Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
77 postów 9796 komentarzy

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

Aneksu! Aneksu! Ane...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Quis custodiet ipsos custodes? Czyli kto upilnuje strażników, albo..."łapaj złodzieja!"

PAD obiecał, że ujawni aneks. Obietnicy nie dotrzymał (lub nie dotrzymuje - jak kto woli)

I wszyscy "zachodzą w um" co w tym aneksie może być. Ja też tak miałem. Ale przypomniałem sobie niesławnie osławioną złowieszczą sławą "agresję Rosji" na Krymie, a w szczególności na Ukrainie i kto z "naszych" "elyt" o niej krzyczy najgłośniej, a "przy okazji" ... był "głównym likwidatorem" . No tak. To nie PAD. To AM. I Pazuzu ;-DDD

Przypomniała mi się też "broń masowego rażenia" w Iraku i konsekwencje tego kłamstwa. Oraz to, kto twierdził, że broni nie było. No tak... to nie był PAD. Również nie był to AM. Ani pewnie Pazuzu, chociaż akurat jego zdanie jest we wszystkich mediach "dziwnie"  pomijane ;-) Otóż były to WSI...

Ale to pierwszy trop.

Drugim są pieniądze - jak zwykle chciałoby się rzec, ale tym razem jest  to trop podwójny - lokalny i... globalny.

O lokalnym wspomniał w jednym ze swych wpisów Szanowny Pan Eugeniusz Sendecki - chodziło o przelew kilkuset miliardów złotych na konta czosnkowego wywiadu za sprawą LK i jego ekipy, co ponoć bardzo rozzłościło chłopaków na niejednej wsi. Za brak linku przepraszam, ale może sam wywołany przeze mnie Szanowny Pan Eugeniusz Sendecki się odezwie i doprecyzuje ten niezwykle ciekawy temat.

Ale te kilkaset miliardów to tylko drobna sumka w porównaniu z tropem nr. 2, o którym już Szanownych Czytelnkow uprzedziłem, że jest globalny. Chodzi o dominację dolara. A bardziej o suwerenność monetarną i  BRICS. I o drogi, ktore wiodą do nich. Nie ma dla Polski w tę stronę autostrady. Obawiam się, że zostały nam "tylko" "wiejskie" drogi. Na początku "tylko" do BRICS. Ale to krok w dobrą stronę.

W przypadku Polski kwestia suwerenności monetarnej to kwestia być albo nie być (obok wielu innych kwestii tego samego typu - niestety, nazbierało się ich "trochę") bo prognoza na rok 2100 to 12 mln Polaków. I wcale nie na skutek "agresji Rosji" jak pewnie zaraz stwierdzą niektórzy nawiedzeni "mejnstrimowcy". A w przypadku świata, to są już pewnie biliony obecnych dolarów. I to rocznie.

Ale jest też i inny trop - "Solidarność". Dzięki Andrzejowi Gwiaździe dowiedzieliśmy się po co ona była wywołana i że była w zasadzie jedną z kolorowych rewolucji.

No i kto był z tą rewolucją związany? Ci "Z" aneksu? Czy może raczej ci "OD" aneksu?

Może jednak bul dobrze zrobił, że za, za, za...jął się aneksem?

A na przyszłość mam prośbę do panów ze wsi: Jak będziecie nam strugać następnego prezydenta, to proszę,  postarajcie się lepiej. Nawet jeśli tworzywem ma być banan. Żeby chociaż był w miarę świeży. To tak niewiele, a robi taką różnicę. Oczywiście kandydatów może być wielu. My już sobie potem... "wybierzemy". Demokratycznie. Oczywiście.

Zdjęcie wprowadzające z Wikpedii. Podobieństwo przypadkowe ;-)

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  No dobrze. Mniej więcej - wiadomo o co chodzi.
  Tyle, że - co dalej?
  Czy na bazie tej wiedzy da się ukształtować przyszłość?
  Dla mnie ani Jaruzelski, ani WSI - to nie "czarny lud, którego trzeba koniecznie zwalczać i niszczyć. Bo nie wszystko w Solidarności, z Wałęsą włącznie, można zaliczyć do "polskich sukcesów". Często rację należałoby przyznać tamtej ekipie.
  Wszystko jest pomieszane.

  Dlatego - raczej zastanawiajmy się nad przyszłością. Także w kontekście , aby nie nastąpiła kolejna rewolucja z wyniesieniem do władzy następców Leninów i Bronszteinów, czy innych Geremków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:03:35
  "Także w kontekście , aby nie nastąpiła kolejna rewolucja z wyniesieniem do władzy następców Leninów i Bronszteinów, ..."

  No właśnie. A dziś właśnie rocznica jej wybuchu...

  Ukłony
 • W skrócie:
  matka trójki dzieci wychowywanych przez babcię (której urzędnicy nie dali 500plus- reportaż Jaworowicz) za drobne oszustwa dostała 16 lat bezwzględnego pozbawienia wolności- siedzi już 5. Za Grube oszustwa Gronkowicz chodzi wolno, korzysta z prawników za publiczne pieniądze gawiedzi z warsiawy i prawdopodobnie nigdy nie będzie oglądała świata zza krat. Na zgniłym zachodzie za podejrzenie nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego, za co się bierze pieniądze ludzie podają się do dymisji. Ale nie w państwie teoretycznym, co słusznie ktoś spuentował a dowodem taśmy. Po rozmowie z PADem Gersdorf wyszła zadowolona. Bo ma być jak było. Że ustawa nakazuje upublicznienie raportu? Ustawy są dla golonych owiec a nie dla waadzy. I co im kto zrobi? Magdalenka kupą. Wszyscy najechali na Gersdorf a ja mam dla niej sympatię. Długo wcześniej zorientowała się w czym uczestniczy i zastosowała do reguł. PAD ją uspokoił, że reguły się nie zmieniają.
 • @wercia 10:58:07
  I dlaczego pisowskie media nie nagłaśniają, że Duda łamie ustawę? Bo PiS a konkretnie Kaczyński się na to godzi, a nawet dał wyrażnie błogosławieństwo. Spotyka się się tajnie (bo ogólne sformułowanie, że w sprawie... to ściema dla głupków, moim zdaniem rozmawiają o dupie marynie) Proszę to zapamiętać i po raz kolejny nie lamentować.
  Polacy nie potrzebują dobrej zmiany z nazwy tylko zwyczajnej zmiany dla kieszeni przeciętnego obywatela.
 • @wercia 11:23:10
  "Polacy nie potrzebują dobrej zmiany z nazwy tylko zwyczajnej zmiany dla kieszeni przeciętnego obywatela."

  W pełni się z Panią zgadzam.
  Ponieważ plany są wobec Polaków pewnie trochę inne niż pozytywna zmiana w ich kieszeniach, to mami się nas a to "agresją Rosji", a to kolejnymi sensacjami w sprawie aneksu, a to vetami.
  A mało kto interesuje się mocodawcami tych mamiących, na co starałem się zwrócić uwagę tym wpisem.

  Dziękuję za odwiedziny
 • @wercia 10:58:07
  Jeszcze raz wrócę do europosła Kużmiuka, który cieszy się ze spadku skrajnej nędzy w Polsce. Pan Bóg dał Polakom bogatą ziemię, największe złoża węgla w Europie, kopalnie pozalewane wodą przez obcych (podobno nie bez przyczyny- poczytać trochę o diamentach) i ludzie, którzy się tutaj urodzili naturalnie mają prawo do korzystania z tych dobrodziejstw. Dlaczego nie korzystają? Bo są pod pernamentną okupacją małostkowych dupków. Kiedyś byli dobrzy dobrzy i łatwowierni. Teraz są żli i głupi. Taka jest prawda.
  Mnie podoba się Grzegorz Braun, który to wie i rozumie. Ale dla przeciętnego zasrańca głosującego raz na jakiś czas, który może coś co gara włożyć, i przy każdej okazji kombinuje jak dorobić albo komuś nie zapłacić Pan Brau
 • @wercia 11:37:38
  poleciało w eter bez mojej woli- dwa podejrzenia albo komputer wariuje, albo bieżąca ingiwilacja. Napisałam na tym portalu dzisiaj obszerny komentarz i po prostu znikł.
  Dokończę, że Grzegorz Braun nie przemawia do przeciętnego zjadacza chleba, cieszę się, że rośnie liczba osób uświadomionych i smucę, że tak wolno.
 • Autor
  Jak podaje kuzynka werci Verita:

  "...układ magdalenkowy trzyma się mocno. Dawno, dawno temu, gdy Ludwik Dorn uchodził jeszcze za „trzeciego bliźniaka” braci Kaczyńskich, miał wykład w warszawskim Klubie Ronina o tym, jak będzie. Otóż wynikało z tego, że ma być system dwupartyjny; jedna partia rządzi, a druga ją krytykuje, ale oczywiście bez przesady – bo potem partie zamieniają się rolami. Rządzić zaczyna ta druga, a ta pierwsza ją krytykuje – oczywiście bez przesady, bo potem role znowu się odwracają – i tak dalej – aż do końca świata.W ten oto sposób antagonistyczne początkowo partie stają się swoim lustrzanym odbiciem. Dzięki temu niczyje interesy nie są zagrożone, bo jeśli nawet ktoś na jednej dobrej zmianie stracił, to na drugiej dobrej zmianie sobie te straty odbije z nawiązką. Polską rotacyjnie kierują ekspozytury trzech stronnictw: Stronnictwa Ruskiego, za którego ekspozyturę uważa się PSL, Stronnictwa Pruskiego – którego ekspozyturą jest PO i Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, którego ekspozyturą jest właśnie PiS.

  Źródło: http://niepoprawni.pl/komentarze-uzytkownika/6886"

  Ekspozyturą Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, jest nie tylko PiS, ale i Duda ze swoim otoczeniem.
  Razem to wielki zdradziecki układ do gry w dobry glina-zły glina między Dudą a Kaczyńskim, czy Dudą a Macierewiczem.
  Mało tego - i sami ludzie WSI mają bezpośrednie powiązania z centralą amerykańsko żydowską.
 • @Jasiek 10:08:09
  Tam w Aneksie WSI jest ponad 500 nazwisk zmienionych na polskie, prawnicy, politycy, etc... było o tym parę lat temu. Sp. LK zdecydował mimo wyroku TK ujawnienie aneksu po powrocie z Katynia przed wyborami i dlatego zginął, musiał zginąć.
 • @ Autor
  Jeżeli ani Prezydent, ani Macierewicz nie chce go opublikować, a już zakomunikowano o jego istnieniu. To zrobiono taktyczny błąd, który może wykorzystać obcy wywiad, czy nawet przysłowiowy Pan Kowalski.

  Jest taki wybieg stosowany przez dobrze działające służby, by zmusić druga stronę do dementi, lub do przyjęcia ciosu w takiej sytuacji.

  Mamy tu przykład wystawienia polski na taki strzał, aż dziwi że nie wykorzystało tego FSB.

  Proszę sobie wyobrazić , że Pan czy ja napisze sobie taki raport na kolanie i puszcze go jako zaufane, anonimowe źródło do prasy.

  W mojej fałszywej fotokopii raportu będzie stało, że generał X.Y czy minister, dyrektor departamentu, biskup- był agentem WSI; KGB, ale nie wolno było go ujawnić bo pracował dla CIA, Mosadu, czy M-16.

  Taki fałszywy dokument zrobi spustoszenie na współczesnej scenie politycznej.

  Natomiast wszelkie ruchy rządu i zaprzeczenia, nawet opublikowanie prawdziwego raportu już nie wiele pomogą i będą śmieszne. Jeżeli nie ma naprawdę tego raportu, to nawet nasze służby nie wiele fałszywie oskarżonym będą mogły pomóc.
 • @Fischer 20:21:34
  "W mojej fałszywej fotokopii raportu będzie stało, że generał X.Y czy minister, dyrektor departamentu, biskup- był agentem WSI; KGB, ale nie wolno było go ujawnić bo pracował dla CIA, Mosadu, czy M-16".

  Stanąłeś w pół drogi. Nie zadałeś pytania dlaczego takie CIA, Mosad, czy M-16 tego nie wykorzystały?

  Czyż to nie oczywiste, że one tu są jak najbardziej umoczone, a więc jakby się zaczęło odtajnianie to im by się dostało i to nawet najbardziej jako "najpoważniejszym dotąd".
 • @Fischer 20:21:34
  "Proszę sobie wyobrazić , że Pan czy ja napisze sobie taki raport..."

  Właśnie dlatego zwróciłem uwagę, że należy patrzeć nie tylko na potencjalną zawartość owego legendarnego już chyba aneksu, ale także należy ocenić kim są autorzy. I aż nie mogę uwierzyć, że ktoś kto ciągle bredzi o "agresji Rosji" już chyba bardziej legendarnej od samego aneksu, może być wiarygodnie odbierany w tak ważnej kwestii jak dokument dotyczący rozwiązania służb informacyjnych i to na dodatek wojskowych...

  Serdecznie dziękuję za odwiedziny.
 • @Fischer 20:21:34
  "Mamy tu przykład wystawienia polski na taki strzał, aż dziwi że nie wykorzystało tego FSB. "

  Nie zdziwiłbym się jakby i oni nie mogli się połapać o co w tym wszystkim chodzi. Na razie... agresywnie milczą ;-)))
 • @kula Lis 67 17:29:47
  "Tam w Aneksie WSI jest ponad 500 nazwisk zmienionych na polskie, prawnicy, politycy, etc... było o tym parę lat temu."

  A to niedobre WSI! Szantażowali czosnkowych znajomością niewygodnych faktów z przeszłości. Nieładnie, nieładnie ;-) A w zasadzie jak pięknie. I może właśnie dlatego nie łyknęli kitu o broni masowego rażenia w Iraku? Jeśli tak, to niech dalej ich tak wykorzystują. Na zdrowie. Nasze. Bo AM już nic nie pomoże.

  Dzięki za wizytę :-)

  Ukłony
 • @miarka 12:50:35
  "Mało tego - i sami ludzie WSI mają bezpośrednie powiązania z centralą amerykańsko żydowską."

  Wroński kiedyś powiedział, że z alkoholizmu można się wyleczyć. Od Ruskich nie...
  Jeśli ludzie WSI byli szkoleni w ten sam, albo chociaż podobny sposób, to mam nadzieję, że ten postbolszewicki usrael wyzionie dzięki nim ducha dużo prędzej. Właśnie dzięki tym powiązaniom.
 • @Jasiek 22:15:31
  Niestety nie wyzionie , ma przecież FED . Ave.
 • @Repsol 23:08:37
  "ma przecież FED"

  Jeden szturm na Bastylię już był ;-)
  Tu i tam podgrzać atmosferę...

  Jest jeszcze kwestia Trumpa - niby jest obstawiony, ale jako prezydent może właśnie ze względu na FED wprowadzić... stan wojenny. Wtedy CIA, FBI, ścierwomedia będą "trochę" przyblokowane. Według najlepszych wzorców ;-) Z demokracją nie ma żartów.

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Jasiek 23:21:48
  " Z demokracją nie ma żartów. " Wybacz wolę Niepodległość jak tą niby demokracyję .Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:31:52
  "Wybacz wolę Niepodległość jak tą niby demokracyję"

  Oczywista oczywistość. Ale poruszyłem wątek USA. Łudzę się, że Trump został rzeczywiście wybrany demokratycznie. I ewentualny stan wojenny przez niego wprowadzony nie byłby wymierzony w społeczeństwo USA tylko w instytucje takie jak wspomniany przez Ciebie FED czy FBI, CIA, media głównego ścieku, korporacje itd. Gwardia i armia może jeszcze nie są tam do końca skołowane. Zwłaszcza gwardia.

  W Polsce takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę w moim zdaniem, ponieważ prezydent nie jest z poza układu. Po Mirosławcu i "Smoleńsku" z armią też nie jest chyba najlepiej. A z gwardią to już w ogóle ;-(
 • @Jasiek 09:52:09
  Ujawniono tajny dokument niemieckiej armii. To sześć scenariuszy potencjalnych zagrożeń. Tygodnik Der Spiegel wszedł w posiadanie dokumentu, w którym planiści niemieckiej armii. Jego autorzy przewidują sześć możliwych scenariuszy, które mogą stanowić zagrożenie dla Niemiec i świata.
  Czego boją się Niemcy? Według autorów raportu najgroźniejszy dla Niemiec jest rozpad UE – albo jako powolny proces, gdzie kolejne państwa odchodzą jedno po drugim, albo jako natychmiastowa erozja unijnych struktur władzy. Ma to według nich doprowadzić do ogólnoeuropejskiego kryzysu. Niewiele w jego uśmierzeniu pomogą Stany Zjednoczone i ostatecznie sojusz pomiędzy Europą Zachodnią i USA zostanie zniszczony.

  Oczywiście jest to najgorszy możliwy – z niemieckiej perspektywy – wariant. Autorzy zauważają jednak, że wystarczy zahamowanie postępu integracji i kilka państw opuszczających UE na wzór

  Wielkiej Brytanii aby Europa przestała się liczyć na światowych rynkach.
  Niemcy boją się również tego, że państwa Europy Wschodniej i Centralnej, jak Polska, Węgry czy Słowacja, powołają coś w rodzaju własnej Unii – nazywanej przez nich Blokiem Wschodnim. Zjednoczenie wschodu i wyrwanie się spod wpływu UE może całkowicie przeorientować sytuację geostrategiczną Niemiec i obniżyć ich znaczenie polityczne.

  Ryzyko radykalizacji

  Niemieckie wojsko obawia się także napięć wewnętrznych i wzrostu ekstremizmu. Nie chodzi tutaj tylko o ekstremizm religijny i związany z nim terroryzm, ale także o wzrost znaczenia skrajnie lewicowych czy prawicowych partii i organizacji. Niemcy doskonale wiedzą z czym to się wiąże – nie tak znowu dawno temu lewicowy terroryzm Rote Armee Fraktion i podobnych grup był dla nich większym problemem niż obecny terroryzm islamski. Już teraz organizacje polityczne z obu stron barykady działają zdecydowanie brutalniej niż jeszcze dekadę temu, i nic nie wskazuje aby proces ten miał zahamować.

  Zagrożenie może też być natury ekonomicznej. Autorzy raportu zwracają uwagę na to, że w niektórych państwach EU może powrócić tzw. kapitalizm państwowy – system, gdzie pozornie wolny rynek jest pod bardzo dużą kontrolą państwa, jak dzieje się dziś w np. Rosji. Może to doprowadzić do protekcjonizmu gospodarczego poszczególnych państw i zahamowania globalizacji. Niemcy są trzecim największym eksporterem na świecie, a w zeszłym roku różnica pomiędzy eksportem a importem wyniosła rekordowe 310 miliardów dolarów. Zamknięcie granic dla towarów i narzucenie ceł oznaczałoby, że potężna niemiecka gospodarka przeżyłaby kryzys, który mógłby spowodować zawalenie się ich rozbudowanego systemu świadczeń socjalnych i spowodowany tym kryzys wewnętrzny.

  Niemieckie Ministerstwo Obrony zwraca uwagę, że ten raport ma funkcje czysto analityczne i nie wiążą się z nim żadne konkretne decyzje. Można jednak spekulować, że – podobnie jak dzieje się to w chociażby USA – posłuży on do planowania uzbrojenia, liczebności czy struktury armii.

  Sam fakt, że niemieckie wojsko przygotowało taki dokument jest poniekąd sensacją. Praktyka pisania tego typu analiz dotychczas była kojarzona raczej z państwami anglosaskimi, a niemieckie wojsko wolało unikać przewidywań geopolitycznych w tak szerokim horyzoncie czasowym, głównie z racji ich małej dokładności. Według Der Spiegel powodem zmiany podejścia niemieckich wojskowych mogła być aneksja Krymu przez Federację Rosyjską i wybuch wojny na Ukrainie, który zastał ich całkowicie nieprzygotowanych.
 • @Jasiek 09:52:09
  Bundeswehra przygotowuje się do rozpadu UE i ćwiczy scenariusz wojny z Polską! „Der Spiegel” dotarł do utajnionego raportu niemieckiego ministerstwa obrony, z którego wynika, że niemiecka armia przygotowuje się do ewentualnego rozpadu Unii Europejskiej i konfliktu pomiędzy jej dotychczasowymi zachodnimi i wschodnimi członkami. Raport „Prognoza strategiczna 2040” powstał w lutym i zakłada m.in. wariant „Zachód kontra Wschód”. Według tego wariantu kilka krajów Europy Środkowo-Wschodniej wyłamuje się z UE i zakłada swój własny Blok Wschodni, który dostaje się w orbitę wpływów rosyjskich i staje się wrogiem Niemiec. W świetle takich założeń słowa niemieckiej minister o wspieraniu „zdrowego, demokratycznego oporu młodego pokolenia w Polsce” nie brzmią już tak niewinnie, jak chciałaby to przedstawić niemiecka dyplomacja. Inny wariant wojenny ćwiczony przez Bundeswehrę to „Wielobiegunowa Konkurencja”. Zakłada on „wzrost ekstremizmu” w Europie i podejmowanie przez dotychczasowych członków UE „prób szczególnego podejścia do rosyjskiego modelu kapitalizmu państwowego”. Inne scenariusze również zakładają, że państwa europejskie odrzucają globalizację i idą drogą „kapitalizmu państwowego”, co ma spowodować rozpad UE i zagrożenie dla Niemiec. Jak widać, koncepcja niemiecka zakłada, że rozpad Unii Europejskiej jest wielce prawdopodobny, a jeśli do niego dojdzie, Niemcy będą walczyć z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Skoro Niemcy nie przewidują możliwości, w której Międzymorze traktowane jest jak partner, a nie jak wróg, to znaczy, że naprawdę trzeba się zbroić.

  Źródło: express.co.uk


  PS...Ciekawe kto zaplanował te ćwiczenia. Przecież armia niemiecka nie sztabu generalnego. To chyba mają na myśli Kalifat Niemiec. A co na to NATO, UE i lewactwo? Przecież to czysty rasizm i mowa nienawiści. Słyszałem przepowiednię, według której Niemcy zaatakują w niedalekiej przyszłości Polskę i wjadą aż do 1/3 kraju. Szczęście w nieszczęściu, że według przepowiedni Polska ma dać sobie z nimi radę i uciekną z podkulonymi ogonami szybciej, niż wjechali.
 • @kula Lis 67 15:34:30
  "Skoro Niemcy nie przewidują możliwości, w której Międzymorze traktowane jest jak partner, a nie jak wróg, to znaczy, że naprawdę trzeba się zbroić."

  Czuję, że dostaną wpier... i będą spier...

  Im szybciej zbierzemy się do kupy w Międzymorze, tym lepiej. Nawet pod amerykańskim patronatem - wtedy jak tylko te skur... ruszą d... to wolę nie być w ich skórze, bo w grę mogą wejść taktyczne nuki na tych skur..nów. I trochę wojska spalonego napalmem. Będą się drzeć kur... ale nie będzie zmiłuj.

  Mam ich dość. Kwestię niemiecką trzeba rozwiązać ostatecznie.
  Ot i co.

  Wielkie dzięki za komenty i zawarte w nich info.
 • @Jasiek 21:41:17
  NATO i UE boi się wojny nuklearnej z Rosją.

  Miedzymorze ma być pierwszym krokiem do utworzenia kolejnego paktu militarnego USA, Polska, Ukraina, Litwa, Łotwa, Rumunia, Czarnogóra - wszyscy których uda się zwerbować z byłych WNP i o korzeniach Słowiańskich.

  Później wystarczy pretekst to zerwania sojuszu w NATO, np rozpad UE.

  Już bez hamulców ze strony zachodnich państw europejskich, zostaniemy przez USA wkręceni w wojnę z Rosją.

  I TU NIEMCY PRZEWIDUJA BARDZO DALEKOWZROCZNIE ROK 2040. Rosja wygrywa konflikt z USA i Międzymorzem. Byłe kraje WNP znowu znajdują się w strefie wpływów Rosyjskich. Powoli odbudowują swój potencjał, stają się za kilka lat zagrożeniem dla zachodu, w pierwszej kolejności dla Niemców.

  To nic złego,- to strategia , jeden z scenariuszy. Polski Rząd daje powody by Niemcy budowali takie scenariusze.

  Szkoda że polscy politycy nie myślą perspektywicznie i nie są zdolni do jakiegoś planowania strategii dla Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej