Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
77 postów 9783 komentarze

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

Konstytucja: kara śmierci, OT, broń...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli o zależnościach, które dostrzegłem.

Kara śmierci, Obrona Terytorialna, powszechny dostęp do broni... i suwerenność monetarna (a w związku z tym w zasadzie i każda inna) to kwestie które są według mnie bardzo blisko ze sobą związane.

Uważam, że w nowej Konstytucji należy koniecznie przywrócić:

- karę śmierci

- powszechny dostęp do broni (tak, właśnie przywrócić, bo kiedyś to była norma)

Te dwie kwestie moim zdaniem się uzupełniają. Uważam, że wprowadzenie kary śmierci za zabójstwo (między innymi za to, ale o tym dalej) umożliwi o wiele bezpieczniejsze przywrócenie prawa do posiadania broni. A niebezpieczeństwo istnieje - nikt w zasadzie nie jest w stanie ze 100% pewnością przewidzieć, jak w polskich warunkach skończy się przywrócenie prawa do posiadania broni - to według mnie wielka niewiadoma ale też przede wszystkim paląca konieczność. Gdzie jest moim zdaniem niebezpieczeństwo? Ja odkryłem je w komnetarzu na NEonie, gdzie jeden z komnetatorów twierdził, że powszechne posiadanie broni od samego początku istnienia ludzkości wymusiło na ludziach poczucie elementarnego respektu wobec drugiego człowieka. Respekt ten przerodził się w szacunek, ten w dobry obyczaj, a ten z kolei na dobre prawo. I nagle wszystko się urwało... Człowiek w wielu miejscach na Ziemi dostał zakaz posiadania broni - krok ten był moim zdaniem jak wyjęcie ogniwa z łańcucha ewolucji psychologicznej człowieka. Teraz jako zbiorowość jesteśmy w poważnym stopniu ułomni - wielu z nas boi się tego, co było naturalne od samego początku istnienia ludzkości [no, jak wyglądało polowanie na mamuty? - wiem, dla niektórych niewygodne pytanie, więc o to czy przed najazdem wrogów do obrony używano kredek nie zapytam ;-/ ]. I właśnie ta ułomność nas jako zbiorowości decyduje o tym, że wprowadzenie kary śmierci za zabójstwo z premedytacją jest jak zabezpieczenie przed możliwymi negatywnymi skutkami przywrócenia prawa do posiadania broni.

Jak to się wiąże z Obroną Terytorialną? W bardzo prosty sposób. Uwzględniając, że pogląd Romualda Szeremietiewa, że OT jest rzeczą masową jest słuszny ( a moim zdaniem bez wątpnienia jest) to mając taką możliwość ludzie uzbroją się sami. Na początek pewnie "w bylo co", ale i tak chociaż nauczą się obchodzić z bronią, strzelać, a wielu pewnie nauczy się podstaw taktyki... To na początek bardzo dużo.

I dopiero takie społeczeństwo jest się w stanie wybić na suwerenność - także monetarną. Ta jak wiemy jest tematem śmiertelnie niebezpiecznym, ale to właśnie broń którą będziemy posiadać spowoduje, że smiertelny będzie dużo mniej. I pewnym momencie wyjdzie na wierzch i zaistnieje prawnie.

A jakie są inne zalety:

- karę śmierci można wprowadzić np za przestępstwa gospodarcze lub działanie wbrew interesom ekonomicznym Narodu - tu nawet byłbym skłonny zawiesić zasadę nie działania prawa wstecz (mylę się?). Przekręty wg mnie znacznie się zmniejszą.

- wprowadzenie kary śmierci może spowodować, że wyrzucą nas z UE i przykładowo traktat lizboński oraz kwoty "uchodźców" to będzie temat zamknięty. Na Amen.

Na zdjęciu wprowadzającym widoczny jest Jasiek walczący z czerwoną zarazą własną bronią ;-) Pochodzi z Gamepaly.pl - pozdrawiam Redakcję.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Jasiek Terminator :))
  :))...ma kręgosłup ze stali:))tak trzymaj:))5-teczka

  http://www.3ders.org/images2015/fandango-announces-terminator-sweepstakes-win-one-three-makerbot-3d-printers-00005.jpg
 • @trybeus 15:42:29
  Dzięki za odwiedziny i gwiazdki :-)

  Muszę pomyśleć jakby tu stworzyć źródło wpływu na kształt przyszłej Konstytucji. W radio słyszałem, że właściwe jest aby Konstytucję tworzyła elita, więc gdzie lepiej utrą się poglądy jak nie na elitarnym portalu...
  Trzeba się jakoś zebrać do kupy.

  Mega pozdro!
 • 5+
  the rest later
 • Mrzonki
  Szkoda, że się Autorowi ( i innym zwolennikom zmiany konstytucji) nie skojarzyło, że rząd okupacyjny, który wiele razy wykazał się działalnościią przeciwko Polakom i Polsce, nie zmieni konstytucji po to, aby wyzwolić polski naród, a po to, aby zamknąć ich w więzieniu państwa totalitarnego, w którym rodowici Polacy będą obywatelami którejś tam kategorii na ziemiach tworzonego właśnie Polinu, gdzie decydować o wszystkim będą zagraniczne, a raczej żydowskie, banki i korporacje.

  Doprawdy nie pojmuję, skąd ten optymizm wobec rządu, który przeprowadza pseudo dekomunizację i precedens do karania praktycznie wszystkich, którzy żyli i pracowali w PRL;
  jak do tej pory nie ukarał nikogo za wszelkie niezliczone afery;
  utrzymuje obowiązkowe szczepienia;
  ustawę 1066;
  podpisał CETA;
  wprowadza GMO;
  dokonuje całkowitego i kompletnego rozkładu armii;
  sprowadził obce wojska okupujące teren Rzeczpospolitej;
  nie likwiduje przepisów dotyczących ułatwiania imigracji, otrzymania stałego pobytu i obywatelstwa polskiego i jako jedyne państwo UE umożliwia Ukraińcom pracę w ramach pobytu turystycznego;
  wprowadza przepisy, które doprowadzą do ucieczki małych przedsiębiorstw z Polski;
  prowadzi fatalną, głupią i przede wszystkim niebezpieczną politykę zagraniczną i nie zrobił do tej pory nic w sprawie odzyskania suwerenności pieniądza - a to nie koniec listy - skąd, na jakiej podstawie optymizm, że ten rząd ulepszy polską konstytucję, że tym razem będzie działał na korzyść narodu polskiego?

  Przecież to są zwykle mrzonki, myślenie życzeniowe albo gruszki na wierzbie, już tylekroć obiecane, nic więcej.
 • Kara śmierci
  To już chyba najbardziej poroniony pomysł w tym teoretycznym kraju, gdzie system prawa i sprawiedliwości jest skorumpowany albo zastraszony, od policjanta począwszy na prokuraturze i sędziach skończywszy, gdzie każde przestępstwo - tortury, nakręcanie filmów pornograficznych dla pedofilów czy zamordowanie dziennikarza, nawet obcokrajowca, daje się ukryć, zignorować, przyklepać, albo pozostaje niezauważone.
  Domaganie się kary śmierci to w tej sytuacj nic innego jak zakładanie sobie pętli na szyję.

  No ale każdemu wolno pisać na swoim blogu co mu ślina na język przyniesie.
 • @Lotna 18:35:44
  Chodzi o to, że PAD uchylił drzwi. A my korzystając z okazji powinniśmy stworzyć taką Konstytucję, żeby patologie, o których Pani pisze nie miały miejsca. Mamy przespać następną okazję?

  Dla mnie takie rzeczy jak kara śmierci i powszechny dostęp do broni są oczywiste i naturalne.
  Czym polowano na mamuty?
  Czym broniono się przed najeźdźcami?

  Dzięki temu, że te rzeczy będą istnieć w prawie państwo będzie mniej teoretyczne.

  I o to chodzi, i o to chodzi

  Dziękuję za wizytę.
  Ukłony
 • @Jasiek 19:11:38
  Absolutnie nie zgadzam się co do kary śmierci, ale pomijając, któż Ci, Jasiu, pozwoli stworzyć tę konstytucję? Żydki, które tworzą w Polsce ich wymarzony Polin?
  Jak myślisz, ile znaczą głosy obywateli, jeśli protesty i petycje podpisane przez setki tysięcy Polaków wrzucane są do kosza ?

  Obejrzyj sobie posiedzenie komisji na temat furtek dla GMO: ludzie swoje, a Szyszko swoje, na zasadzie: ksiądz proboszcz ma zawsze rację, z w wypadkach wątpliwych należy zasięgnąć rady księdza proboszcza.
 • @Lotna 19:33:04
  "któż Ci, Jasiu, pozwoli stworzyć tę konstytucję? Żydki, które tworzą w Polsce ich wymarzony Polin? "

  Lociu, trzeba korzystać z okazji :-)

  "Jak myślisz, ile znaczą głosy obywateli, jeśli protesty i petycje podpisane przez setki tysięcy Polaków wrzucane są do kosza ?"

  Dlatego trzeba się zawziąć, wziąć w kupę i wprowadzić w Konstytucji wiążącą moc referendum.

  "Obejrzyj sobie posiedzenie komisji na temat furtek dla GMO: ..."

  Odpowiedź - jak wyżej.
 • @Lotna 19:33:04
  A tak poza tym, to jak Pani myśli - po co w ogóle PAD ruszył temat?

  Dla mnie to bardzo ciekawe.
 • Pani "Lotna" - 5*
  Podpisuję się pod każdym komentarzem pani "Lotna"
 • @Rzeczpospolita 10:06:22
  Pan też myśli, że mamy być bezbronni i darować tym sukinsynom "reformy" ? :-(

  Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarz.

  Ukłony
 • @Jasiek 21:40:49
  Prawdopodobnie chodzi o realizację kilku kwestii:

  1. możliwość wprowadzenia € UE (przy aktualnej konstytucji - "NBP jest centralnym bankiem Polski" - niemożliwe)

  2. uczynienie z Żydów politycznej siły wiodącej (konstytucyjny zakaz kwestionowania usytuowania Żydów ponad prawem)

  3. objęcie ochroną mniejszości ukraińskiej

  4. wprowadzenie zapisu o strategicznym partnerstwie z USA, czyli realizacja interesów Międzynarodowego Żyda najwyższym i nie kwestionowanym priorytetem (a więc nieustająca walka z Rosją)

  5. wprowadzenie zapisu o dominacji wartości judeo-chrześcijańskich, czyli potwierdzenie i utwierdzenie żydowskiego charakteru państwa

  6. ewentualne rozszerzenie uprawnień prezydenta
 • @Jasiek 10:09:06
  Darować? - Nigdy.
  Jestem za karą śmierci, ale nie teraz, nie w konstytucji tworzonej przez żydowski reżim IIIRP.
  Próbujmy podnosić polityczną własną świadomość i organizujmy się w celu obalenia żydowskiego reżimu, odsunięcia Kościoła od życia politycznego i likwidacji państwowego (z naszych kieszeni) finansowania tej instytucji.
 • @Rzeczpospolita 10:54:23
  "Jestem za karą śmierci, ale nie teraz, nie w konstytucji tworzonej przez żydowski reżim IIIRP."

  Z tego co PAD mówił wynika, że to właśnie Polacy mają się wypowiedzieć o tym jaka ma być Konstytucja. Właśnie dlatego napisałem, że furtka została uchylona i musimy tam wcisnąć jak najwięcej zabezpieczeń dla Polaków i Polski.

  Pańskie uwagi z komentarza z godz. 10:27:27 są bardzo konstruktywne.

  - NBP-u, Złotówki i jej suwerenności musimy bronić jak niepodległości. Ojro odpada w przedbiegach - to zero korzyści i same straty.

  - Jeśli chodzi o Żydów i Ukraińców jeśli dostaną polskie obywatelstwo to muszą być równi wobec prawa - także karnego ;-) bez litości.

  - Sojusz z USA w Konstytucji? To poważne ograniczenie suwerenności i realne ryzyko uwikłania Polski w trockistowskie i satanistyczne konflikty.

  - Wartości judeo-chrześcijańskie? Chrześcijaństwo jest zaprzeczeniem judaizmu - hybryda zatem odpada. Niezależnie od tego kim był Chrystus i Jego Matka. A sam KRK ma "ostatnio" niezłe odloty... (Sowa - nowy wymiar taśmy ;-DDDD )

  - W konstytucji wzmocniłbym jakoś zakaz działania tajnych organizacji a masońskich i para-masońskich w szczególności.

  Nas są dziesiątki milionów i to my mamy tworzyć Konstytucję - będę musiał zrobić ogólny wpis. Świadomość - owszem - trzeba podnosić, ale bez wpływu na prawo ona nic nie znaczy. Moim zdaniem toczy się ciągła walka - zaprzestać jej chociaż na chwilę to to samo co przyjąć parę ciosów i nie oddać.

  Serdeczności
 • @Jasiek 12:05:32
  "Moim zdaniem toczy się ciągła walka - zaprzestać jej chociaż na chwilę to to samo co przyjąć parę ciosów i nie oddać."

  Bez autentycznej polskiej narodowej organizacji jesteśmy skazani na przyjmowanie ciosów i na opluwanie nas. Bez takiej organizacji nie jesteśmy w stanie niczego wyegzekwować.
  ___________________

  Panie Jaśku,
  żydowski reżim uchyla nam furtkę w/s konstytucji - ? - Pan raczy żartować.

  Przykład
  Ubezpieczenie zdrowotne, czyli także składka zdrowotna, wprowadzone ustawą z dnia 27 lutego 1997 roku (Dz. U. Nr 75 poz. 468 z późn. zm.) obowiązuje do dnia dzisiejszego, czyli już 20 lat.

  Konsekwencją tej ustawy jest, iż płaci Pan tyle razy składkę zdrowotną za siebie, ile prowadzi Pan przedsięwzięć gospodarczych. Odnosząc to np. do opłacania rachunku za zużytą energię elektryczną było rzeczą równie normalną, gdyby żądać od klienta wielokrotnego opłacenia tego samego rachunku - bo dlaczego nie?
  Ten ustawowy błąd, a faktycznie złodziejstwo żydowskiego reżimu, istniej 20 lat i żadna sejmowa menda, żadna żydowska partia obejmująca władzę, nie likwiduje tego procederu.
  A Pan się łudzi, że "uchylają furtkę" w/s konstytucji ...
 • @Rzeczpospolita 14:11:38
  "Przykład
  Ubezpieczenie zdrowotne, czyli także składka zdrowotna,..."

  Zaraz, zaraz... czyżby chodziło o jedną ze składek na FUS...
  A może by tak w Konstytucji zakazać systemu składkowego, dzięki czemu:

  - nastąpiłby wzrost wynagrodzeń
  - nastąpiłby wzrost popytu
  - nastąpiłoby ożywienie gospodarcze
  - nastąpiłoby przesunięcie środków z FUS na VAT - i to wielokrotne
  - poprawiłaby się demografia...

  Nie warto spróbować?

  Sam kiedyś pozytywnie odniósł się Pan do mojej koncepcji emerytury bez konieczności pracy...

  Moim zdaniem nie możemy tylko się uświadamiać gdy inni mogą stanowić prawo - na ogół wbrew nam.

  Mam podchwytliwe pytanie:

  Kto zlikwidował więcej Polaków: ZUS czy ISIS?
 • @Rzeczpospolita 14:11:38
  "Ubezpieczenie zdrowotne, czyli także składka zdrowotna, wprowadzone ustawą z dnia 27 lutego 1997 roku (Dz. U. Nr 75 poz. 468 z późn. zm.) obowiązuje do dnia dzisiejszego, czyli już 20 lat."

  PAD jest preziem niecałe 2 lata - jest ponadto jak wielu Polaków dotknięty czerwoną zarazą. Dobrze, że chociaż furtkę lekko uchylił. Tak myślę.
 • @Jasiek 21:39:14
  Mój nick jest Lotna. Nie jestem żadną "Locią"; wypraszam sobie!
 • Autor
  Widzę, że jesteś odporny na argumenty.

  Nigdy nic nie powiedziałam o darowaniu, niemniej jednak aby kogoś ukarać, niekoniecznie trzeba mu ucinać głowę, podrzynać gardło, czy sadzać na krzesło elektryczne.

  Po co "PAD" - nie iPad - uchylił furtkę?
  No przecież nie po to, aby polepszyć życie Polakom, to chyba oczywiste, skoro mamy rząd okupacyjny w wersji bardziej aksamitnej, albo raczej łopoczącej sztandarami i ratującej hostię?

  Dopóki Polacy nie odzyskają władzy, dopóty należy bronić aktualnie obowiązującej, aczkolwiek łamanej, konstytucji jak życia, żeby okupanci nie wpisali jeszcze gorszych rzeczy w konstytucję, niż tam teraz są, Rzeczpospolita wyjaśnił już co tam może się znaleźć.

  Jeśli nie wierzysz, to poczytaj PiSowski projekt konstytucji z roku 2010
  http://www.regioset.pl/pdf/konstytucja_PIS_2010.pdf
  w którym w art. 174 czytamy, że

  1. Rzeczpospolita Polska może w drodze umowy międzynarodowej prze- kazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.
  2. Przekazanie kompetencji, o którym mowa w ust. 1, nie może nastąpić na rzecz organizacji lub organu, których ustrój lub działalność pozo- staje w sprzeczności z podstawowymi wartościami i zasadami konsty- tucyjnymi Rzeczypospolitej Polskiej.

  Art. 175
  1. Ustawę wyrażającą zgodę na raty kację umowy międzynarodowej, o której mowa w art. 174 ust. 1, uchwalają Sejm większością 2/3 gło- sów oraz Senat taką samą większością.

  I tak dalej...

  To jest dopiero otwarcie furtki!

  Jeśli coś takiego PiS wymodził w 2010 roku, to strach myśleć, co może nanieść do konstytucji w dniu dzisiejszym, jeśli im tylko na to pozwolić.
 • @Lotna 18:31:00
  "Nie jestem żadną "Locią""

  Było pieszczotliwe "Jasiu" to było równie pieszczotliwe "Lociu" :-)

  Więc o co ka man? ;D

  No dobra - przepraszam.

  @---->>>>>>---------------------------
 • @Lotna 19:14:36
  "To jest dopiero otwarcie furtki!"

  W 2010r. to PAD raczej nie pisał Konstytucji.
  Nie wiem po co Pani podaje negatywne przykłady tego co robią inni jako argumenty, żebyśmy nie zmieniali nic. To przeczenie samej sobie.
  Jak inni robią źle, to tylko oznacza, że w końcu mamy ruszyć 4 litery i osiągnąć polepszenie stanu rzeczy.
  Kto ma to zrobić jak nie suweren? Żoliborskie elity? Stronnictwo ruskie, pruskie, usraelskie?

  Dla mnie to dziwna logika... serio.

  Ukłony
 • @Jasiek 19:24:34
  Dziwna logika?

  Jak myślisz, kto będzie miał decydujące słowo na temat co znajdzie się w konstytucji?
  Ty, czy żoliborskie elity?

  Raczej ten, kto steruje Polską z tylnego siedzenia, a nie nawet PAD przez niego wystawiony, a tym bardziej szary obywatel, któremu jak marchewką podyndano przed nosem wizją zmiany konstytucji na lepsze.

  W Polsce istnieją ugrupowania, które twierdzą, że ani dzisiejsza, ani poprzednia konstytucja są bezprawne a tym samym nieważne. Zapewne mają rację. Co mogą zrobić? Guzik z pętelką.

  Widzę, że się nie dogadamy, niestety. Z Huskym pewnie będzie Ci się lepiej rozmawiało.
 • @Jasiek 17:25:34
  "Mam podchwytliwe pytanie:

  Kto zlikwidował więcej Polaków: ZUS czy ISIS?"

  Odpowiadam:

  Żydzi.
 • @Rzeczpospolita 22:18:50
  No cóż - sam Pan widzi z kim Panu kojarzy się ZUS ;-)
 • @Lotna 21:45:22
  "Jak myślisz, kto będzie miał decydujące słowo na temat co znajdzie się w konstytucji?"

  Jak będziemy siedzieć na d... i kwękać to na pewno tak będzie. Ale to trochę głupie zważywszy na to, że możemy ich nakryć czapkami...

  Pamięta Pani co powiedział Dmowski? Że siła narodu leży w jego zorganizowaniu? To lepiej uwalić organizowanie u samych podstaw (np. Jasiek) niż zrobić coś dobrego?

  I to ja mam być odporny na argumenty?
 • @Jasiek 23:19:40
  Wytłumacz mi jak dobrze jest zorganizowany naród polski?

  O ile się orientuję, to każde oddolne stowarzyszenie, każda partia jest zinfiltrowana, a jeśli nie może zostać zinfiltrowana to zostaje zlikwidowana albo jej działacze lądują w więzieniu, choć kto wie, jakie to wypadki chodzą po ludziach...
  Jak dobrze jest ten naród zorganizowany i zjednoczony, szczególnie dzisiaj, kiedy obie partie wyznają zasadę albo jesteś z nami, albo jesteś naszym wrogiem?
  Jak dobrze są Polacy zorganizowani i zjednoczeni i gdzie - na blogach?

  Zrozumże, ja nie nawołuję do " siedzenia i kwękania", tylko do rozwagi, do działania w odpowiednim dla Polaków momencie dziejowym, a nie wtedy, kiedy rządząca mafia tego chce, bo ma pełnię władzy i nie zamierza jej z brudnych łapsk wypuścić.

  Znasz powiedzenie "co nagle to po diable"? Jak można mieć zaufanie do zdrajców? To się w głowie nie mieści.

  Dobranoc.
 • @Lotna 02:32:36
  "Wytłumacz mi jak dobrze jest zorganizowany naród polski?"

  Kiepsko/tragicznie/katastrofalnie/polszewicko - tak myślę
  Ale wtedy więcej zależy od tych świadomych, chociaż po części zorganizowanych.

  "Zrozumże, ja nie nawołuję do " siedzenia i kwękania", tylko do rozwagi, do działania w odpowiednim dla Polaków momencie dziejowym, ..."

  Aaaa! "Moment dziejowy" no to już wiem o co chodzi - co roku ubywa pewnie kilkadziesiąt tysięcy Polaków a my mamy pozwolić na to, żeby banda z Magdalenki sama nam napisała Konstytucję, bo "moment dziejowy" jeszcze nie nadszedł.
  A jak nam właśnie w tej Konstytucji zlikwidują NBP, to "moment dziejowy" będzie czy nie?
 • @Lotna 02:32:36
  "Znasz powiedzenie "co nagle to po diable"? "

  Jest jeszcze grubo ponad rok - więc to nagle to chyba przesada

  A Ty znasz przysłowie "Kuj żelazo póki gorące"?
 • @Lotna 02:32:36
  "Jak można mieć zaufanie do zdrajców? To się w głowie nie mieści. "

  Właśnie dlatego, że nie mam zaufania i Ty pewnie też nie, to sami musimy stworzyć lepszą Konstytucję.
  Inaczej zmienią ja sami, a my będziemy czekać na "moment dziejowy"
  To, że sami będą przy tej Konstytucji grzebać jest więcej niż pewne - tylko, że PAD puścił farbę i wyszło szydło z worka, że będą to robić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej