Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 15167 komentarzy

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

"Mama+"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

500+ nie wypaliło, demografia leży, gospodarka też...

 Pomimo programu "500+" dzietność kobiet nadal jest na katastrofalnym poziomie, państwo nadal zabiera obywatelom tak dużo pieniędzy, że nie mogą oni mieć dzieci, gospodarka nadal jest hamowana patologią prawną i podatkową, a do wszystkiego doszły jeszcze problemy jakie tworzy rząd w związku z pandemią wirusa.

Co robić?
Proponuję każdej kobiecie, która zdecyduje się urodzić trójkę dzieci wypłacić świadczenie nazwane roboczo "Mama+" w wyskokości ok. przeciętnego wynagrodzenia. Skąd wziąć pieniądze? Należy zlikwidować program "500+" (ok. 20 mld zł) oraz powiatowy szczebel samorządu (ok 100 mld) Razem otrzymamy kwotę ok 120 mld zł.
Świadczenie można wypłacać aż do momentu osiągnięcia przez dzieci ukończenia nauki, a potem kobieta zaczyna otrzymywać świadczenie emerytalne, ale to które proponowałem wcześniej czyli ustalane globalnie.
Należy jednak zwrócić uwagę, że obecnie przeciętne wynagrodzenie przekroczyło wprawdzie znacznie 5 tys. zł jednak wypłacanie świadczenia w tej wysokości z jednoczesnym potrącaniem składek na FUS/ZUS/KRUS oraz PIT obniży kwotę świadczenia tak znacznie, że efekt zabiegu będzie taki sam jak programu "500+" czyli... demograficznie żaden (jedyny wzrost jaki nastąpił to wzrost biurokracji i deficytu). Należy zatem wprowadzając świadczenie "Mama+" jednocześnie zlikwidować składki FUS/ZUS/KRUS , PIT i wprowadzić globalne ustalanie świadczeń (GUŚ).
Oczywiście do ustalenia pozostają kwestie bardziej szczegółowe- np: jakie w świetle programu "Mama+" powinno być podejście do kobiet, które doświadczyły ogromu nieszczęścia bezpłodności (adopcja?), jak potraktować małżeństwa (inne związki?) które nie mogą mieć dzieci z powodu niepłodności mężczyzny, co z kobietami, które z racji wieku nie mają już szans na urodzenie trójki dzieci, a co najwyżej jednego lub maksymalnie dwójki? Jak program powinien działać w przypadku gdy kobieta urodzi 4 lub więcej dzieci? (dodatek?) To są bardzo ważne pytania, ale mają one jednak tylko charakter uzupełniający do głównej koncepcji programu "Mama+" czyli: "świadczenie w zamian za urodzenie i wychowanie trójki dzieci oraz prowadzenie domu".
Żeby zatem wszystko razem zadziałało mamy do wprowadzenia jako konieczne:
- Globalne ustalanie świadczeń (likwidacja składek na ZUS/KRUS/FUS)
- Uproszczony niski VAT (jedna strona zamiast miliona)
- "Ustwę Wilczka"
- Program "Mama+" 
- Suwerenność monetarną
- Likwidację PIT.
Co to wszystko nam da? 
- prawdziwą tarczę antywirusową
- poprawę sytuacji demograficznej
- w raczej krótszej niż dalszej perspektywie pobudzenie aktywności ekonomicznej Polaków.
Proszę zwrócić także uwagę, że program "Mama+" bardzo dobrze zazębia się z koniecznością zmniejszenia w Polsce biurokracji. Z jednej strony jego wprowadzenie będzie powiązane z likwidacją powiatów, ale z drugiej strony kobiety same mając do wyboru pracę w "sektorze biurokratycznym" lub "karierę na kasie" za dość niskie z reguły wynagrodzenie lub bycie w domu przy mężu i z pociechami, raczej wybiorą to drugie, zwłaszcza że świadczenie "Mama+" nie będzie miało potrącanych tych kretyńskich składek na FUS/ZUS/KRUS oraz PIT ponieważ te będą zlikwidowane.
Pondato odpływ pracowników z rynku pracy na świadczenie "Mama+" dodatkowo zabezpieczy (mam nadzieję, że w niezbyt licznych przypadkach) pracowników przez utrzymaniem na poziomie netto wynagrodzeń pomimo likwidacji w/w składek i PIT. Zakładam bowiem, że część pracodawców zamiast wypłacić pracownikom pensje w wysokości równej wcześniejszym pensjom brutto może chcieć wykazywać tendencje do obniżenia wynagrodzeń na zasadzie, że "jak pracownikowi wcześniej wystarczyło 2 tysiące to i teraz wystarczy". Odpływ pracowników na świadczenie "Mama+" powininen takie niekorzystne zjawisko ograniczyć i wzmocnić w tym zakresie efekt wprowadzenia "Ustawy Wilczka".
Mogą powstać ponadto zarzuty, że program "Mama+" to kolejny etap budowy państwa socjalistycznego. Jednak proszę zwrócić uwagę, że proponuję aby środki na pokrycie tego programu czerpać z likwidacji biurokracji, wprowadzenia "Ustawy Wilczka" i aktwizacji ekonomicznej społeczeństwa poprzez likwidację i obniżanie obciążeń fiskalnych. Faktem jest, że program "Mama+" to świadczenie socjalne, ale państwo realizujące funkcje socjalne nie jest jeszcze państwem socjalistycznym.
Czy wprowadzenie programu "Mama+" może być zatem rozwiązaniem problemu demografii w Polsce?
Zalety jakie widzę:
- wszystkie konieczne zmiany są do przeprowadzenia tylko na papierze.
- Polacy (poza biurokracją) nie będą musieli ponosić żadnych wyrzeczeń.
- Pandemia może sprzyjać korzystnym zmianom (najpierw zawieszenie a potem likwidacja składek i PIT, uproszczenie VAT) 
(Na marginesie- postulaty uzupełniające  w/w propozycje:
- wybór sędziów i komendantów policji przez społeczeństwo
- powszechny dostęp do broni dla pełnoletnich i niekaranych.
- przywrócenie kary śmierci
- wiążąca moc refernedum
- zakaz GMO, 447, 5G, 1066
- zakaz przymusu szczepień
- wyjście z NATO i UE
- utworzenie co najmniej kilkumilionowej OT
- powrót do ekologicznego i ekstensywnego rolnictwa rodzinnego.)
 

KOMENTARZE

 • 5*
  "Zalety jakie widzę:
  - wszystkie konieczne zmiany są do przeprowadzenia tylko na papierze.
  - Polacy (poza biurokracją) nie będą musieli ponosić żadnych wyrzeczeń.
  - Pandemia może sprzyjać korzystnym zmianom (najpierw zawieszenie a potem likwidacja składek i PIT, uproszczenie VAT)
  (Na marginesie- postulaty uzupełniające w/w propozycje:
  - wybór sędziów i komendantów policji przez społeczeństwo
  - powszechny dostęp do broni dla pełnoletnich i niekaranych.
  - przywrócenie kary śmierci
  - wiążąca moc refernedum
  - zakaz GMO, 447, 5G, 1066
  - zakaz przymusu szczepień
  - wyjście z NATO i UE
  - utworzenie co najmniej kilkumilionowej OT
  - powrót do ekologicznego i ekstensywnego rolnictwa rodzinnego.)
  "

  Zwłaszcza "przywrócenie kary śmierci"! No i tutaj się nie zgadzam! Niestety! Zamiast postulowanej "kary śmierci" proponuję banicję. Tak! do Włoch, Grecji, Rumunii albo na Węgry. :)
  Nie zgadzam się, obywatelsko, na wprowadzanie :"kary śmierci"!

  nie, żebym nie miał zaufania do Jaśków, bo mam bezgraniczne, ale to nie Jaśki będą trzymać wskazujący na cynglu, i tyle.
  :)
 • @Autor
  "wyjście z NATO i UE". -

  --- A czy bomby, które spadłyby na polskie miasta (jak w 1999 roku na Jugosławię), nie byłyby ceną, którą byśmy zapłacili za tę decyzję?

  Pozdrawiam.

  PS. Oczywiście oceniam wysoko Pański tekst :)
 • @zygmuntbialas 21:48:55
  Bombardowanie "demokracją" to rzeczywiście realna groźba. Dlatego ważne jest utworzenie OT. Ale warto też zauważyć, że w zasadzie takie bombardowanie mogą tylko przeprowadzić USA. Są teraz zajęte Chinami i "pandemią" (rozgrywka wewnętrzna? aresztowania?) Doszły mnie nawet pogłoski, że Trump już przynajmniej w części przejął kontrolę nad FED... Chyba oś Ziemi się przesunie jak tak dalej pójdzie ;-)
  Oczywiście wolałbym najpierw wyjść z UE - mam wrażenie, że ci się bardziej wtrącają w gospodarkę niż NATO. Tym ostatnim zależy bardziej na przestrzeni korzystnie umiejscowionej w stosunku do Rosji. Poza tym "kupiliśmy" te nieszczęsne F35, więc może dadzą nam na jakiś czas spokój. Jak już się wzmocnimy bez unijnego balastu na plecach, można będzie pomyśleć o następnym etapie. Teraz jednak demografia i finanse. Bo znikniemy.

  Bardzo Panu dziękuję za odwiedziny, komentarz i ocenę.

  Ukłony
 • @JimA 21:46:11
  "Niestety! Zamiast postulowanej "kary śmierci" proponuję banicję. Tak! do Włoch, Grecji, Rumunii albo na Węgry. :)"

  A czymże to Ci się Szanowny JimA Włosi, Grecy, Rumuni lub Węgrzy narazili, że tak ich pokarać chcesz?
  No i poza tym to jak utworzyć OT bez powszechnego dostępu do broni, a ten wprowadzić bez kary śmierci za morderstwo? I jak bronić suwerenności monetarnej bez OT? To się wszystko zazębia.

  "Nie zgadzam się, obywatelsko, na wprowadzanie :"kary śmierci"!"

  Mi natomiast sobie ciężko wyobrazić skazanie mordercy na banicję. Ktoś zostanie zamordowany, bliscy będą cierpieć, a ten sobie będzie bimbał za granicą. To się nie dodaje. Widać na blank. Przemyśl, proszę sprawę.

  Dzięki za 5*, odwiedziny i komentarz :-)

  Ukłony
 • @JimA 22:09:31
  Bez spamu proszę... :-)
 • @Jasiek 22:09:25
  "A czymże to Ci się Szanowny JimA Włosi, Grecy, Rumuni lub Węgrzy narazili, że tak ich pokarać chcesz?"- ależ broń Boże niczym! Ja tylko protestuję w kwestii zabijania.
  "No i poza tym to jak utworzyć OT bez powszechnego dostępu do broni, a ten wprowadzić bez kary śmierci za morderstwo? I jak bronić suwerenności monetarnej bez OT? To się wszystko zazębia."
  - odpowiadam:
  Nie mam nic przeciwko powszechnemu dostępowi do broni, kul, granatów itd. :) Tak, uważam, że powinniśmy być uzbrojeni po zęby. :)!

  "Mi natomiast sobie ciężko wyobrazić skazanie mordercy na banicję. Ktoś zostanie zamordowany, bliscy będą cierpieć, a ten sobie będzie bimbał za granicą."
  Oczywiście, że się zgadzam. Tak! Masz rację!- ... wiem gdzie błąd jest. Otóż widzisz Pan, Panie Jaśku, ja pewnie dłużej żyję na tym świecie niż Pan, co w ogóle nic nie znaczy, oprócz jednej małej kwestii: Uważaj! jeżeli zalegalizujesz karę śmierci, zawsze ciążyć Ci/ i na Tobie będzie dowód, a w wypadku "pomyłki" lub "premedytacji" procesowej poniesiesz karę równą proponowanej. Miej zawsze to na uwadze. :)
  Inaczej jeszcze: ludzie zwykle nie mordują. ... nikt nie mówi, żeby mordercę wysyłać do Włoch. Mamy więzienia- tak? Ale nie musimy mieć kary śmierci. Po prostu.
 • @JimA 22:27:11
  "Uważaj! jeżeli zalegalizujesz karę śmierci, zawsze ciążyć Ci/ i na Tobie będzie dowód, a w wypadku "pomyłki" lub "premedytacji" procesowej poniesiesz karę równą proponowanej."

  Od zbierania dowodów jest okres śledztwa. Poza tym pomyłka sądowa to nie morderstwo z premedytacją. Poza tym jestem zdania, że kara główna powinna być wymierzana tylko w przypadkach nie budzących wątpliwości.
  Weź też, proszę, pod uwagę, że od wprowadzenia tej kary zależeć może także życie innych osób. Przykład? Bardzo proszę: dr Jaśkowski powiedział w jednym z filmów o ministrze zdrowia, który dopuścił do użytku w Polsce lewe szczepionki z Korei Pd. Wiesz co było łapówką? Laptop... Żałosne? A jakże. I tylko pomyśleć jakim sk... m musiał być ten minister, że ryzykował zdrowiem i życiem innych. Szkoda, że nie dostał kary głównej. I tak - korupcja wśród urzędników państwowych powinna być karana śmiercią. Dwa, trzy wyroki i spokój na dekadę, może dwie. Plus zaoszczędzone zdrowie i życie innych. I co? Nie powinno się? Bo gdzie tak jest napisane?
 • @Jasiek 22:41:18
  "Poza tym pomyłka sądowa to nie morderstwo z premedytacją"- wytłumacz to "ofierze"!
  "Poza tym jestem zdania, że kara główna powinna być wymierzana tylko w przypadkach nie budzących wątpliwości."- no i to Cię "usprawiedliwia"! tylko, że wiesz: że dobrymi intencjami jest piekło brukowane.

  "Przykład? Bardzo proszę: dr Jaśkowski powiedział w jednym z filmów o ministrze zdrowia, który dopuścił do użytku w Polsce lewe szczepionki z Korei Pd. Wiesz co było łapówką? Laptop... Żałosne? A jakże. I tylko pomyśleć jakim sk... m musiał być ten minister, że ryzykował zdrowiem i życiem innych. Szkoda, że nie dostał kary głównej. I tak - korupcja wśród urzędników państwowych powinna być karana śmiercią. Dwa, trzy wyroki i spokój na dekadę, może dwie. Plus zaoszczędzone zdrowie i życie innych. I co? Nie powinno się? Bo gdzie tak jest napisane?"

  - Ale! od wprowadzania ludzi w błąd- ochrony przed- są "służby", tak? No tylko widzisz, nikt nie wie co jest prawdą a co fałszem. :) Nieźle to zagnało.

  Inaczej. Teraz posłuchaj! i pomyśl:

  Po co wprowadzać jakiekolwiek "przepisy": pt.: kara śmierci, w chwili, sytuacji, w momencie: kiedy /jak sam postulujesz/ każdy ma broń ( jeśli trzeba) i stanowi sam prawo na własnym terenie; choćby to były 4m2. ?:)

  Rozumiesz?
 • @JimA 22:58:47
  "- Ale! od wprowadzania ludzi w błąd- ochrony przed- są "służby", tak?"

  - Służby nie są wszechmocne - czasem mogą czegoś nie upilnować.
  - Część agentury może się przewerbować.
  - Nie wszystko powinno podlegać służbom - nie chcę totalniactwa.

  To tyle jeśli chodzi o służby.

  -----------

  "Po co wprowadzać jakiekolwiek "przepisy": pt.: kara śmierci, w chwili, sytuacji, w momencie: kiedy /jak sam postulujesz/ każdy ma broń ( jeśli trzeba) i stanowi sam prawo na własnym terenie; choćby to były 4m2. ?:)

  Rozumiesz?"

  - Rozumiem, że ten kto ma broń, może czasem zostać zaskoczony. Proste? ;-)

  - Nigdzie nie pisałem, że każdy sam stanowi prawo na własnym terenie.
 • @Jasiek 23:28:47
  "Rozumiem, że ten kto ma broń, może czasem zostać zaskoczony. Proste? ;-)"
  - no jeśli tak to "wybacz" :) A teraz tłumaczę:
  - niezależnie czy masz broń czy nie, w świecie gdzie grasują bandyci /bo tak napisałeś i nawet prawo próbujesz spisać/ nigdy nie możesz sobie pozwolić, żeby Cię nawet mucha zaskoczyła... z kałachem lub bez, nie iwem z czym tam, z procą...
  Nie! JAsiek! no nie daj się zaskoczyć! :)

  "Nigdzie nie pisałem, że każdy sam stanowi prawo na własnym terenie."- nie, nie pisałeś, dlaczego?
 • @JimA 23:40:12
  "A teraz tłumaczę:
  - niezależnie czy masz broń czy nie, w świecie gdzie grasują bandyci /bo tak napisałeś i nawet prawo próbujesz spisać/ nigdy nie możesz sobie pozwolić, żeby Cię nawet mucha zaskoczyła... z kałachem lub bez, nie iwem z czym tam, z procą..."

  To "A teraz tłumaczę" to wygląda jakbyś zaczynał kombinować jak koń pod górę... :-) Temat jest na to zbyt poważny.
  Nie wciskaj mi, proszę, w klawiaturę tego, czego nie napisałem.

  Muszę udać się na spoczynek.
  Dziękuję Ci za podzielenie się wątpliwościami.

  Ukłony
 • @Jasiek 23:46:33
  "To "A teraz tłumaczę" to wygląda jakbyś zaczynał kombinować jak koń pod górę... :-) Temat jest na to zbyt poważny.
  Nie wciskaj mi, proszę, w klawiaturę tego, czego nie napisałem."-
  - no ale to nie odwracaj kota ogonem! :)
  no. Kolorowych snów:)
 • @JimA 23:56:58
  "- no ale to nie odwracaj kota ogonem! :)"

  Co takiego?
  Wyjeżdżasz z jakąś idiotyczną banicją zamiast kary śmierci, jak wyjaśniam to wciskasz mi w klawiaturę, to czego nie napisałem i jeszcze potem piszesz żebym nie odwracał kota ogonem? Czy to nie przypadkiem "logika" członka PO? A może rezultat edukacji opartej o rozwiązywanie testów "abc"?
  Aż nie wiem czy się śmiać, czy banować...
 • @JimA 23:56:58
  Ostrzegawczo i uroczyście wręczam Ci treningową koszulkę z napisem "Banik Ostrava"(copy right by Trybeus) - potrenujesz, przewietrzysz się, ochłoniesz, będzie dobrze ;-DDDD

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej