Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 15167 komentarzy

:-)

Jasiek - Jeszcze Polska nie zginęła. Isten, áldd meg a magyart.

"Futra", wojna, świrus, Chiny...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podejrzewam czyszczenie zaplecza.

 Szanowny Krzysztof J. Wojtas w swoim wpisie* (link poniżej) zasugerwał możliwość, że wprowadzenie ustawy dotyczącej hodowli zwierząt może być próbą zniszczenia przez Jarosława Kaczyńskiego koalicji, aby odsunąć premiera Morawieckiego od władzy, co może być pomocne w uniknięciu konflitku zbrojnego z Białorusią.

 Ale czy za decyzją JK nie stoi jeszcze ktoś inny? W nocy przyszła mi do głowy myśl, że to mogą być... Chiny.

Celem byłoby zniszczenie koalicji chodzącej na usraelskiej smyczy. Wiemy, że ostatnio Chiny pozbyły się amerykańskich papierów wartościowych o wartości 200 mld $, co stanowi poważny cios w siłę dolara. Co więcej, Chiny zapowiedziały, że to tylko 25% tego co mają, a zatem operację mogą jeszcze powtórzyć 3 razy. Pamiętamy jednocześnie jak skończyli przywódcy Iraku i Libii gdy tylko zdecydowali się na ruch mogący osłabić siłę dolara. A to jednak nie był jeszcze ten poziom zagrożenia dla amerykańskiej waluty. Istnieje zatem poważne niebezpieczeństwo, że pomiędzy Chinami i USA może dojść do konfliktu zbrojnego. Bardzo ważne dla USA jest w tej sytuacji odwrócenie uwagi Rosji od pomocy Chinom. I tu już jest miejsce na "tradcyjnego" harcownika w toczącej się od setek lat Wielkiej Grze** (niestety polskiego harcownika - vide powstania listopadowe, styczniowe i chyba niedoszłe związane z Gietrzwałedem***), który od zachodu (oczywiście po nowej wersji "prowokacji gliwickiej") zaatakuje Rosję lub przynajmniej udzieli swojego terytorium do takiego ataku.

Czy Rosjanie i Chińczycy o tym wiedzą? OK, już nie zadaję głupich pytań.

Rosjanie wiedzą, że usraelici po opanowaniu rządów w Polsce, próbują wcisnąć się na Białoruś i opanować wejście do Bramy Smoleńskiej****, dlatego taktyczne przerzucenie akcji z Białorusi do Polski może odciążyć trochę trzeszczące smoleńskie wrota na Moskwę, a uwalenie prousraelskiej koalicji, rozpisanie nowych wyborów i dosypanie głosów "komu trzeba" spowoduje przynajmniej częściowe (ale wobec skali niebezpieczeństwa, to nie wiem czy w grę będą wchodzić jakiekolwiek częściowe rozwiązania)  odciążenie tyłów Rosji i Chinom podczas konfliktu na Pacyfiku. A to może oznaczać, że "Magdalenka" oświetlając sobie drogę menorą z wiadomego stołu rozmów, odjedzie ponownie do... "Smoleńska".

Co to może oznaczać dla Polaków? Jeśli dosypanie głosów będzie zrobione poprawnie, to możemy odzyskać dostawy do Białorusi, Rosji i Chin, tańsze dostawy gazu i ropy oraz pozbycie się okupacji "Magdalenki" (a zapewne i "strasznej pandemii") być może i obcych wojsk. Szkodliwą ustawę zmieni natomiast już nowy sejm. Może nawet szybciej niż tę o IPN (wiem, to wygląda złośliwie).

Pozornie może się to wydawać zbyt piękne, ale jeśli idzie się pozbyć papierów za 200 mld $, to czemu nie dosypać głosów "gdzie trzeba"? Tym bardziej, że próby już były i mimo swoje spektakularności wypadły nader pomyślnie. W dodatku atomowy niedźwiedź raczej wtedy działał przy nich sam, teraz ma do pomocy smoka. Razem wiedzą już też, że co atlantyści/banksterka by nie mówili, to zawsze knują. 

Linki:

*     - cygnus.neon24.pl/post/157704,zwierzeta-a-polityka

**   - pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Gra

***  - pl.wikipedia.org/wiki/Objawienia_w_Gietrzwa%C5%82dzie

**** - pl.wikipedia.org/wiki/Brama_Smole%C5%84ska

 

 

 

KOMENTARZE

 • Zbyt piękne aby było prawdziwe.
  Obyś miał Jaśku rację!!
 • a
  Wszystko wskazuje, że Morawiecki zawarł jakiś deal - to jakieś zamierzenie o charakterze ponadpaństwowym w którym musimy uczestniczyć.
  Covid-19 to tylko hutzpa z tym powiązana - przygotowująca. Białoruś - mogła być traktowana jako zapalnik.

  Na takie układy wskazuje zablokowanie ustawy o braku odpowiedzialności za decyzje w stanie zagrożenia.
  I nie chodzi o to, co było, ale o to, co będzie.

  Gra jest znacznie większa niż nasze wyobrażenia - zadziwia, że nie ma przecieków.
  Czarno widzę.
 • @władek 15:14:29
  Też myślę, że zbyt piękne, ale cuda się zdarzają. Dosypywanie głosów też.
  A Rosja i Chiny wiedzą, że Polska z tymi władzami na 100% będzie robić za harcownika. Myślę, że ta głupia ustawa to będzie jednak za mało, żeby uwalić koalicję i myślę, że kremlowskie szachisty posuną się trochę lub dużo dalej. Sprawa pojawiła się w okolicach 17 września... czyżby omen?
  Jak nie wypalą manewry z ustawami, sondażami itp, to może znów operacja na wzór "Smoleńska"....
  Wiem, że idzie na wojnę, a wtedy nie ma żartów. Zaplecze musi być czyste.
 • @Jasiek 15:25:30
  Musi iść na wojnę, bo jankesy mają coraz mniej czasu. Jeśli wojna to teraz, a nie za 10lat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:25:09
  "Gra jest znacznie większa niż nasze wyobrażenia - zadziwia, że nie ma przecieków.
  Czarno widzę."

  Za to możemy snuć domysły :-) Co do czarnowidztwa, to nie możemy zapominać, że po nocy przychodzi dzień, a zaangażowanie samej Towarzyszki Panienki do przeprowadzenia castingów (I to na jutub! Ach! Co za poniżenie ;-DDD) nie może być przypadkowe.
  Ja mam nadzieję na żelazną kurtynę na Odrze i Nysie Łużyckiej, ewakuację obcych wojsk, normalny handel z Rosją, Chinami i Białorusią, usunięcie banderowskiego nowotworu na Ukrainie (przy żelaznej kurtynie będzie znacznie ułatwione), suwerenność monetarną (mam wrażenie, że Ruscy i Chińczycy mają genetycznie gdzieś mieszanie się w sprawy obcych walut) i... powrót do ekstensywnego rolnictwa, likwidację składek zus, krus, znakomitej większości podatków, "Ustawę Wilczka", Obronę Terytorialną na kilkanaście milionów żołnierzy, zakaz adopcji zagranicznej, polski przemysł itd...
  Dziękuję Panu za odwiedziny i zainspirowanie do wpisu.
  Serdecznie pozdrawiam.
 • @zbig71 15:38:53
  "Musi iść na wojnę, bo jankesy mają coraz mniej czasu. Jeśli wojna to teraz, a nie za 10lat."

  Zgadza się. Obyśmy tylko nie dali się wrzucić do pieca jak w 1939. Tym razem główny teatr działań wojennych może być na Pacyfiku, i naszym zadaniem powinno być siedzieć cicho. Każdy kto będzie namawiał do ataku na atomowego niedźwiedzia (co grozi zdmuchnięciem Polski- próbka była w... Bejrucie, a powtórek w Polsce może być "skolka ugodna") powinien zostać skutecznie przywołany do porządku.

  Dziękuję za wizytę i komentarz.

  Ukłony
 • @Jasiek 15:43:20
  Ty naprawdę masz super..:)
  Też chciałbym mieć takie fajne kolorowe sny :) Ja niestety mam koszmary...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:57:55
  "Też chciałbym mieć takie fajne kolorowe sny :) Ja niestety mam koszmary..."

  Ale ja też się boję, że rozdrażniony atomowy niedźwiedź straci cierpliwość i prewencyjnie zdmuchnie Polskę przed poważniejszym konfliktem.

  Dzięki za wizytę.

  Ukłony
 • @Jasiek 16:25:04
  Polski nie ruszy bo to byłoby absurdalne. Prędzej wyparuje LA. Mamy tam kogoś?... :))
 • @Jasiek 16:25:04
  No właśnie, pisowcy we włażeniu w odbyt jankesom nikomu nie dadzą się wyprzedzić. Oni dadzą dyla, my pójdziemy na proszek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:23:25
  "Prędzej wyparuje LA. Mamy tam kogoś?... :))"

  Jejku, jejku! Jagienka! Trzeba ratować Jagienkę! ;-DDD
 • @zbig71 17:25:09
  "Oni dadzą dyla, my pójdziemy na proszek."

  Jeśli chłopi ze WSI umiejętnie dosypią głosów gdzie trzeba, to unikniemy zagłady... "Wieś" to ostatnia nadzieja żeby zrobić porządek na Wiejskiej...
  Ale się narobiło :-(
 • @Autor
  "Chiny pozbyły się amerykańskich papierów wartościowych o wartości 200 mld $, co stanowi poważny cios w siłę dolara."

  No i co z tego? Chiny "uwolniły" 200 mld. $ na rynek, a Rothschild lub inny Szlangbaum zapisał je na swoim koncie. Żadna nadpodaż pieniądza na rynek nie wpłynie. Te wszystkie "zapisy księgowe" (akcje, obligacje itp. itd.) mają moc i wartość kartki papieru, na której zostały zapisane. Ekonomia już dawno nie ma nic wspólnego z tym, co większość ludzi rozumie pod tym pojęciem.

  Wartość pieniądza utrzymywana jest sztucznie, żadne procesy rynkowe nie mają na nią wpływu, gdy tylko capo di tutti capi tak postanowi.

  Ekonomia to nie nauka to sztuka. Sztuka jest reżyserowana i występują w niej aktorzy...
 • @Autor
  *5

  Na pierwszy rzut oka sytuacja do złudzenia przypomina tę z 2006 roku, kiedy prezes decydując się na przyspieszone wybory, przekazał władzę PO. W tle tego manewru, Kaczyńskiemu udało się zaorać na amen Samoobronę i LPR.
  Prezes musiałby być totalnym kretynem, aby zastosować dzisiaj identyczny scenariusz w celu utylizacji Ziobry i Gowina i rzeczywiście stawki tym razem są dużo wyższe i przyznam, że trudno mi powiedzieć o co w istocie idzie gra.
  W mojej opinii możliwe są dwa scenariusze, w których istotną rolę odegra Konfederacja.
  Pierwszy z nich zakłada, że rozpisane są przedterminowe wybory. PiS je wygrywa, a na drugiej pozycji plasuje się PO, a tuż za nią Konfederacja, która zasilana została przez ziobrzystów. PiS tworzy koalicję z Konfederacją, marginalizując przy tym PO wspomaganą przez idiotę płaczącego nad Konstytucją.
  Kaczyński w tej opcji zostaje premierem.
  Gdyby podzielić optymizm szanownego Jaśka, że ktoś może dosypać głosów, to Konfederacja mogłaby zdobyć więcej głosów niż PO.
  Druga opcja nie przewiduje nowych wyborów.
  Część posłów, a może i wszyscy z byłej koalicji (ziobrzyści, bo Gowin to pomimo wszystko zostanie zutylizowany) zasilają Konfederację, dając jej możliwość stworzenia koła poselskiego, a tym samym większe kompetencje w sejmie i w tym momencie Konfederacja otrzymuje propozycję stworzenia koalicji z PiS. Arytmetyka sejmowa staje się bardziej korzystna dla obu stron i uważam, że realizacja scenariusza przewidzianego przez Pana jest bardziej realna przy takim układzie sił w sejmie.
  W tej drugiej opcji Kaczyński także przejmuje tekę premiera.
  Ustawę o futerkach zawsze można zmienić, a przecież to nie ona jest istotą sprawy.
  Jest jeszcze trzeci wariant, a ten zakłada, że to co obserwujemy, to czysta rzeczywistość bez żadnych ukrytych wątków dodatkowych, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
  Niektórzy twierdzą, że cała ta sytuacja to batalia o schedę po Kaczyńskim. Z pewnością tego wątku nie można wykluczyć.  Zatem kogo namaści Kaczyński?
  Tego nie wiem, ale prędzej będzie to Ziobro niż Morawiecki i stąd też uważam, że Ziobro i Kaczyński nadal grają w jednej drużynie.
  Bardzo bym chciał, aby z tą granicą na Odrze i Nysie Łużyckiej się kiedyś potwierdziło.

  Pozdrawiam serdecznie!
 • Stonoga
  Widzi to trochę inaczej.
  https://youtu.be/7xXHskR5xMM
 • @Jan Twardowski 17:57:37
  Dziękuję za odwiedziny, komentarz, gwiazdki i pozdrowienia, które stokrotnie odwzajemniam.

  "Prezes musiałby być totalnym kretynem, aby zastosować dzisiaj identyczny scenariusz w celu utylizacji Ziobry i Gowina i rzeczywiście stawki tym razem są dużo wyższe i przyznam, że trudno mi powiedzieć o co w istocie idzie gra."

  Myślę, że właśnie okolice 17 września, gdy sprawa wypłynęła, mogą być tu wskazówką - podejrzewam, że kremlowscy szachiści wykonali ruch i nacisnęli JK. I ten zaczął robić i wygadywać takie głupoty, że nawet zawzięci wyznawcy zaczęli go podejrzewać o zwariowanie. Chciałbym żeby ta koalicja upadła i żebyśmy w końcu przestali robić za usraelskiego harcownika. IPN, 447 i "pandemia" to wystarczająca kompromitacja.

  Ukłony
 • @rumpelsiltskin 17:57:06
  "Te wszystkie "zapisy księgowe" (akcje, obligacje itp. itd.) mają moc i wartość kartki papieru, na której zostały zapisane."

  Czy jest tak do końca to nie wiem... jeśli by było, to nie usunięto by tak brutalnie Kadafiego i Husajna.

  Uprzejmie pozdrawiam
 • @Jan Twardowski 17:57:37
  I co, Konfederacja będzie ,,kochać,, Amerykę, bo wejdzie w układ z Kaczyńskim? Przecierz PiS nigdy nie zmieni swojego włazidupstwa, jeśli idzie o wuja Sama. A Konfa zmieniając skórę rozwaliła by cały wysiłek, jaki włożyła w swe istnienie.
 • @zadziwiony 17:58:23
  Też możliwe, ale ... czy takie podchody ze śledztwem w sprawie Morawieckiego trzeba byłoby nagłaśniać medialnie, wygadywać głupoty o "dobrych człowiekach", próbować uwalić branżę dającą ludziom dochód, czyli zrażać wyborców... to mi się trochę nie dodaje. Ale dziękuję za link - nie wiedziałem, że Stonoga ma tylu subskrybentów...

  Ukłony
 • @zbig71 18:26:35
  To nie tak.
  Mój komentarz to tylko pobożne życzenia, póki co i odnosił się on jedynie do opcji zerwania się z izraelskiej smyczy, zaprezentowanej przez Autora.
  PiSiorów też bym nie brał za ideowców.
  To są psy i dla nich niważnym jest, czy micha będzie usraelska, chińska, czy ruska. Ma być zawsze pełna.
 • @Jan Twardowski 18:54:32
  To bardzo możliwe, ale to nie oni decydują, kto tě michę zapełnia.
 • @Jasiek 18:20:36
  " jeśli by było, to nie usunięto by tak brutalnie Kadafiego i Husajna."

  Nie widzę związku. Capo di tutti capi kazał zabić Kadafiego i Husajna, więc ci dwaj już nie żyją. Jak nie udaje się zawojować państwa ekonomicznie, wysyła się morderców. To samo byłoby dzisiaj na Białorusi, tylko Białoruś ma protektora, więc rączki są jeszcze za krótkie. Ale Rosja jest chwiejna, więc z tą Białorusią różnie może być.

  Władza nad pieniądzem to klucz do kontroli nad wszystkimi państwami i wszystkimi rządami, które bawią się w "gospodarkę rynkową" i tego typu utopie. Jeżeli jakieś państwo jest nieposłuszne, najpierw doprowadza się do upadku wartości waluty, przez co pozbawia się i państwo, i ludzi oszczędności, a potem "golcy" zgadzają się na wszystko. Dzisiaj jest to bardzo łatwe, wystarczy tylko, że agencje ratingowe obniżą swoje "prognozy" i już waluta państwa traci wartość. Gdyby to nie było wystarczające, są jeszcze inne "armaty" na krnąbrnych.

  U nas w czasie przełomu lat 80-90 pozbawiono wszystkich oszczędności przez hiperinflację. Od tego czasu jesteśmy posłuszni i wykonujemy polecenia. Zobaczymy, na ile am się to zda...
 • @zbig71 19:18:52
  Oni nie tylko nie decydują, ale nawet nie mają pojęcia kto ją napełnia, bo ich to nie obchodzi właśnie dlatego, że liczy się tylko micha.
 • @Jan Twardowski 19:47:32
  Większość pewnie tak.. Ale JK chyba wie, komu ,,robi laskę,,? Radzio wiedział, nawet podzielił się tą informacją z innymi u Sowy i przyjaciół.
 • @rumpelsiltskin 19:34:26
  "U nas w czasie przełomu lat 80-90 pozbawiono wszystkich oszczędności przez hiperinflację."

  Teraz z perspektywy czasu to wydaje się takie oczywiste...
  Byłem młody i taki głupi. Oczywiście ani ja, ani moi rodzice nawet żadnych oszczędności nie mieliśmy - mimo to widzieliśmy, że coś już idzie nie tak, ale... nie było internetu, skazani byliśmy tylko na radio i tv. Teraz np po sprawie Białorusi widać jakie tam siedzą mendy.

  "Władza nad pieniądzem to klucz do kontroli nad wszystkimi państwami i wszystkimi rządami, które bawią się w "gospodarkę rynkową" i tego typu utopie."

  Bardzo istotna uwaga - dziękuję.
  Czy Twoim zdaniem mamy jeszcze jakieś szanse na suwerenność monetarną?
 • @zbig71 19:18:52
  "To bardzo możliwe, ale to nie oni decydują, kto tě michę zapełnia."

  Myślę, że ważne jest też aby na sprawę spojrzeć z perspektywy napełniającego miskę. Bo o ile wyjadaczom może być rzeczywiście obojętne kto ją napełnia, to napełniający może już mieć swoje preferencje komu napełni, a komu nie, lub wręcz kogo się pozbędzie.
  I tak idąc tym tropem, to jeśli za sprawą zniszczenia rządzącej w Polsce koalicji stoją Rosjanie i Chińczycy, to nie sądzę, aby chcieli mieć na zapleczu ważnego konfliktu ludzi, co do których mogą być w razie "W" jakiekolwiek wątpliwości. Wtedy to już nawet... cień mgły musi być ostry. Może właśnie o to chodziło Dudzie?
 • ☆☆☆☆☆
  W ubieglym tygodniu na stronie VK był film.

  Chińska armia pokazała, jak zniszczyć amerykańską bazę lotniczą na Guam. Z komentarzem " niezatapialny amerykański lotniskowiec zatopiony"

  Pod tym adresem jest też o Chinach i ich planach ...


  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/chinska-armia-wyprzedzila-usa-pod-wzgledem-liczby-pociskow-i-okretow-wojennych/eqnpz5f

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 20:29:29
  "Z komentarzem " niezatapialny amerykański lotniskowiec zatopiony""

  Mam nadzieję, że pójdzie na dno razem z tą całą dolarową "demokracją".

  Dzięki za odwiedziny, link i gwiazdki :-)

  Ukłony
 • "W nocy przyszła mi do głowy myśl, że to mogą być... Chiny."
  ---------------
  Rządzący Chinami działają w ścisłym porozumieniu z rządzącymi USrahellem oraz rządzącymi Rosją. Gra idzie o to aby Rosję wepchnąć w objęcia Chin - tak aby owa Rosja zapewniła Chinom tablicę Mendelejewa. Tylko Chinom i nikomu więcej. Wtedy Chiny dokonują dalszej ekspansji gospodarczej na świat w ramach budowy komunizmu globalnego pod nadzorem tych - co to ich ojcem jest diabeł.
  Wniosek?
  Sny niekiedy nie maja żadnego przełożenia na jawę.
 • @Jasiek 20:06:49
  "Czy Twoim zdaniem mamy jeszcze jakieś szanse na suwerenność monetarną?"

  W aktualnej sytuacji najmniejszych. Za mniejsze "przewiny" niż tak istotna sprawa, jak "suwerenność monetarna", ludzie płacą życiem. Że wspomnę: Leppera, Pańko, Papałę, ale i Adwenta, Gruszkę, czy nawet Hatkę, Sekułę i Blidę...

  A społeczeństwo? Społeczeństwo jest sterroryzowane utratą pracy i tak prozaicznymi rzeczami, jak astronomiczne opłaty za wywóz śmieci, a także bezprawiem sądów, samowolką (oligarchizacją) samorządów, a ostatnio wydumaną pandemią.

  Człowieka państwo może zniszczyć na 1000 sposobów. Jesteśmy chyba jedynym państwem na świecie, gdzie można wziąć kredyt na cudze dane osobowe (nawet nie potrzeba kraść dokumentów, wystarczy znać PESEL, choć i to nie jest konieczne, bo są ludzie, którzy spłacają cudze kredyty, gdy i PESEL jest niezgodny, i adres zamieszkania). Co najważniejsze, nikt nie ściga za to pracowników banku, których uczestnictwo jest nieodzowne w tego typu przestępcach (to ich obowiązkiem jest identyfikacja osoby, której udzielają kredytu). Sprawy karne z tym związane są umarzane, a długi muszą spłacać ci, którzy kredytu nie widzieli na oczy. W ten sposób można załatwić każdego, zwłaszcza, że znakomita większość społeczeństwa żyje z miesiąca na miesiąc i nie stać jej na wynajęcie prawnika, żeby się jakoś w tej sytuacji bronić. Zresztą prawnicy niechętnie takie sprawy biorą, wiedzą, że z siłami, które stoją za oszustami w bankach pogrywać jest niebezpiecznie, bo i im może przydarzyć się jakiś "wypadek", gdyby byli zbyt skuteczni.

  Polacy goleni są na każdym kroku, nawet pobierane są od nich opłaty za miejsce na cmentarzu, które są bezprawne. Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych przewiduje bowiem, że płaci się na cmentarzu za pochowanie zwłok (czynność, czyli usługę, pracę grabarzy), a utrzymanie cmentarza to gestia prezydenta miasta, gdy cmentarz jest komunalny lub proboszcza, gdy cmentarz jest parafialny. Jak widać, Polacy są okradani nawet po śmierci...

  A taka sprawa, jak "suwerenność monetarna", to dla większości naszych rodaków czysta abstrakcja.
 • 5 *
  Do wojny między mocarstwami tak szybko nie dojdzie ze względów zbyt dużego ryzyka że mogła by wymknąć się z pod kontroli
  i zrobić * A * bum nad Waszyngtonem czy Pekinem lub Moskwą. A tego władcy tego świata o ile nie postradali zmysłów, miej taką nadzieje że nie chcą.

  Bedą straszyć, robić manewry, wydawać miliardy €uro na wynalazki śmierci.
  Jeszcze szybsze rakiety, precyzyjniejsze bomby i bardziej mordercze wirusy, prowokacje ale otwartej wojny ? Chyba jednak, nie !

  Pozdr. :) i ***** zostawiam :)
 • @Monaco 03:34:37
  "Do wojny między mocarstwami tak szybko nie dojdzie ze względów zbyt dużego ryzyka że mogła by wymknąć się z pod kontroli..."

  Ale na wszelki wypadek zaplecze z usraelitów można byłoby wyczyścić, haki wykorzystać, żeby nie zardzewiały...

  Dzięki za gwiazdki i odwiedziny :-)

  Ukłony
 • Futra", wojna, świrus, Chiny...
  Futra to tylko do jutra.
  Wojna to ulica Gnojna
  Świrus to nygus
  A Chiny ? to dla usaraela ból głowy i tona łykanej co dzień polupieryny. :))))))

  Salution:)))))))) ✔☺
 • ⚄⚄⚄⚄⚄
  Zgodnie z prawem ✌✌✌✌✌

  Saluuuti ☺✔
 • @rumpelsiltskin 21:42:20
  " Polacy goleni są na każdym kroku, nawet pobierane są od nich opłaty za miejsce na cmentarzu, które są bezprawne. "

  Przestańmy się litować nad głupcami.
  Od 30 lat nic nie robią aby zmienić sytuację tylko narzekają i robią z siebie ofiary jak jakieś stare baby przed kościołem.

  Wadzi im bank? Ale kasy zapomogowo-pożyczkowej nie stworzą.
  Wadzi im kler? Ale na tacę co niedziela dają.
  Wadzi im władza? Ale wybierają ją kolejny raz.
  Wadzi im niska płaca? Ee... zawsze można wyjechać na zmywak.
  Wadzi im propaganda? Ale codziennie kilka godzin oglądają papkę dla oczu w tv.

  Trzeba zmienić mentalność Polaków ale wygląda na to, że to się zmieni dopiero jak dostaną mocno po du...pie.

  Mądrzy powinni teraz ratować siebie a nie żalić się nad losem głupców, którzy sami sobie zgotowali ten los.
 • @kowalskijan584 11:59:44
  "Trzeba zmienić mentalność Polaków"

  To wtedy przestaną być Polakami.

  "Mądrzy powinni teraz ratować siebie"

  Tak jak sanacja w 1939 roku? Dziękuję, postoję.

  Polacy są bardzo mądrym narodem i jako nieliczni przeżyją te zawirowania, które nadchodzą. Właśnie dlatego, że są tacy, jacy są. Ja, w przeciwieństwie do większości "zatroskanych" nie krytykuję Polaków, ani nie uważam, że czegoś im brakuje.

  Przyjdzie odpowiedni moment, to Polacy zachowają się jak należy, zresztą jak zwykle. Jeszcze nie przyszedł odpowiedni moment, a falstart może tylko pogorszyć sprawę.
 • @rumpelsiltskin 12:11:10
  Też uważam, że Polacy to mądry naród ale obecnie mocno ogłupiony.

  Ale żeby z tego ogłupienia wyjść to trzeba samemu tego chcieć.

  A prawie nie widzę aby OBECNI Polacy chcieli zmądrzeć.

  ""Mądrzy powinni teraz ratować siebie"

  Tak jak sanacja w 1939 roku? Dziękuję, postoję."

  Nie, na zasadzie "nie daj się poderwać do lotu, trwa odstrzał bażantów".

  Sam napisałeś, że w Polsce wziąć kredyt na inną osobę jest łatwo, pobierane są bezprawne opłaty za cmentarz a prawnicy niechętnie biorą takie sprawy itd. Może część z nich jest nie-Polaków ale jednak większość to Polacy- czemu tak postępują wobec swoich Rodaków?
  Kwestia mentalności.

  A Polacy zamiast cierpliwie robić z tym porządek lamentują i szukają winnych wszędzie tylko nie w sobie.
 • @kowalskijan584 12:47:01
  "nie daj się poderwać do lotu, trwa odstrzał bażantów"

  Żeby ptactwo odstrzelić, raczej trzeba je przepłoszyć, żeby można było je zestrzelić w locie. Na ziemi jest to raczej nieskuteczna metoda łowów. Nie słyszałem, żeby kiedykolwiek ktokolwiek ostrzeliwał stado bażantów z artylerii... Gdyby tak, to byłby przejaw głupoty.

  Teraz, w chwili obecnej, właśnie cierpliwość jest wymagana. Władza jest w tym momencie bardzo silna i odstrzeli każdą główkę, która wysunie się ponad szereg.

  Polacy są narodem prześladowanym i zniewolonym od wieków, więc te dzisiejsze "trudności" niewiele odbiegają od polskiej normy. Ale są narody, które nigdy w swojej historii nie były zniewolone, a także chwycone "za pysk" i to te narody obecnie przeżywają największy dyskomfort. Niech one pierwsze zbuntują się przeciw obecnej sytuacji, bo utraciły najwięcej, ale i najwięcej skorzystały w dotychczasowej historii, także na skutek niewolenia innych narodów. Niech te "wielkie" narody pokażą pierwsze, co są warte. Czy zasługiwały kiedykolwiek na swoją wielkość.

  A Polacy w odpowiednim momencie zrobią swoje... Pośpiech jest wskazany tylko w łapaniu pcheł. Ile kto ma cierpliwości, tyle ma mądrości. Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.
 • @rumpelsiltskin 21:42:20
  "A taka sprawa, jak "suwerenność monetarna", to dla większości naszych rodaków czysta abstrakcja."

  Wiem, mamy "nowoczesną konstytucję" promowaną przez Kwaśniewskiego, który ma "dobrą prezentację" ;-(
 • @rumpelsiltskin 12:11:10
  "Przyjdzie odpowiedni moment, to Polacy zachowają się jak należy..."

  Ja to się boję, że to może oznaczać zaatakowanie Rosji motykami...
  Myślę, że właśnie tak jako społeczeństwo jesteśmy urobienie propagandą z mediów głównego ścieku.
  Ale bardzo chciałbym się mylić.
 • @Leonardo da Vinci 07:19:57
  Dzięki! :-)
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 16:33:21
  "Ja to się boję, że to może oznaczać zaatakowanie Rosji motykami..."

  Nie ma o co się bać, Polacy z Rosjanami się dogadają, zresztą jak i też Amerykanie...
 • @rumpelsiltskin 17:41:39
  "Nie ma o co się bać, Polacy z Rosjanami się dogadają..."

  Słabo to idzie.
  Amerykanie właśnie po to do Polski przyjechali, żebyśmy się z Ruskimi nie dogadali.
  Kurde, cienko to widzę :-(
 • @Jasiek 19:02:13
  "Słabo to idzie."

  Pozory mylą. Rosjanie nie są antyamerykańscy, Amerykanie zaś nie są antyrosyjscy, podobnie ma się sprawa stosunków polsko-rosyjskich. Ale jedno te wszystkie kraje łączy, zaraził je ten sam "wirus"... Trump nie ma nic przeciw Rosji, ale musi wykonywać ustawy parlamentu, który opanowany jest przez "antyrosyjską chorobę amerykańskich elit"...

  Jeden z bywalców NEonu nazywa wspomnianego wirusa "czarcim pomiotem". Otóż Rosja, USA, a nawet Chiny, nie są jego ulubieńcami, co najwyżej mięsem armatnim do zużycia, a jego faworytem jest... Unia Europejska. To jest epicentrum zła we współczesnym świecie, w tym miejscu ma być stolica świata (najpewniej gdzieś w Niemczech).

  Potrwa to jeszcze trochę zanim to wszystko wylezie na wierzch. Ale w końcu wylezie i dotychczasowi rywale zorientują się, że są po tej samej stronie barykady. I to będzie koniec "czarciego pomiotu".
 • @rumpelsiltskin 13:43:40
  "Teraz, w chwili obecnej, właśnie cierpliwość jest wymagana. Władza jest w tym momencie bardzo silna i odstrzeli każdą główkę, która wysunie się ponad szereg. "

  I o to mi chodziło - w tej chwili mądrzy powinni dbać o siebie i nie dać się sprowokować głupcom.

  "Polacy są narodem prześladowanym i zniewolonym od wieków(...)"

  Od 200 lat konkretnie w 1000 letniej (oficjalnej) swojej historii.

  "Niech te "wielkie" narody pokażą pierwsze, co są warte."

  Dokładnie. Np. nawet jakby w Polsce przeciw koronawirusowi wystąpiło by 10 mln ludzi to nikt by na to nie zwrócił uwagi na Zachodzie. Społeczeństwa zachodnie są 10 razy głupsze od Polaków. Niestety, są też znacznie bardziej wpływowe.

  A wracając do tematu.

  Chodziło mi o to, że siedząc cicho pod miotłą, jednak mogliśmy przez ostatnie 30 lat przynajmniej częściowo uporządkować prawo, edukację itp. bo nie sądzę aby Amerykanie wtryniali się gdybyśmy osobników z Komisji Majątkowej (co zwracała nielegalnie ziemię kościołowi) wsadzili do więzienia albo gdybyśmy usunęli BTE (bankowy tytuł egzekucyjny) wcześniej czy inne głupie przepisy o których wspomniałeś.
  W tym jest wina Polaków ale niestety większość Polaków tego nie rozumie (lub nie chce zrozumieć) więc rozdziera szaty i robi z siebie ofiary. Słabe.
 • @kowalskijan584 22:52:14
  "jednak mogliśmy przez ostatnie 30 lat przynajmniej częściowo uporządkować prawo, edukację itp."

  Jak to powiedzieli Niemcy, przy okazji problemu polskiej samowolki sądowej, że takie sądy jakie są dla Polaków są wystarczające, lepszych nie potrzeba. Gdybyśmy mieli sądownictwo na poziomie, to żadne przewały z kamienicami na 120 letnich spadkobierców - ofiar holokaustu - nie byłyby możliwe, a przecież nie o to chodzi szkodnikom, prawda?

  Polakom nie pozwolono zrobić w kraju porządku i wcale nie Amerykanie są temu winni. Nie zapominaj o odwiecznych "niewiniątkach" zza zachodniej naszej granicy, które od kilkudziesięciu lat wtykają brudnego ryja w polskie sprawy i metodą faktów dokonanych wciąż usiłują przyłączyć Wrocław, Szczecin i Gdańsk do Rzeszy... To oni przede wszystkim rozrabiają w Polsce, a zwalają winę na Amerykanów. Amerykanie nie mają złej woli w stosunku do Polski, choć nieraz rzeczywiście zachowują się jak słoń w składzie porcelany, w przeciwieństwie do Niemiec, które dokładnie wiedzą, jak nam skutecznie zaszkodzić i usilnie do tego dążą...

  W niemieckiej konstytucji granice państwa określone są na stan z 1937 roku. Dla Niemców Rzesza Niemiecka wciąż istnieje. To jest główny nasz wróg, zresztą jak zwykle. Nihil novi sub sole.
 • @rumpelsiltskin 23:57:32
  "Polakom nie pozwolono zrobić w kraju porządku (...)"

  Carat też nie pozwalał robić Polakom porządku
  a jednak Polacy zacisnęli zęby, wzięli się do roboty i po 55 latach od przegranego Powstania Styczniowego osiągnęli niepodległość.

  Tak samo gnębili Polaków Prusacy a i tak Polacy dali im radę.

  Można? Można. Trzeba tylko chcieć. Natomiast OBECNE społeczeństwo polskie nie chce pracować nad poprawą nawet w małych sprawach (sądy, edukacja, informacja itp.)
  i tu widzę winę dużej części mieszkańców Polski.
 • @rumpelsiltskin 23:57:32
  Identycznie można powiedzieć o "wsadzaniu ryja" w sprawy białoruskie.
 • @kowalskijan584 08:10:57
  "po 55 latach od przegranego Powstania Styczniowego osiągnęli niepodległość."

  Żeby nie Wilson i jego 13 punkt programu pokojowego, podczas negocjacji Traktatu Wersalskiego, to Polska byłaby co najwyżej kadłubkiem złożonym z ziem w okolicach Warszawy, bez dostępu do morza.

  Jak to jest, że Czesi bez krwawego powstania i "zaciskania zębów" też odzyskali niepodległość w 1918 roku?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:31:55
  "Identycznie można powiedzieć o "wsadzaniu ryja" w sprawy białoruskie."

  Oczywiście, Polska w związku z Białorusią zachowuje się niegodnie, czyli nie po polsku.
 • @rumpelsiltskin 10:48:19
  "Jak to jest, że Czesi bez krwawego powstania i "zaciskania zębów" też odzyskali niepodległość w 1918 roku?"

  Tu mi przychodzą na myśl wypowiedzi dwóch osób:

  - Gabriel Maciejewski wypowiadał się, że Czechy odgrywają rolę dużo ważniejszą niż wskazywałoby to ich położenie i rozmiar.

  - Jabłonowski powiedział gdzieś, że w Czechosłowacji nie było Czechosłowaków, tylko Czesi i Słowacy, a jak ktoś się określał mianem Czechosłowak, to znaczy że.... "handlowy" ;-)
 • @Jasiek 16:57:38
  "Jabłonowski powiedział gdzieś, że w Czechosłowacji nie było Czechosłowaków, tylko Czesi i Słowacy, a jak ktoś się określał mianem Czechosłowak, to znaczy że.... "handlowy" ;-)"

  Podobnie w UK, Są tam Anglicy, Walijczycy i Szkoci, Irlandczycy, i nawet Żydzi. A "Brytyjczyk" to zwykle Hindus.
 • @kowalskijan584 22:52:14
  "Chodziło mi o to, że siedząc cicho pod miotłą, jednak mogliśmy przez ostatnie 30 lat przynajmniej częściowo uporządkować prawo, edukację itp. bo nie sądzę aby Amerykanie wtryniali się gdybyśmy osobników z Komisji Majątkowej (co zwracała nielegalnie ziemię kościołowi) wsadzili do więzienia albo gdybyśmy usunęli BTE (bankowy tytuł egzekucyjny) wcześniej czy inne głupie przepisy o których wspomniałeś."

  Najważniejsza i tak jest nadpreambuła "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych" - banki, edukacja, KRK, media są tak opanowane przez służby i masonerię że jak się nie dogadają macherzy na odpowiednim szczeblu, albo dywizje nie zajmą nowych pozycji, to można sobie radośnie kwikać... "Układ Zamknięty" - niby happy end, a pojechali do Danii, gdzie do protestujących przeciwko UE strzelano ostrą amunicją...

  Ukłony
 • @Pedant 17:02:29
  " A "Brytyjczyk" to zwykle Hindus."

  Dobre! :-)

  Dziękuję.
 • @rumpelsiltskin 10:48:19
  " Jak to jest, że Czesi bez krwawego powstania i "zaciskania zębów" też odzyskali niepodległość w 1918 roku?"

  Skoro Czesi byli tacy świetni to co broniło im odzyskać niepodległość wcześniej ?

  Czesi nie zaciskali zębów bo ledwo co wygrzebywali się spod buta Niemców. W XIX wieku język czeski nie istniał i dopiero go odbudowywali jak i całą swoją tożsamość.
 • @Jasiek 16:57:38
  "- Gabriel Maciejewski wypowiadał się, że Czechy odgrywają rolę dużo ważniejszą niż wskazywałoby to ich położenie i rozmiar."

  A konkretnie o co mu chodziło?
 • @kowalskijan584 22:51:56
  "Skoro Czesi byli tacy świetni to co broniło im odzyskać niepodległość wcześniej ?"

  Bo Polacy mogli sobie "zaciskać zęby" jeszcze bardzo długo, gdyby nie sytuacja międzynarodowa, nie byłoby szans na niepodległość.

  Czesi "zębów nie zaciskali" i bez krwawych głupawek osiągnęli ten sam cel. I o to chodzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej