnierze, a 7000 osób zostało rannych. Liczba zabitych różni się w zależności od źródła: Chiński Czerwony Krzyż szacuje ją na 2600 osób

  http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2014/06/Tiananmen_tank.jpg
 • @Jasiek 02:41:10
  //A długi rosną :-(//
  Znasz jakiś liczący się kraj bez długu wewnetrzenego
 • @Husky 22:27:09
  "Znasz jakiś liczący się kraj bez długu wewnetrzenego"

  W sumie to nie. Ale akurat tak jakoś dziwnie mam, że martwię się długami Polski bardziej niż innych państw. Nie wiem dlaczego tak mam ;-)
  Wewnętrzny - bilion, zewnętrzny - też bilion.
  Deficyt ZUSu - dwa biliony...
  Są jeszcze długi samorządów, indywidualne, kilka lub kilkanaście milionów postępowań komorniczych.
  Wystarczy iskra i spłoniemy duuuużo szybciej niż Grecja i Argentyna. Niech tylko PBS, PAD, JK coś przebąkną niewygodnego, zbyt suwerennego i będzie źle.
 • @Husky 22:25:50
  "Chinska armia na rozkaz władz 4 czerwca 1989, przy użyciu czołgów i ognia z broni maszynowej, rozpędziła uczestników protestów. "

  Jak myślisz, czy to było spontaniczne, czy może to był chiński Majdan opłacony z zewnątrz?
  Coś mi się wydaje, że jakby ten Majdan wypalił, to mieliby to samo co Ukraina teraz - wojna, obcy rząd, bieda jak w Afryce, surowce i złoto zrabowane. Tak myślę.
  My o tym co się stało na Tian’anmen wiemy tylko z mediów zachodnich. Tych samych, co się nadal zachwycają Bolkiem, winę za 9/11 zrzucają na terrorystów i unikają mówienia o problemach z nachodźcami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej